Termostat??

Autor Mihael Oreski, 20 Srpanj 2020, 22:38:00

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mihael Oreski

Bok decki nisam znao kako da nazovem ovo imam fiat bravo 1.6 16v 95 god i mjenjao sam termostat i sada kada je novi gore mi pocne zakuhavat gornja cjev koja ide iz kilera na termostat se toliko stvrdne odnosno stvori se ogroman pritisak u njoj i tako stoji par min i jako je voda vrela u njoj  i kazaljka dojde do prve crvene i onda tek pusti vodu sto moze biti?
Moguce da nije ozraceno dobro ili sto?
Ako trebate neke detalje opisat ostavite kom.

the-rider

ozraci ga malo sa plutonijem  :D:
odzraci ga, imas vijak na hladnjaku i cijevi grijanja
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Mihael Oreski

A di je na cijevi grijanja?

Boxer

Provozaj auto da se zagrije, vrati se doma, skini čep s posude antifriza i ostavi ga malo da radi i odzračit će se sam. Prije toga obavezno okreni temperaturu na grijanje a ne na hlaÄ'enje.
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Tom

Citat: Mihael Oreski  u 21 Srpanj 2020, 08:47:34
A di je na cijevi grijanja?

Imaš mali plastični šraf, vijak kak ga možemo nazvati na kileru, kad gledaš auto od naprijed, pogledaš kiler i onda s tvoje lijeve strane, odnosno na desnoj strani kilera pri vrhu, odvrneš dok ne počne curiti, paziš da ti padne van.
Crijevo grijanja, od termostata crijevo koja ide prema kabini, iza motora vidiš gdje crijeva ulaze u kabinu, prati ta crijeva prema motoru i na jednom imaš mali crni gumeni ili plastični pipac koji odvrneš, samo ne do kraja da ti ne padne van. Kad više nema zraka, počne curiti zašrafiš natrag.
Trebao bi neko vrijeme voziti, okrenuti grijanja na najjače radi unutarnjeg kilera, ako ima zraka da izaÄ'e...
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

Mihael Oreski

A imam mali problem presto mi je raditi regulator ventilatora sad neznam jel do struje ili nesto ali uglavnom ne radi
Pa jel moze bez tog grijanj unutra

Tom

Struja i ventilator nemaju veze s tim, samo onaj kotač za grijanje okreneš do kraja na crveno i to je to
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

Mihael Oreski

Otvorio ventil i na kileru i na grijanju i nezeli vodu izbacit van kroz njih samo vrucu paru i temperatura mi je iznad one ispod one prve crvene crtice

Mihael Oreski

A ventilator nezeli upalid sad uopce a kad auto ugasim odmah se ventilator pali?

topolino

Ugasi ga i hladnog ga odzraci. Ovako imas parni kotao.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mihael Oreski

A kako to da napravim?

topolino

Ugasen i hladan motor. Odzracni ventili su na najvisim tockama hladnjaka i crijeva za grijanje, zrak ce sam izaci samo nadlijevaj. Voda mora biti bez mjehurica jer ce biti mjesana voda sa mjehuricima dokle ne izade sav zrak vani. Ostatak zraka ce pumpa vode proturati u expanzionu posudu pa nadoli nakon krace voznje.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mihael Oreski

Sad sam svatio da mi ventilator vrisnuo *** hjoj decki hvala na pomoci

Mihael Oreski

Bok decki evo mene opet sto moze biti ozracio sam sve ventilator radi novi termostat je gore al i dalje dize temp skorz skoro u crveno?

Memphis

Jel ima klimu? Jel radi grijanje*?