Fiat Grande Punto 1.3 Multijet 90ks pitanja oko servisiranja lanca i dpf-a

Autor 124T, 10 Siječanj 2016, 09:03:27

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

124T

Riječ je o Fiat-u iz naslova, 2005 godina je model. Dali znate kada se mjenja po tvorničkoj preporuci razvodni lanac i DPF? Tj koliko DPF sistem izdrži na tom autu u nekom prosjeku ako postoji tvornička informacija.

Forza Ferrari!

DinoG

Meni su u dva servisa rekli da se lanac u pravilu mjenja kad se krene cuti i da je to uglavnom izmedju 180-200 tkm.

Za dpf ti ne mogu nista reci posto moj mk2b 1.3 nema dpf

124T

Mislio sam da lanci dulje traju. Koliko košta zamjena lanca i što se sve u tom trenu mjenja osim samog lanca?
Forza Ferrari!

Boxer

Meni su rekli za Iveco 250tkm, sad ima 360 i nisam ga taknuo niti se čuje, sve ko iz dućana
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

DinoG

Zato su mu i rekli da se mjenja tek kad se krene cuti.

Mi smo mjenali lanac sad nedavno na 1.3 mjetu u AC Duo u Osijeku. Lanac, lancanici, zatezac, ulje i filter ulja sve skupa s rukama 3600 kn.

Rekao mi je jedan frend da na 1.3 mjetu najcesce ode zatezac i da se moze ustediti da se samo on promjeni, ali ja sam isao s tim da kad se vec sve otvara da se sve promjeni.

124T

OK, hvala na odgovorima. Ako ima još vozača Grande Punta bilo bi superr da napišu mišljenje ili iskustva.

Dali se čovjek može pouzdati u to da mjenja lanac kad se počne čuti ili je to ruski rulet? Meni je ono...malo čudno da se lanac mora mjenjati na 150.000 preventivno pa remeni izduraju po 100.000 neki a ako lanac nemože barem duplo minimalno onda ćemu opće metati lanac u motor??

Dobro, možda sam ja dobio krivu informaciju da se lanac menja na 150000...


Držte se Scuderia Fiat nadam se da će vam opstati ova zajednica tu.

Lp

:formula:
Forza Ferrari!

Boxer

Lanac je trajnije i pouzdanije rjeÅ¡enje a intervali zamjene su uzeti s rezervom kao i uvijek kad je proizvodnja auta u pitanju. Koliko znam na mjtd motorima traje koliko i motor odnono predviÄ'en je za 250tkm pa revizija
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

DinoG

Nije ti nista strasno da cekas da se on krene cuti, ali ne sad tipa da se vozas tako dok ne pukne.

Razlog zasto se on cuje je sto usljed njegovog radnog vijeka se on moze rastegnuti malo ili zatezac popusti pa lupka o kuciste.


124T

Pročitao sam na srpskom Fiat-Lancia forumu da ima na poklopcu di je lanac neki graničnik koji ti kaže koliko je rastegnut? Jel istina to?
Forza Ferrari!

Multijet

Ja sam svojega 1,3 multijeta mk2b vozio 210 kkm i s tom kilometražom ga prodao dalje. Počeo se čuti lanac negdje oko 190 kkm i takovog sam ga vozio skoro godinu dana. Misim da bi ti franjo i seb mogli više reći o tome motoru.

Poz.
0989739290

ElRa

Meni je lanac vrisnuo na cca 85000 km (pravih). Preporuka, zamijeniti ga radi preventive.

gandi

To je garant neka tvornička greška. Pa interval zamjene remena je dulji od toga.
--->>>    click here      <<<---

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.