Punto Evo Abarth EsseEsse sa 180ks

Autor Redakcija portala, 13 Srpanj 2011, 16:17:44

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Redakcija portala

S novijim fiatovim modelima ime Abarth ponovno je, tijekom posljednjih nekoliko godina, postalo sinonimom za uzbudljive sportske izvedenice popularnih modela, prenosi autonet.hr.



Stoga ne treba sumnjati da će posebno zanimljiv biti i ovih dana predstavljeni Punto Evo EsseEsse.

Za razliku od 165 KS snažnog 4-cilindričnog turbo motora u modelu Punto Evo Abarth, izvedba EsseEsse pokretana je motorom snage od 180 KS, zahvaljujući remapiranju ECU-a te postavljanju većeg turbopunjača. U ovom slučaju, riječ je o Garrettu GT1446, s fiksnom geometrijom.



Najveća snaga tako ojačanog motora u Puntu Evo EsseEsse ostvaruje se pri 5750 o/min, a sve to dovoljno je za ubrzanje od 0 do 100 km/h za 7,5 s te najveću brzinu od oko 220 km/h. No, uz motor izmijenjeni su i drugi detalji pa je tako EsseEsse dobio nove kočnice, uključujući plivajuće ventilirane diskove sprijeda te poprečno bušene straga.

Abarth je doradio i opruge, a postavljeni su amortizeri Koni FSD što je, sve zajedno, automobil učinilo nižim. Mjenjač je ručni sa 6 stupnjeva prijenosa, a postavljen je i abarthov prekidač za nadzor nad radom motora, s modovima Normal i Sport.

No, pored sportske opreme, najnovija je abarthova prerada Punta Evo opremljena i sustavom Start & Stop te pokazivačem promjene stupnja prijenosa (u stvari, riječ je o svijetlećoj oznaci kojom se sugerira promjena stupnja). ProizvoÄ'ač tvrdi kako ova jurilica ostvaruje prosječnu potroÅ¡nju od 5,0 l/100 km te emisiju CO2 od 142 g/km.

Konačno, Abarth Punto Evo EsseEsse moguće je nabaviti kao gotov automobil, ili kao paket EsseEsse koji se u abarthovim servisima ugraÄ'uje u postojeći Abarth Punto Evo, pod uvjetom da isti nije stariji od 12 mjeseci te da nije preÅ¡ao viÅ¡e od 20.000 Km. Cijena tuning paketa EsseEsse za Abarth Punto Evo iznosi oko 3.400 Eura.

puntiac

uzyebo sam se ko zmija u ventilatoru 

Miha.

Da pored Abarth i EsseEsse stave limited edition još uvjek nebi mogle konkurirat npr. Cliu :crveni:

Redakcija portala

nažalost istina... a o cijeni nećemo niti govoriti...

puntiac

kiro dobro veliš al nekak je meni draže čut turbo neg usisni benzinac pa taman turbak bio slabiji :D
al nikako nemogu prebolit to Å¡to abarth u italiji doÄ'e viÅ¡e nofci neg clio a kod nas ga moraÅ¡ sam uvest i joÅ¡ cca 40% dodat na cifru auta  :smrc: nikak mi neide u glavu zaÅ¡to mi nemamo nekakvo abarthovo zastupniÅ¡tvo ovdje  :kmeee
uzyebo sam se ko zmija u ventilatoru 

colexxl


kemba

ma sve pet osim ove potrošnje
to je neki tdi fan pisao komentare ( sad da sa 180 ks troši 5 litara)
jedino ak ga moja baba vozi
:ljut :ljut :ljut :ljut
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

dudo1

to mora da je onaj doktor pisal
he he

puntiac

pa troši on sigurno 5 a sad ono preko pssssssssssssssssssst :D nemoraju baš sve reć jel :rofl
uzyebo sam se ko zmija u ventilatoru 

Miha.

#9
Troši vjerojatno tolko na autouputu uz konstantnu brzinu od 100km/h :rofl . Multiair onda troši 4l, pa šta če im dizel opče u ponudi :neznam:

Upravo sam gledal test 500 multiair 900ccm, prosječna potrošnja 6l, grad blizu 7l..

kiky776

Meni se sviÄ'a ovaj punto,  :ljubav: :ljubav:



Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

JosoGT46

uff kako mi je dobar ovi GP crni..ultre mu stoje :slin:...kako golf izgleda pored abarta :skartoc

forsage

GP SS-ovac...he,he
to je to...sad sam dobio opaku volju za GP sa troje vrata...da ga imam čuvao bih ga u spavaćoj sobi.
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

zvrk

baš....i ja sam se zapalio....

prelijepo izgleda....a i 180ks se lako digne na okruglih 200ks i ja zadovoljan.... :zloco

iako je i ovih 180ks uvr' glave za mene starkelju.....  :drive:

puntiac

 :wanker: :wanker: :wanker: :wanker: :wanker:
svaka druga riječ je suviÅ¡na :D al brate to u nas koÅ¡ta 40ak somova eura :smrc: a ak bi ga piknio na kredu(jer ko od nas ima 40ak somova ojra u keÅ¡u? :/ ) izaÄ'e viÅ¡e neg subaru impreza sti koji ima 300ks
kupit ću si jednog za 15ak godina kad bude koÅ¡to 3-4 000 eura  :lol :lol
uzyebo sam se ko zmija u ventilatoru