GP m-jet 120 - Reset servisnog intervala,lampice ulja

Autor Multijet, 24 Rujan 2015, 11:23:13

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Multijet

Pozdrav. Na mojem gp je odraÄ'en mali servis i naravno da nije resetiran servisni interval jer meho nije imao mogućnost poniÅ¡tavanja intervala. Na internetu sam pronaÅ¡ao kako se to radi, ali prema meni dostupnim informacijama ne mogu poniÅ¡titi lampicu ulja i poruku na MFD-u.
NaÅ¡ao sam da treba naći prijeÄ'enu km sa upaljenim kontaktom, ugasiti kontakt,zadržati reset putnog računala 10 sec i ponovo dati kontakt i to bi trebalo biti to
Ne funkcionira kod mene
Zna li netko kako to uspješno odraditi u vlastitoj režiji?
0989739290

bos

Mislim da ništa bez dijagnostike...

josssip


Multijet

Citat: josssip  u 24 Rujan 2015, 12:24:45
to ovo ?

https://www.youtube.com/watch?v=hdYQ5SMUhLk

ili ne :D
Da, ne radi kod mene- fuck, možda još netko zna, nadam se da je netko isprobao ili ovaj postupak na videu ne valja
0989739290

zvezdo

Sve ono Ã,,ega nema, ne moĹže se ni pokvariti!
ALFA u srcu,FIAT u garaĹži.

Multijet

Ok, onda ovi video klipići i uputstva su bez veze i pogrešni, ili to možda ovisi o godini i razini opreme?
0989739290

zvezdo

Moguce je sve kod Fiata. Njihova logika ni njima samima nije jasna a sto se tice klipova i uputstava sa neta to je sasvim druga tema i to veoma diskutabilna.
Sve ono Ã,,ega nema, ne moĹže se ni pokvariti!
ALFA u srcu,FIAT u garaĹži.

zvezdo

Cisto informacije radi, nemaju svi GPovi servisne intervale. Da li je to do samo kod onih sa malim ekranom nisam siguran jer sam video da i pored njega postoji aktivna ta opciju u body kompu.
Kao sto rekoh logike nema! dijagnostika na svim GPovima vidi servisne intervale samo sto se na nekima ne moze nista upisivati a na drugima moze i ti i imaju upozorenje.
Sve ono Ã,,ega nema, ne moĹže se ni pokvariti!
ALFA u srcu,FIAT u garaĹži.

Multijet

Hm, da, hm. Izgleda da niÅ¡ta bez dijagnostike. Dakle, najprije  je pokazivao na displeju "ključ", znači servis. Nakon nekog vremena je ključ nestao i nakon toga počela se paliti lampica upozorenja da je premalo ulja (u obliku Å¡ipke mjerača ulja) a zatim i lampica ulja sa porukom da zamijenim ulje. Svo vrijeme je bilo dovoljno ulja i pravodobno je mijenjano. Trebati će na dijagnostiku jer je vjerojatno sva ova upozorenja i lampice vezana uz prijeÄ'enu kilometražu.
Inače se radi o gp 1,9 multijet elegance oprema, 2006 godina sa brdo serijske i dodatne opreme(fali samo panorama krov i tvornički sub)     
0989739290

zvezdo

Pomocu dijagnostike mozes namestiti servisni interval po zelji. Nisam probao tacno od koliko do koliko ali verovatno moze na 30-40 hiljada km tako da mozes napraviti dva servisa ako ti je problem reset.
Inace  za sicu mozes i sam to odraditi. Kupis ELM 327 i adapter skines multiecuscan i zavrseno.
Sve ono Ã,,ega nema, ne moĹže se ni pokvariti!
ALFA u srcu,FIAT u garaĹži.

zvezdo

Sve ono Ã,,ega nema, ne moĹže se ni pokvariti!
ALFA u srcu,FIAT u garaĹži.

Multijet

Bio kod frenda na dijagnostici i ugasili lampicu te nam je ponudio slijedeći servisni interval tek za 50kkm???
Inače, tvornica navodi tek svakih 30kkm, tak da mi nije jasno. Nije previše ni važno, redovito mijenjati ulje i gassss.
0989739290