Fiat GP 1.4 8V "cuka" dok mu se oduzme gas u prvoj i drugoj

Autor alankis, 02 Srpanj 2016, 19:00:50

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

alankis

Pozdrav svima,

Neznam koliko je normalno, i je li uopće, no na mojem GP-u 1.4, benzinac jelte, dok mu se oduzme gas, odnosno pustim nogu s gasa u prvoj ili drugoj, "zacuka" kao da recimo kočim motorom. Jel to normalno, i trebam li voziti auto na servis?

zvezdo

Ovisi sta pod tim smatras, ali ako sam dobro shvatio nebi trebalo.
Kada pustis gas ubrizgavanje se prekida i nastaje kocenje motorom koje mora biti jednoliko odnosno bez ikakvih trzaja.
Sve ono Ã,,ega nema, ne moĹže se ni pokvariti!
ALFA u srcu,FIAT u garaĹži.

zvezdo

E sad ukoliko sa velikih obrtaja u prvoj ili drugoj pustis gas moze se desiti ali pri nomalnim okretajima ne bi trebalo.
Sve ono Ã,,ega nema, ne moĹže se ni pokvariti!
ALFA u srcu,FIAT u garaĹži.

topolino

Ako koci motorom do 1200 okr onda nda nis cudno. Oko tog broja ecu pocinje ubrzgavati gorivo da se motor ne ugasi. Mozda mo cuka radi nosaca na mjenjacu
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

alankis

Da, problem se dogaÄ'a dok ga sa relativno visokih okretaja u prvoj i drugoj brzini, spustim, odnosno oduzmem gas prenaglo i dokraja. U ostalim brzinama nije problem. Hvala

P.S: Friški vozač na benzincu.

Ivek Zapresic


topolino

Nije jer na 1500okr prelazi iz fuel cut off u fuel on, pa digne okretaje pa oduzme jer je gas skroz otpusten. Danas mi je curin punto skakao ko skakavac radi toga. Zamislio sam se i zaboravio stisnut kvacilo.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

alankis

Nije, nosač je u redu, frend je pogledao, ovo je što topolino rekao, vozio sam prije, tj. u AŠ dizelaša i turbo benzinca, pa mi je trebalo malo privikavanja, sad ide finije nego novi Clio što sam vozio u autoškoli.