Grande Punto 1.3mjet - problem sa strujom

Autor Dizlo, 12 Siječanj 2016, 21:01:46

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Dizlo

Pozdrav svima!
Pokušat ću bit kratak i nadam se da će mi netko uspjet pomoć da riješimo nastali problem.
Jedno jutro sam se normalno dovezao na posal, auto je normalno upalio i sve je bilo ok,
nakon završene smjene krećem doma, dajem kontakt a auto neće zavrtit.
Dečki s posla su me pogurali i na guranje je upalio i odma mi je izbacilo grešku: have power steering checked see handbook. Nakon toga je još nekoliko puta upalio na guranje, kasnije više nije htio ni tako, više se ni pumpa ne čuje kod davanja kontakta.
Odvezao sam ga do majstora i sad evo stoji već više od mjesec dana.
Lud sam ja jer mi treba auto, lud je i on jer nikako ne može skužit u čem je problem.
Akumulator je nov, masa je dobra (očistio je sve spojeve), dao je body comp i motorni procesor na ispitivanje dva puta u Sisak, čovjek kaže da su ispravna obadbva.
Testirao je anlaser, i on je ispravan.
Napominjem da pumpa više ne radi kod davanja kontakta, i kad uključim kontakt dok je pod kontaktom radi i servo volan.
Molio bih pomoć ako je netko bio u sličnoj situaciji ili imao takav kvar.
Hvala unaprijed, ubacujem sliku sa dijagnoze, možda nešto pomogne:

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

DRAGON

ÄŒitam da imaju problema sa releima, pa neki ih majstor prigleda.

Dizlo

S alternatorm je bilo sve ok dok je palio, punio je i nije bilo problema s tim da mi se prazni akumulator.
A što se tiče releja i osigurača, kaže majstor da je sve pregledao i da je sve ispravno.

Nadodajem još da mi se neki put prilikom paljenja auta znala izbacit greška: check glow plugs, al to samo nekoliko puta...

DRAGON

Pa jel ste probali spojit auto na comp, da vidite kakve greške izbacuje???

Dizlo

Je, spojio ga je, imao je dosta problema sa dijagnostikom, nije mogao ući nikako i uspostavit dijagnozu,probao je i sa proxyjem al niie uspio. nakon dosta muke je nešto uspio i izbacilo mu je ove greške koje su na slici:


http://i1272.photobucket.com/albums/y384/toma_klc/IMG_1267_zpslnvg3s2i.jpg~original[ftp]

neznam dal sam dobro ubacio sliku...

Boxer

spoji auto na fiat ecu scan dijagnozu i onda ćeš znati bolje... ja bih rekao da je u pitanju predpumpa goriva koja diže gorivo iz tanka do cr pumpe odnosno njezini releji
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Dizlo

ok za pumpu, al šta je s ovim drugim greškama? kvar pumpe je nastao kasnije, u biti je došao kvar za kvarom...
najprije nije htio palit na ključ pa je izbacilo onu grešku za power steering, tek kasnije je pumpa crkla...

franjo-fritz

Nova generacija mjeta je osjetljiva na napon struje.. Pa ako nije strujni krug pravilno tj tegularan izbaciva greske.. Npr. Ako je jako los aku auto ćeš zapaliti na kablove ili na guranje al ce nepravilno raditi. I izbacivati razno kakve greske..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Dizlo

Å¡ta onda napravit po tom pitanju napona struje?
akumulator sam kupio nov nakon mjesec dana otkad je auto kod mene, i pokušavao je spajat druge akumulatore čak i direktno na neku drugu masu jer je sumnjao da minus kabel ima slab spoj.
dal su ikome poznate greške koje su gore na slici?

Dizlo

dalje nitko nema nikakav prijedlog ili ideju?

Boxer

A gle, meni to sve miriše na prazan aku odnoso kvar alternatora jer elektronika prvo isključuje velike potrošače a to je volan pa abs pa klima pa tako dalje....
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Dizlo

ok, hvala na prijedlogu... napomenut ću meštru to pa nek se zabavi, možda otrkije nešto...

zvezdo

Tebi je definitivno problem sa akumulatorom ili sa vodovima od njega na masu ili najverovatnije od pozitivnog pola preko osiguraca na klemi pa do osiguraca u kabini. Negde nema spoja ili je los spoj dakle banalan elekto kvar!
moj savet ti je da promenis majstora.
Sve ono Ã,,ega nema, ne moĹže se ni pokvariti!
ALFA u srcu,FIAT u garaĹži.

Dizlo

Problem je bio u masi koja ide s akumuatora... akumulator je ispravan tj nov...
ta masa je napravila takvo *** da je skurila motorni procesor, zbog čega nije radila pumpa, nije htio palit i zbog čega je servo konstantno bio uključen...
meštar je morao mjenjati cijeli softwer itd... sam popravak procesora je koštao 1400 kn...
eto, pobrinite se za svoje mase, ko god ima grande punta... jer dok sam to istraživao primjetio sam da je puno ljudi imalo taj problem, zato si nemojte dozvolit da vam banalna greška izbije novce iz džepa...
lp