Slaganje motora 1.6. 16v ...

Autor Eomsy, 21 Lipanj 2022, 16:11:00

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Eomsy

Pozdrav ljudi .

Eto, na poticaj našeg forumaša, konačno sam sjeo i napravio nešto što već dugo želim ... Video o slaganju motora !!! ...  :box1:



Svi su komentari dobrodošli ...  :ok1:
Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Mike20

Hidropodizače obavezno preporučam nove.
Nikakva čišćenja i pranja ne pomažu-osobno probao

the-rider

sta kad 16 podizaca dodu vise nego vrijedi brava  :D:
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Mike20

Pa uz neke popuste ispadnu cca 1000kn.

Eomsy

Citat: Mike20  u 21 Lipanj 2022, 19:05:53
Hidropodizače obavezno preporučam nove.
Nikakva čišćenja i pranja ne pomažu-osobno probao

Oprosti Mike, ali ne mogu se složiti.

Osobno sam serviser u industriji, te poznam slične sustave i ako kuglica ne propušta, hidrač je OK. Vozim ih već 20 k i sve pet, a osobno znam da su se frendu počeli ćut na HGT-u nakon 1,5 k, iako je stavio nove!

Ali mogu se složiti da se ne slažemo, samo da sad ne krenemo u dugačku raspravu. Iskustva i učenja su različita, poštujem svaka   ...

Meni je drago da se vama video i pjesma sviđaju, kad ste se već tako raspričali o tome  :funnyshit:
Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

Eomsy

Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....

Mike20

Citat: Eomsy  u 21 Lipanj 2022, 22:34:09
Oprosti Mike, ali ne mogu se složiti.

Osobno sam serviser u industriji, te poznam slične sustave i ako kuglica ne propušta, hidrač je OK. Vozim ih već 20 k i sve pet, a osobno znam da su se frendu počeli ćut na HGT-u nakon 1,5 k, iako je stavio nove!

Ali mogu se složiti da se ne slažemo, samo da sad ne krenemo u dugačku raspravu. Iskustva i učenja su različita, poštujem svaka   ...

Meni je drago da se vama video i pjesma sviđaju, kad ste se već tako raspričali o tome  :funnyshit:

Nemam iskustva u industriji, ali s autima da.
Nikad nisam čuo da se novi podizači čuju, ako su neka marka i ispravno ugrađeni.

Posebno na tom motoru, gdje je problem doći do podizača jer moraš raskopati usis.

AnteLo

na puntu hgt sta smo slagali motor su se pročuli novi hidropodizači nakon  1500km gore nego originalni nakon 250tkm.
a nije da se štedilo ili sjebalo s uljem i slično.

forsage

#9
svaka čast...imaš volje.Osobno sam imao 1999. godište 1.6 16v bravo-kupio dobro i uredno servisiranog sa nekih 139 000 km...vozio i vadio mu dušu 7+ godina, tjerao nekad ventile da provire kroz auspuh van i nikad problema sa motorom, (osim kad je preskočio remen za jedan zub kad sam prošao za vrijeme poplave kroz vodu ali sam to odmah skužio i nisam ga palio-promijenio remen i vozi dalje) nit ulje trošio ni ništa...ali dobivao je servise redovito.Ima tema ovdje na forumu.
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

Memphis

#10
Citat: Eomsy  u 21 Lipanj 2022, 22:34:09
Oprosti Mike, ali ne mogu se složiti.

Osobno sam serviser u industriji, te poznam slične sustave i ako kuglica ne propušta, hidrač je OK. Vozim ih već 20 k i sve pet, a osobno znam da su se frendu počeli ćut na HGT-u nakon 1,5 k, iako je stavio nove!

Ali mogu se složiti da se ne slažemo, samo da sad ne krenemo u dugačku raspravu. Iskustva i učenja su različita, poštujem svaka   ...

Meni je drago da se vama video i pjesma sviđaju, kad ste se već tako raspričali o tome  :funnyshit:

Logično je kad dajes toliko truda i slažeš motor iz nule stavis nove stvari pa tako i podizače da ne bi ubrzo morao sve to skidat dole a to nije bas jednostavno kao zamjena pločica i sl.

To kaj se njemu novi cuju ne znaci da je do podizaca, moze biti zbog slabog pritisak ulja.

dinko1981

Najveći problem danas je opća nekvaliteta novih dijelova, pa čak i od renomiraih proizvođača.

AnteLo

Ja se ne razumijem u hidropodizače uopće ali ja bi išao na samo oem ili original ako se mogu uopće popraviti.

Pogotovo u vrijeme korone su svi imali problema s hidropodizačima, čak i tvornice motora.

Kad ćemo vidjet ovaj motor u radu? Jel išta tiše, mirnije ili bolje radi?
Jel brži  :laughing-smiley-001: