hill holder problem

Autor Lima_ri, 19 Siječanj 2015, 20:16:12

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Lima_ri

Znaci tjekom voznje su mi se upalile 2 zaruljice ,zaruljica hill holder i zaruljica proklizavanja ( trokutic sa strelicom koja  ide oko njega). Hill hold ne radi , niti tipka od Asr nedaje znakove zivota tj nemogu ga iskopcat

Slika je losa ali se vidi sta svjetli

Ima tko kakvu ideju sta se desilo?
"it doesn't matter what you're driving. what matters is how you drive it"

crev1986

Mozda senzor neki sto kontrolira proklizavanje kotaca !


cicili

A abs ti radi? S obzirom da to sve radi preko istog sustava ako se varam.

crev1986

da al sta abs ne  kontrolira blokiranje kotaca

franjo-fritz

Body. Comp. Upravlja abs i asr
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

cicili

Zbog cega bi mu asr krepo? Asr radi na sustavu abs-a koristi njegove senzore i kad dode do proklizavanja kao i abs koci odnosno popusta kotac koji proklizava ako nije uspio iskontrolirat proklizavanje oduzimanjem gasa. Hill holder opet koristi isti sustav da bi blokirao kotac ali koliko znam on ima neki senzor za nagib. Uglavno sva tri sustava su povezana. Ako neradi abs-a neradi nista.

Nisam bas doktorirao te sustave ali tako sam shvatio da rade. :D

E sad ja na svom asr nikad nemogu iskljucit 100%. Kad stisnem gumb on napise asr off dopusta proklizavanje u odredenoj mjeri ali ne 100%, ako pokusas zavrtit kotace malo vise aktivirat ce se bez obzira sto si ga ugasio.

Ja imam mk2b ali pretpostavljam da je sve isto kao i u grande puntu.

fiuman

meni je na Mercedes vitu krepo senzor ABS i tada je presto raditi hill holder i svijetlio je ASR e sad to je kombi i švapski još al i sav sustav je švapski kolko znam i na fiatu i na mercu

Lima_ri

I tako  ja  danas ujutro sjednem u auto, upalim ga kad ono  sve ok ,zaruljice se ne pale, sve radi kako treba, meni u glavi puno ??????, dodjem na posao i dalje sve funkcionira normalno. Ali mi nije dao vrag mira i otiso ga spojit na komp. Komp je naso gresku  sa prekidacem  stop svjetla, mehanicar mi kaze da  on daje signal za hill holder,asr,abs, i kako on ne radi kako treba auto ne kuzi da koci te javlja  neispravnost svega navedenog, ili barem sam ga ja tako skuzio. Tako da cu to zamjenit i valjda ce sve radit kako treba
"it doesn't matter what you're driving. what matters is how you drive it"

cicili

Pa ako radi ne diraj. :D
Ako pocne opet zezat onda mjenjaj mozda se samo malo pogubio.

Lima_ri

quote author=cicili link=topic=36443.msg611997#msg611997 date=1421769680]
Pa ako radi ne diraj. :D
Ako pocne opet zezat onda mjenjaj mozda se samo malo pogubio.
[/quote]

I to sta kazes ,vidjet cu kako ce se ponasat pa cu onda mjenjat
"it doesn't matter what you're driving. what matters is how you drive it"

Multijet

Ha, fak,fak,fak.
Isto mi se neki dan upalila lampica abs i onaj trokutić sa uskličnikom i na displeju iste poruke da ne radi abs,esp i hill holder.DoÄ'em doma ugasim , upalim i ne signalizira niÅ¡ta već četiri dana. Znam da je već mijenjan taj prekidač jer se na probnoj vožnji isto to desilo prilikom žešćeg kočenja i aktivacije abs-a i dijagnostika je rekla da je taj prekidač otiÅ¡ao i mijenjan je. Zar opet? Ha niÅ¡ta, sada je tu Multiecuscan pa ćemo vidjeti Å¡ta se deÅ¡ava.
0989739290

Lima_ri

Meni se opet danas upalilo ujutro. Opet ga iso spojit na komp da potvrdim , jer mi je jucer ponistio gresku,komp opet kaze isto. Na putu doma sve u redu, otiso na parking malo se izdivljo da vidim dali mogu vidjet neku reakciju na autu,ali sve radi kako treba asr ,abs,hill holder sve perfektno. Sve mi se cini da je neka vlaga ili tako nes,neka glupost, cekam ljepo vrijeme da vidim kako ce se onda ponasat , ko ce ga znat :82:
"it doesn't matter what you're driving. what matters is how you drive it"

Multijet

Hmmmm.... i jesi li šta riješio? Meni se povremeno pali, pa nakon ponovnog startanja par dana sve ok...... I ja čekam da se ovo vrijeme smiri
0989739290

crev1986

Ljudi pa to je Fiat ! Sta se zamarate lampicom ako sve radi , pocupajte je da ne svjetli i gotovo kad nebude radilo osjetit ce te

Lima_ri

Citat: Multijet  u 25 Veljača 2015, 11:14:10
Hmmmm.... i jesi li šta riješio? Meni se povremeno pali, pa nakon ponovnog startanja par dana sve ok...... I ja čekam da se ovo vrijeme smiri

Evo ja sam zavuko ruku do stop prekidaca,malo ga razmrdo i evo proslo je 2 tjedna i sve ok :D, sad do kad to cemo vidjet :neznam:
"it doesn't matter what you're driving. what matters is how you drive it"