Upgrade zadnje balans štange na Bravi 1.6 16v?

Autor Eomsy, 06 Lipanj 2022, 15:05:12

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Eomsy

Pozdrav ljudi.

Vidio sam neku rejsing 23mm, ali košta 3000 kn, pa reko možda netko zna da recimo je sa Cupea ili nekog drugog vozila zadnja štanga deblja? Naravno, da paše na imenovani auto, pa da se dam u potragu jedne rabljene ...

Naime, slažem zadnji most (konverzija sa doboša na diskove), pa sam već koji dan u istraživanju i nemrem nać odgovora na svoje pitanje .... Moje znanje kaže da su sve tvornički iste, molim vas, razuvjerite me  :oo:  ...

Tnx ...
Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

Mike20

Možda paše koja s Alfe 145/146.
Fizički je sve isto Bravo/Brava/ Marea/Coupe, 145/146
E sad koja je najdeblja

topolino

#2
Marea weekend (karavan) bi trebala imati deblju
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

the-rider

imam ja na bravu, sa coupea, 19mm ako se dobro sjecam, org je 17mm, drugi auto za voziti, puno direktniji volan na prebacivanju tezine
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Eomsy

Hvala ljudi na odgovorima .... :bravo:

Taman ste me usmjerili na pravi put istraživanja, pa sam došao do saznanja da mi je naisplatljivije tražiti od Tempre! Gotovo sve su imale debljinu 19 mm na zadnjoj strani, a i prednja je deblja (TD su ravne debljine HGT-u), pa još detaljnjijim izučavanjem, gotovo sam siguran da bi mi od 4x4 Tempre stalo sve na šeraf, a prednja je još deblja od HGT-ove ...

E sad, nać neku da je za dijelove još nisam uspio, pa ako ima tko kakvu ideju ili nekome baš jedna na livadi trune   :haha6: ...
Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

the-rider

#5
ja prednju ne bi stavljao deblju, ako ti je usput probaj, meni se ne svida nikako kad su "prepovezana" prednja kola, imas po internetu brdo toga, prouci malo kako koja utjece na voznju
alfa 145/146 su ti isti ovjes ko bravo, sad ne znam koje debljine su bile
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Eomsy

Prednja i zadnja sa Tempre 1.9 Td su od '93.-e kao u Hgt-a debljine ...
Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

dinko1981

E a sad možda malo čudno pitanje, koja je svrha te preinake na bravi 1.6?

Eomsy

Citat: dinko1981  u 11 Lipanj 2022, 16:42:00
E a sad možda malo čudno pitanje, koja je svrha te preinake na bravi 1.6?

Zadnji most moram ionako mjenjati, ne mislim ju spuštati, te ovako mislim dobiti na boljem odazivu volana, jer će se Brava manje uvijati u zavojima ...
Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

dinko1981

A dobro, ako ti smatrš da će ti to učinit vožnju

Mike20

#10
Zamjenom samo štange na ovjesu, dobitak je skoro neprimjetan, na odaziv volana nikakav
Na naginjanje utječu i amortizeri.
Stavi malo "tvrđe" npr KYB

DiscoVolante

Najveći utjecaj na naginjanje auta ima balans štanga.

Eomsy

#12
Citat: Mike20  u 12 Lipanj 2022, 08:19:11
Zamjenom samo štange na ovjesu, dobitak je skoro neprimjetan, na odaziv volana nikakav
Na naginjanje utječu i amortizeri.
Stavi malo "tvrđe" npr KYB

To sam već stavio, Sachs Supertouring. te KYB opruge ... U pripremi je i povezivač prednjih muldi ... Uz NanKang sportnex ns-2r koje Brava nosi, te uz upgrade balans štangi mislim da bi to bilo to kaj bi ja htio (uz možebitni zračni ovjes, ako ikada dođe do toga) ...

Al nisam mislio da će mi potraga bit tak teška. Za sada ili su truli mostovi ili dok ja nazovem prodan je cijeli auto  :speechless-smiley-038:

Čist za ogled guma ...





Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

Tomo.S.

Koja je to felga i guma ( koje dimenzije) ? Izvrsno izgleda, da li je možda os Fiat Cupe?
T.S

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: