Grande Punto - otvaranje stražnjih vrata za putnike

Autor KVZ, 14 Studeni 2014, 09:30:16

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

KVZ

Poštovani kolege,

Nedavno sam kupio rabljeni Grande Punto s motorom 1.4 8V.
Iznenadilo me neobično otvaranje stražnjih vrata izvana.
- odmah od prve ih nisam znao izvana otvoriti, tada sam dobio "instrukcije od bivÅ¡e vlasnice da to tako mora biti" (naravno da se sa time ne mogu složiti  :))
- kasnije sam ustanovio da dok je vani toplije stražnja vrata se teže otvaraju, dok je hladnije lakše.

Čitao sam o tome u zadnjih par dana ponešto, uglavnom ljudi navode dodavanje plastike nekamo na mehanizam sa lemilicom, drugi spominju sajlicu, treči navode potrebu laganog podizanja vrata u zrak, ili biranje točne točke na bravi gdje budeš prstima otvarao.

Ima li da se netko detaljno pozabavio time, prije nego se sam upustim u rastavljanje i popravak tih gluposti?
Ima li itko možda fotografiju, crtež ili slično o kojem se dijelu brave radi koji zafrkava i otežava?
Ako imate molim pomoć da ne izmišljam toplu vodu.

Ne trebate me slati na servis jer su to "cake", neka su jer ja to budem i onako sam odradio, jedino ako mogu od Vas dobiti unaprijed informacije: Å¡to se tu pokvari.

Hvala unaprijed na svakoj informaciji  :)

zvezdo

Sve ono Ã,,ega nema, ne moĹže se ni pokvariti!
ALFA u srcu,FIAT u garaĹži.

KVZ

Citat: zvezdo  u 14 Studeni 2014, 20:40:21
http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/65341-grande-punto-problem-sa-ru%C4%8Dkama-zadnjih-vrata/
Ako ti moze sta pomoci...
Hvala ti, sve sam to naÅ¡ao i čitao, ali nigdje ni jedne fotografije.  :82:
Ja dok radim nekakav "nazovimo ga poseban" popravak i fotografiram, uvijek je to korisno.

Skužio sam da si ti dosta aktivan na više foruma, dobro je to, bolje tako nego nikako.

Lijepi pozdrav,


zvezdo

 :)Hvala!
Obecavaju i neke slike ali jos nista.
Ja nemam tih problema kao vi sa parom vrata viska :) :) :)
Sve ono Ã,,ega nema, ne moĹže se ni pokvariti!
ALFA u srcu,FIAT u garaĹži.

dkalajzic

Pozdrav,ja sam popravio na ovaj nacin.rastavio vrata i skinuo bravu a na grandu to nije neki problem i "skratio" sajlu na kraju koji se zakaci na bravu na nacin da sam umetnuo valjkasti komad metala promjera koji nasjeda u utor gdje se kaci sajla tako sto sam pilom za zeljezo zarezao valjcic nataknuo na sajlu i malo stisnuo kombinirkama da ne pada sa sajle,i to je to sljaka dan danas,i druga vrata ce na red doci na isti nacin kad budu vise zezala :) pozdrav

Sent from my GT-S6500 using Tapatalk 2


KVZ


Robi 27

Citao sam o tom jos prije par godina,a i ja imam isti problem. Nisam se s tim do sad igrao jer mi se iskreno nije dalo.
Ono sto mi je vrh u cijeloj prici je sto u Autocommercu kazu da prvi put cuju za to. Prije 10-ak dana sam isao do njih po gumene tepihe i usput pitam koliko bi kostale (ispravne) kvake kod njih. Kaze gospodin oko 450/kom ak se dobro sjecam,ali veli on da nikad cuo za tu gresku i da nisu nikad ni jedne radi tog mijenjali.

KVZ

Citat: Robi 27  u 24 Studeni 2014, 20:34:06
Citao sam o tom jos prije par godina,a i ja imam isti problem. Nisam se s tim do sad igrao jer mi se iskreno nije dalo.
Ono sto mi je vrh u cijeloj prici je sto u Autocommercu kazu da prvi put cuju za to. Prije 10-ak dana sam isao do njih po gumene tepihe i usput pitam koliko bi kostale (ispravne) kvake kod njih. Kaze gospodin oko 450/kom ak se dobro sjecam,ali veli on da nikad cuo za tu gresku i da nisu nikad ni jedne radi tog mijenjali.
Robi 27, ma nema problema, ja sam se samo bez veze ponadao da budem ovdje, na ovom forumu, dobio kvalitetne odgovore, ali vidim da sam se dosta prevario.
Svejedno mi je što misle ili rade u Autocommercu. Obzirom da su prikupljene upute takve kakve jesu, šture, budem se ja kad - tad potrudio da to defektiram, popravim i možda onda i postavim sa slikama. Nadao sam se takvom pristupu ali "sve u zalud bješe moja nada".
I meni su rekli dok sam bio na servisu "da ima tu neka caka" - ma dajte najte kakve vražje cake na komadu lima i par polugica, baÅ¡ je to dobar izazov, jedino Å¡to sad ja nemam ni vremena, a bome ni volje, a i vrata kao da su odjednom malo pametnija pa mi popuÅ¡taju  :D.

Ako dok zatopli bude novih problema, e onda se budem prisilio i rijeÅ¡io.  ;D

bos

Evo jedan KVALITETAN odgovor.

Sajlica je preduga, ako ti to toliko smeta skini vrata i probaj je podložiti s nečim ili skratiti i dodati novi završetak.

Općenito svi modeli Grande Punta imaju taj problem, očito je tvornička greška koja nije dovoljno prijavljivana pa stoga nije možda ni riješena. Neznam kakva je situacija s novijim modelima.


KVZ

Citat: bos  u 25 Studeni 2014, 21:07:01
Evo jedan KVALITETAN odgovor.

Sajlica je preduga, ako ti to toliko smeta skini vrata i probaj je podložiti s nečim ili skratiti i dodati novi završetak.

Općenito svi modeli Grande Punta imaju taj problem, očito je tvornička greška koja nije dovoljno prijavljivana pa stoga nije možda ni riješena. Neznam kakva je situacija s novijim modelima.

Hvala  :)

zvezdo

Sve ono Ã,,ega nema, ne moĹže se ni pokvariti!
ALFA u srcu,FIAT u garaĹži.

KVZ

Citat: zvezdo  u 18 Prosinac 2014, 13:09:56
Update sa slikama.
http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/65341-grande-punto-problem-sa-ru%C4%8Dkama-zadnjih-vrata/page-2#entry1150523
Hvala ti što me nisi zaboravio. Pogledao sam i vidim da nije ništa posebno. Kad budem rješavao budem i ja fotografirao pa podijelio s drugima.

zvezdo

Sve ono Ã,,ega nema, ne moĹže se ni pokvariti!
ALFA u srcu,FIAT u garaĹži.

tommek81

evo u mom posjedu jako malo vožen model iz 2012.... isti vrag..bum pričeko ljeto da vidim kak će se to ponašat... onda idem u reparaciju :)

KVZ

Valjda bude s toplijim vremenom viÅ¡e problema s otvaranjem vrata, barem ja dobivam takvo miÅ¡ljenje. Å to je hladniji dan ja ih lakÅ¡e otvaram i obrnuto. Neda mi se sada s tim zafrkavati dok je zima. Samo se vozim i niÅ¡ta drugo  :formula: