GRANDE PUNTO 1.9 JTD SPORT (prednji most)

Autor Ckanjer, 29 Prosinac 2015, 08:31:47

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Ckanjer

Pozdrav ekipa  :)
Imala sam nedavno prometnu i majstor mi nije popravio auto do kraja , medutim kad mi je to sve lijepo slozio pocevsi od poluosovine pa dalje,vozila sam se tjedan dana i nakon toga u voznji sam cula neke cudne zvukove, izgledalo je kao da mi je sve zivo poispadalo sa auta.. problem je u mostu sto nije vidio da je kriv i poluosovina se stalno odvajala od case i na kraju ispala.. pa ako bilo tko ima prednji most neka se javi , jer sam izludila vise trazeci ..
HVALA   :papa:

Mike20

Most paÅ¡e s "običnog " Punta dizla. Negdje na otpadu naÄ'eÅ¡ i skine se, nebi trebala biti neka cifra jer nije to baÅ¡ tako tražena roba.
Ovo mi nije jasno kako ispada poluosovina iz šalice, kako je to složeno onda?
Da su i most toliko jako svinuo za koji cm, nebi se to tako manifestiralo.

Možda da promjeniÅ¡ meÅ¡tra za početak, jer ako nije vidio da se most svinuo/pomaknuo, složio je to i dalje lupa neÅ¡to-mislim da je problem u meÄ'tru, ne u autu

Ckanjer

ni meni bas nije jasno zasto ispada ali treba se auto pregledati bome detaljno kad se napravi, jer mislim da je majstor sve sjeba sto treba i ne treba ,, pogledat cu za most od obicnog , nadam se da cu uspiti naci pa da se vise napokon i pocmem voziti  :bicikla: , hvala na pomoci :)

franjo-fritz

Ispada zato sto je most pomaknut par cm u jednu stranu..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

devaST

Mike20 koliko si ti siguran dali pase da nebi bilo kupila pa nakraju nepase?

Mike20

Ak je most pomaknut par cm, pa kak se onda drži za šasiju, moralo je nešto napuknuti na nekom dijelu ako su šrafi na mjestu

Mislim da je sam most isti, razlika može biti u vilicama, amortizerima i federima.
Naravno, nisam 100% siguran, al poznajući Fiata, ne vjerujem da su specijalno radili most za sporta. Na Bravu 2 je isto

Boxer

Ne treba ni most najvjerojatnije nego je od udarca vjerojatno puknuo osigurač poluosovine koji ju drži u zglobu i ispada, nagledao se već toga
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

devaST

Da stim da je ovo nova poluosovina i novi kriz i novi homokineticki i nova casa

devaST


Boxer

onda prvo majstoru dioptrijske pa onda dalje
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

devaST


bubinho

kad je frend s cliom sport pogodio rinzol, most se pomaknuo tako da ga je doslovno iščupao iz šarafa kojima se drži za šasiju

Mike20