Fiat Bravo 1.6 16v problem sa lerom i gasenjem

Autor miljanxXx, 07 Listopad 2019, 09:22:18

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

miljanxXx

u pitanju je fiat bravo 1.6 alu grana i sekvent plin
2 godine se ja mucim sa ovim problemom i svo vreme bez uspeha
problem je sto prilikom izbacivanja iz brzine ili samo pritiskanjem kvacila obrtaji padnu na 0 pa se vrate na ler
a nekad kad padnu ugasi se
menjan je komp, senzor radilice,dizne, klapne gasa, senzori klapne, step motori, komplet usisne grane, proveravano zubljenje(pomeran te zub napred te nazad da se  nadje negde da radi savrseno ali nista), bobine ,kable, lambda sonde, remenica radilice, pumpa za gorivo, senzor temperature, sve menjano po 4-5 puta
bukvalno za ove 2godine nema dela koji nije promenjen, ostalo mi je samo da promenim auto
https://youtu.be/1VoAON7j6w0
od pola klipa se vidi kako se ponasa auto
zivce nemam vise,2 godine uzalud bacene oko njega, ostalo je jos mesec dana do isteka registracije,ako ga ne resim teram ga u otpad
tako da ako neko ima neku ideju bio bih mu zahvalan, posto nije humano sta mi radi ovaj auto

Mike20

Koji plinski ureÄ'aj je ugraÄ'en, tj. koji je tip plinskog kompjutera i plinskih dizni?
Koliko prijeÄ'enih KM ima auto?
Na koliko km je ugraÄ'en plin tj.koliko je dosad plinski ureÄ'aj odradio na plin?

miljanxXx

Ac stag 200
po tabli ima 225000
to ne znam iskreno
ja sam pocupao bio plinsku instalaciju skroz i vozio na benzinu,ali je i dalje imao taj problem auto

the-rider

na leptiru gasa imas vijak, zavidaj ga da bude vise otvoren leptir u zatvorenom polozaju
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Mike20

Nije pametno taj vijak ovak na pamet dirati.
Ako je Stag, pretpostavljam da su Valtek plinske dizne.
One se moraju svakih 30-40 000km reparirati.

U protivnom se može dogoditi da izgore ventili radi loše smjese.
Provjeri još kompresiju. Možda su stvarno ventili dobili radi loše podešenog plina.
Tim više što si rekao da si se jedno vrijeme vozio samo na benzin i da je bilo isto.

Ako sam dobro shvatio, mijenjao si step motorić lera?

miljanxXx

zavijao sam ga,podigne ler i opet padnu naglo obrtaji na 0 samo sto se dignu na nekih 1200obrtaja
na drugoj sam busio rupu na leptiru,ali ni to nije pomoglo

remontovane su plinske dizne pre 3000km
kompresija je na sva 4 cilindra 12
menjan je step,6komada ali opet ista prica

bukvalno su skidani delovi sa jednog i stavljani na drugi,i opet je isti problem bio na mom autu  :wall: :wall: :wall: :wall:

Mike20

Moguće je da je nešto onda u instalaciji, konektori, slab signal ili nešto.
Klapnu ne treba bušiti, to se nekad na fergazerima radilo. Motor si sam mora korigirati ler.
Možda si i time dodatno poremetio rad u leru, plus taj šraf.
Jel ima kakvih trzaja kod ubrzanja, ili "knedle" tj. kao da ne vuče ravnomjerno pa kod odreÄ'enih okretaja bolje potegne

miljanxXx

imao sam 5klapni  :roll2: i pokusavao svasta, sad je klapna fabricka
celu instalaciju sam bio raskacio i isao zicu po zicu da proveravam i ni tad nisam nasao problem :joj:
nema, vuce extra, radi kao sat bukvalno samo je problem taj pad obrtaja,bukvalno kao da stane tad motor na sekund

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

miljanxXx

i to sam uradio  :tres: :tres: :tres:
mnogo cudan problem,a posto je sve menjano, garant je neka sitnica problem

Mike20

Napon alternatora dok motor radi, kad upališ par jačih potrošača?

Antonijo

Jesi provjeri MAP senzor i njegovo crijevo ?
Senzor temperature usisnog zraka ?
Ako možeš napravi test propusnosti cilindara.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Antonijo

TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

2mario2

Neznam dal sam previdio ili nema na popisu promijenjenih dijelova motorić ler gasa. To je meni stvaralo probleme. Popravak od 50-100kn i sve je bilo dalje super

Antonijo

TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE