Bravo kotači

Autor Tomo.S., 20 Travanj 2023, 20:55:13

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tomo.S.

Iako sam već sa nekim od kolega sa foruma razgovarao na ovu temu, i dobio sjajne svjete iz iskustva, svejedno molio bi za stavove o felgama za Bravo. Koje je najbolja opcija 15 ili 16 cola kao i izbor gume a naročito koliko ET je odgovarajući za Bravo ( da li ići na distance i slično). Hvala.
T.S

Tom

#1
Stavio bi 16, mislim da je 15 na oko premalo, 17 previše.
Idu felge 7 X 16 ET 30 ili 35.
Što je ET felge veći, felga je više prema unutra, ako hočeš da to izgleda kako treba ili naći felgu s pravim ET ili distance.
Opet moraš voditi brigu da felga ne zapinje o čeljust
Imaš na internetu kalkulator kojim se računa, ja samto nekad mjerio na ruke
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

topolino

One peterokrake sa supljim krakovima od stila (Abarth mislim da je) stalno nalazim da su u 17. Ali vidio sam ih godina u nazad u 16 velicini
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

topolino

#3
Te bi dobro stajale. Vidio ih na marei
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

topolino

Ove su inace 17 na Abarth, ali ovdje izgledaju kao 16. I takve sam vidio u zivo u 16 varijanti
:ljut:
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

forsage

ja vozio bravo na 195/50 R15 godinama...obzirom da mi je auto bio daily ride a i koristio sam ga službeno po makadamima i lošijim cestama bio mi je najbolji omjer udobnosti, izgleda i performansi iako sam imao KYB prednje amorizere koji su malo tvrđi...tako da za izgled i performanse ako nije toliko radi udobnosti 16 cola nudi super izgled 205/50 R16 7 Jota ...iako je nešto skuplja guma u toj dimenziji.Ja imao ET samo 28 pa nisam ni trebao distance.Bitno da razmak nije veći od 4x100 i da se stave vijsci sa konusom te da je odgovarajuća centralna rupa (koja se ako je premala može i tokariti.Dakle za izgled i ako nije problem malo tvrđa vožnja 16 je odličan kompromis.
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

topolino

205/50 bas i nije nisko profilna guma. Bocnica bi joj trebala biti 10cm
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

topolino

Evo gledam cijene i ponudu. U kratko obje dimenzije 195/50R15 i 205/50R16 su koma. Ponuda za neke performance gume se svodi na good year (razlika skoro 100% u cjeni) 205/50R16:
Dunlop sport max (u ovoj dimenziji pitane koliko je dobra napram vecih dimenzija)
195/50R15:
Hankook ventus prime
Goodyear su me iznenadile u compact verziji i vjerujem da performance verzija nije macak u vreci.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

dinko1981

Vozio sam 205/50 16 na bravu i u teoriji može proć ali ako hoćeš biti legalan i ići na atest onda ide max 205/45 16

Tomo.S.

Koliko sam moga zaključiti što se tiče cijena gume, jedino je 195 50 15 koliko toliko prihvatnjivo sve druge cijene u 16 dimenziju su katastrofalno skupe gume...
T.S

Tomo.S.

#10
file:///C:/Users/pc/Desktofile:///C:/Users/pc/Desktop/Fiat/15%20cola%204%20x%20100.jpgp/Fiat/Zender%2015.jpg
Mene zanima kako bi išao neki stariji tip felgi? Ja preferiram taj đir ali da li to paše za Brava?

Očito ne znam postaviti sliku - sori
T.S

Tomo.S.

T.S

Tooutman

#12
Citat: topolino  u 21 Travanj 2023, 07:17:27Ove su inace 17 na Abarth, ali ovdje izgledaju kao 16. I takve sam vidio u zivo u 16 varijanti
:ljut:

Nema tih u 16 inchnoj varjanti ali ima slično koje imao Stilo GT oprema. Evo dok ih ja imao kako bile na mojem


Mislim da te mislio. Osobno su jako lijepe i sa nižim profilom bi bile predobre. Meni su bile ko zimski set. Ja kupio od čovjeka koji je imao na Starom Tipu i tamo je bila dimenzije 205/45. Mort imam sliku prislonjenu na Fiat Bravi od starog.

Za stariji Bravo mislim da i 15 cola već lijepo daju izgled kao i komfor.
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

topolino

Jedne od te dvije sam vidio na marea sedan prije preko 15g. Dali stilo GT oprema ili ona sa 7 krakova na prvoj slici. Guma 195/45R16 i izgledalo je super
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Tomo.S.

T.S