Fiat Bravo JTD papučica kvačila

Autor simpatico, 16 Veljača 2019, 22:53:37

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

simpatico

Imam problem sa papučocom kvačila.Kada je auto ugaÅ¡en,prilikom stiskanja kvačila,užasno lupa.Bolje rečeno puca neÅ¡to.U vožni toga nema.Sve je ok.Normalno se Å¡alta u svaku brzinu.Ide.Potrže fino.Malo jeste tvrÄ'e nego je bilo.Cilindri nisu mokri.Da li je neko imao slično iskustvo.Ne znam odakle da krenem.Kao da zapinje za neÅ¡to.

Boxer

#1
Korpa/potisni ležaj
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

simpatico

 Boxer
to se dešava samo kada je auto ugašen.To me malo više zbunjuje.Napominjem da sasvim normalno radi u vožnji

Mike20

Pucanje je loše. Skini getribu, provjeri, po potrebi zamijeni dvomaseni ili kvačilo

topolino

Mike: Bravo jtd 105 2000' ima dvomaseni? Sjecam se na starom forumu da je bila tema konverzija sa zamasnjakom i kvacilom od TD i HGT na JTD, ali nisam siguran koji je auto bio u prici stilo ili bravo mk1
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

Izbaci mi da ima, 12/1998-01/2001. 2300kn Luk

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

simpatico

set kvačila.Druk se urezao u korpu.Gotovo proglodana.Odlomio se komad.Pita me čovjek,kako si dovezao auto.Normalno.Sasvim se normalno Å¡altao.Malo podrhtavanja ima prilikom kretanja i niÅ¡ta viÅ¡e,koje sam ja izbjegavao malo viÅ¡im gasom prilikom polaska.E sad,Å¡ta staviti.Mislim na proizvoÄ'ača.

MADmax23

Citat: simpatico  u 18 Veljača 2019, 21:26:37
set kvačila.Druk se urezao u korpu.Gotovo proglodana.Odlomio se komad.Pita me čovjek,kako si dovezao auto.Normalno.Sasvim se normalno Å¡altao.Malo podrhtavanja ima prilikom kretanja i niÅ¡ta viÅ¡e,koje sam ja izbjegavao malo viÅ¡im gasom prilikom polaska.E sad,Å¡ta staviti.Mislim na proizvoÄ'ača.
LUK repset stavi.

Mike20


simpatico

Ipak znači LUK.Hvala.Prihvatam savjet iskusnih meÅ¡tara.NuÄ'en mi je valeo.OK.Hvala jos jednom.LP

Boxer

Citat: simpatico  u 18 Veljača 2019, 21:26:37
set kvačila.Druk se urezao u korpu.Gotovo proglodana.Odlomio se komad.Pita me čovjek,kako si dovezao auto.Normalno.Sasvim se normalno Å¡altao.Malo podrhtavanja ima prilikom kretanja i niÅ¡ta viÅ¡e,koje sam ja izbjegavao malo viÅ¡im gasom prilikom polaska.E sad,Å¡ta staviti.Mislim na proizvoÄ'ača.


Kao Å¡to rekoh :)
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

simpatico

Tako je to izgledalo

ПослаÑ,о са SM-J530F уз помоћ ТапаÑ,ока


simpatico

Citat: simpatico  u 25 Veljača 2019, 19:23:25
Tako je to izgledalo

ПослаÑ,о са SM-J530F уз помоћ ТапаÑ,ока
Napisao sam šta mi se dešavalo.A evo i fotka,ne daj Bože ako neko bude imao slicne simptome,nadam se da sam bio od koristi.LP

ПослаÑ,о са SM-J530F уз помоћ ТапаÑ,ока


Tihich