Fiat Bravo 2011, 1.6jtd - Pitanja oko zvuka auta

Autor bravozor, 19 Listopad 2018, 08:39:53

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

bravozor

Pozdrav,
Imam par pitanja vezana uz istoimeni auto. Kupljen prije godinu dana, 160k km, sve uredno, jako očuvan i održavan auto bez nekih skrivenih mana, osim što je netko "posudio" stražnji brisač.

Čim je kupljen je napravljen veliki servis i nakon njega svakih 15k km izmjene ulja itd. Auto trenutačno ima 194k km nakon godinu dana, vožen grad, zaobilaznica, grad. Primjetio sam prije par mj da se malo bučnije čuje, izraženiji zvuk dizel motora, sličan benzincu kada mu nedostaje ulja a ulja naravno ima. Prepisivao sam to nekako hladnijem vremenu i svemu ali se i kroz ljeto nije ništa promjenilo.

Bio kod mehaničara, mehaničar rekao da je sve ok, da se čak i tiše čuje u odnosu iste aute tog godišta i kilometra.

Isto tako, ako vozim auto ne držeči gas i u jednom trenutku stisnem gas onako cupne kao da ga moja djevojka "pokušava" voziti. Vibrira više i osjećaj je u voznji kao da nije baš više utegnut kao što je bio prilikom kupnje.


Moja pretpostavka da je nosač motora ili nosači. Je moguće da taj zvuk tak tak tak tak tak dolazi više do izražaja zbog nosača? Ili bi mogao biti hidropodizač? Ili kombinacija i jednog i drugog?
Hvala svima na odgovorima.
Pozdrav

Mike20

Promjena zvuka u leru pod haubom , tj. pojačano " lupkanje"-dvomaseni zamašnjak
Pojačani zvuk u kabini-nosači motora
Trzaj kod poklapanja gasa-dvomaseni zamašnjak ili nosači motora.
Vibracije kod ubrzavanja-dvomaseni zamašnjak, križevi/šalice poluosovina

bravozor

Pojačani zvuk dolazi do izražaja samo prilikom vožnje, možda i u leru ali veoma malo.
Kako dodajem gas i vozim tako se i brze i glasnije čuje taj zvuk "tk tk tk tk tk"
Mislim da bi mogao biti nosač motora jer sam vidio da je malo slinav pa pretpostavljam da je pustio.

Zvao sam mehaničara pa kaže da bi mogao pogledati auto za 7 dana.

Pregledati nosače motora, hidropodizače, fleksibilnu cijev auspuha ?

Mike20

Pojačavanje lupkanja u odnosu na povećanje gasa po ravnom-dvomaseni zamašnjak ili križevi/šalice poluosovine
Lupkanje kod smotanog volana koje se povećava s brzinom, homokinetički zglob

Ako je otišao gornji nosač motora, prenošenje vibracija na karoseriju je jako veliko.
Ako je otišao donji nosač kod mosta, onda lupi svaki put kod davanja ili otpuštanja gasa tu. Palanka, al samo jednom lupi

bravozor

Hvala ti, s obzirom da nemam pojma o tome sve moram prepustiti mehaničaru. Mislim da ću kroz 7 dana saznati što je ili nije.

Mike20

Ako se ne kužiš i ne šrafaš sam po autu, da najbolje je tako

MADmax23

za zvuk motora mozda blesavo pitanje koje ulje sipaš?
jesi išao koji put ga "propuhati"?
stavljas makar jedanput godišnje adetiv u njega?

za lupkanje:
ak nije zamajac (makar sumnjam) najvjerovatnije nosac motora.
i to bi rekao donji (daj boze da je jer te onda kosta oko 150kn i mozes ga sam zamjeniti za 10min posla)

bravozor

Ubacim aditiv da, propušem ga bez brige :D , nisam točno sad siguran koje ulje je išlo, imam u knjizici upisano, ne znam napamet. Kad kazem lupkanje, mislim samo na glasniji rad motora. Evo sutra auto ide do servisa pa će ga malo poslušati i isprobati netko tko je stručan.