GP 1.3 MJT 55 kw- Variranje ler gasa / nepravilan rad motora

Autor Zagorje92, 14 Ožujak 2016, 14:37:46

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Zagorje92

Pozdrav ljudima dobre volje, ako ima netko slicnog iskustava sa mojim problemom vrlo bih bio zahvalan na bilo kakvoj pomoci!

Naime radi se o sljedecem:

- Ujutro kod prvog paljenja GP-a, auto zadimi te varira ler gas. Inace, tijekom voznje nemam nikakvih problema. Normalno prima gas, ne gusi se i ne crkava. Diagnostika isto tako ne pokazuje nikakve kvarove. Isao sam danas kod Bosh majstora, mislio sam da je mozda problem u diznama! Rekao je da po zvuku i radu motora nije problem u diznama i da sam rad ne ukazuje na bilo kakve probleme istih. Tako da nisam inzistirao na vadenju i testiranju. Rekao je da bi mozda bio problem sa nakurenim ventilom / klipnjacom te da obavim provjeru kompresije. To cu obavit sad koz par dana, pa cu vidjet razultate. Auto je 2009 godina sa 125 000 km!

- Evo jednog videa slicnom mojem ( VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=W5Mvv4xXChQ  )

- Malo sam guglao i nasao 1000 "mozda" problema tipa regulator pritiska na pumpi, senzor temperature motora, senzor zraka, lambda sonda, EGR ventil, leptir gas i motoric ler gasa, senzor pritiska nafte itd. itd....

tomozuki

Probaj ocistit egr, za pocetak kreces od jednostavnijih stvari prema kompliciranijima
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

Zagorje92

Posto sam na godišnjem, uspio sam uhvatit nešto vremena i odvezao sam Punta na provjeru kompresije i diagnostiku. U prilog stavljam slike kompresije i diagnostiku dizni.
Kaj se ostalih grešaka tiče, kompjuter nema niš zapamceno. Jos su provjerili grijace te anlaser i sve je uredu sa time.

Kompersija je uzasna i vjerujem da ona izaziva problem variranja ler gasa ujutro kod prvog paljenja.
Al ne razumijem kako onda auto: - ne trosi ulje
                                              - potrosnja se krece od 4.7 - 6L
                                              - ne dimi
                                              - normalno vuce i ubrzava

Jel ima mozda netko kakav savijet kaj bi jos valjalo provjerit?

Nemrem se pomirit sa time da auto 2009 godiste sa 129 000 km ima takve probleme?! Sama pomisao
na generalku, dode mi muka. Kak se krecu cijene polugeneralke/generalka na tim 1.3 MJT 16V motorima i jel se uopce
to isplati radit?! Il bi vozio ovo dokle ide pa kad ovaj krepa , kupim samo drugi motor?

Nisam vise pametan.




Dr.Grande

Imamo gotovo iste aute iste kilometraze, meni jedino po zimi zna varirat ler gas.

Jesi li gledao na dijagnostici koliko cesto ti radi regeneraciju? Kod mene cim se digne potrosnja i u leru radi na 1000 je na regeneraciji, bar ja mislim  :D:

franjo-fritz

Da kod variranja gasa dolaziti do regeneracije dpfa... Na slici se vidi da je 3,4 cilindar mrtav sto meni i nema neke logike.. Da je prvi i cetvrti ili drugi i treći da al ovak bas i ne
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Zagorje92

Dr.Grande - nisam imao uvid u diagnostiku

Franjo-fritz- Bas kak ti velis, 3. i 4. cilindar je mrtav. Al ja se vec tako vozim tocno godinu dana. I auto normalno ide to je ono najsmijesnije. Ma nikakav problem ne primjetim osim tog variranja ler gasa. Ujutro kod prvog paljenja, izbaci bijelo/sivi dim i variraju okretaji 1-2 min. I to je to, nema nikakvih daljnih problema u voznji.

Za ulje sam siguran da ga ne trosi jer sam ga mijenjao prosle godine u 10.mj i provjerio sam jos jucer , ulje je na maksimalnoj razini.

franjo-fritz

Bijelo sivi dim znaci da su dizne u banani tj propuštaju što isto moze utjecati na variranje lera...
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Mike20

Meni isto vuće na sustav ubrizgavanja. Kompresija ima i veze sa dihtanjem ventila. Si bio kod Roginića u Zaboku?

Zagorje92

Nisam bio kod Roginica. Isao sam kod Purića u Samobor.

Mike20

Pa ne znam kaj reći, Purić je stručnjak, Roginići šrafaju po Fiatima od davno, možda znaju što više.
Pitanje je koliko su stvarni km na autu, ak je uvezen, sigurno nisu.

Zagorje92

Neznam.  Vozit tako dok ne krepa ili ic ulagat u otvaranje motora i trazenje problema? Kad neznam ni okvirno kolko bi me to doslo!

Mike20

Da bi se tak jako poderali 2 cilindra, a 2 ne, malo čudno. Još da ne troši ulja, ne znam. Kompresija se mjeri na hladno ak se ne varam. Da možda postoji opcija mjerenja na toplo, možda bi bilo jasnije, ako se to na dizlu opće može napraviti.
Meni to vuče na ventile, ne na klipove i karike, ovako laički gledano

Zagorje92


franjo-fritz

Citat: Mike20  u 13 Kolovoz 2016, 12:29:00
Pa ne znam kaj reći, Purić je stručnjak, Roginići šrafaju po Fiatima od davno, možda znaju što više.
Pitanje je koliko su stvarni km na autu, ak je uvezen, sigurno nisu.

puric je da sad ne velim kaj.... Bježi od njega ko vrag od tamjna..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

franjo-fritz

Citat: Zagorje92  u 13 Kolovoz 2016, 14:30:28
Neznam. Nisam vise pametan kaj da napravim.
fiat servis, diagnostika da se vidi propusnost dizni i po potrebi zamjena... Kad mislim na servis ne mislim kod bili koga nego bas fiat jer nema svako fiat, alfa, lancia diagnostike. Imaju univerzalne koje bas i nisu neko mjerilo..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks