Novi FIat Chroma: Zašto je prejeftin

Autor Morrison, 28 Svibanj 2013, 11:48:25

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Morrison

Gledam na AutoScout24.hr, ima dosta Fiata Chroma sa preniskim cijenama. Znatno su jeftiniji nego novi Bravo ili neki drugi modeli. Čak i oni sa automatskim mjenjačem koštaju vrlo jeftino.

Koji je razlog? Je li to vozilo sa preskupim dijelovima pa ga se ne siplati održavati pa je zato jeftino ili je nešto drugo u pitanju?

cupavica lorena

fiat cim je veci tim ga je teze prodati zato je tako
ako nemate hobi,kupite fiat

zzip

auto je neatraktivan i ekipa ga ne prepoznaje kao potencijalno dobar proizvod..

tempradrifter

polovni djelovi za taj auto NE POSTOJE, po prednji branik samo moro u srbiju
inače auto je više opel nego fiat, i jako je kvalitetno napravljen, podvozje, unutrašnjost itd..

Miha.

Taj auto nema s Opelom nikakve veze. Najkvalitetniji Fiatov auto ;)

tempradrifter

Citat: Kiro  u 28 Svibanj 2013, 17:44:49

Taj auto nema s Opelom nikakve veze. Najkvalitetniji Fiatov auto ;)

a ne pa nema, ima vise negonbilo koji fiat
The new Croma (Type 194) is therefore based on the extended variant of the GM Epsilon platform sharing components with the Opel Vectra and Saab 9-3.

Miha.

Da Fiat/GM djeli bazu s tim autima, što neznači da je to opelova baza i da je ikoji dio opelov u Cromi. Sam si napisao sve ;)

cupavica lorena

bit svega je da na cromi uvijek najvise popusi onaj koji ju kupi novu,ako ju mislis kupovati i voziti,nemozes pogrijesiti,nova kosta jako puno a kad je par godina stara kupis ju za malo novaca,sa njom je slucaj kao i sa multiplom mk1,nekome se svidja a nekome ogavan auto,ali ako ti treba pravi obiteljski auto,to je najjeftiniji(najveci,najvozniji i najopremljeniji)auto sto se moze kupiti kod nas
ako nemate hobi,kupite fiat

crotiger1974

Ja gledam uzet Chromu 2.4 147 kw (ako se ne varam) 200 ks, ali koliko gledam večinom ili sve su sa automatskim mjenjačem.
O istom sam čuo samo loše stvari i sada nisam pametan što kako gdje itd.

Zanima me isključivo taj model, prelazim sa Marae 2.0 113 kw, a treba mi karavan da pas vise ne sjedi napred ... a i neželim ulagati u farbanje auta sada i slično ,nego radije bih na noviji auto.

Sve prijedloge rado želim čuti. tipa od koje godine/podmodela valjaju, što su boljke, ili ako netko ima konkretan razlog zašto bih trebao (ako) izbjegavati taj motor/model.

Ne zanima me nikakva alfa ili slično u obzir dolazi samo ili to ili marea cca 2003 koji bi generalno sredio ali opet chroma je avion naspram maree, za koju opet dijelova ima tako reči u svakom šoping centru ...

Ja radim malu kilometražu godišnje cca 3-4 k km sada ali ako bih uzeo taj auto , češće bih išao na viksu i to , možda bi nabacio i 8-10 nevjerujem ali recimo da bih koristio više auto.

Unaprijed hvala, na svim dobrim savjetima.ž

Vaš crot

tempradrifter

jako dobro provjeri mjenjac prije kupnje, nesmije imat nimalo lufta, udarat kad  prebacujes N-D-R , inace taj mjenjac ode svakih 150 tisuca, tak da bi bilo najbolja da ga kupis nakon sto je neko frisko propravio, tak sam ja uzeo i za sad je super, a ako i nevalja mjenjac spusti 2-3 soma eura da se to slozit nije bed

forsage

Citat: crotiger1974  u 08 Kolovoz 2013, 19:01:39
Ja gledam uzet Chromu 2.4 147 kw (ako se ne varam) 200 ks, ali koliko gledam večinom ili sve su sa automatskim mjenjačem.
O istom sam čuo samo loše stvari i sada nisam pametan što kako gdje itd.

Zanima me isključivo taj model, prelazim sa Marae 2.0 113 kw, a treba mi karavan da pas vise ne sjedi napred ... a i neželim ulagati u farbanje auta sada i slično ,nego radije bih na noviji auto.

Sve prijedloge rado želim čuti. tipa od koje godine/podmodela valjaju, što su boljke, ili ako netko ima konkretan razlog zašto bih trebao (ako) izbjegavati taj motor/model.

Ne zanima me nikakva alfa ili slično u obzir dolazi samo ili to ili marea cca 2003 koji bi generalno sredio ali opet chroma je avion naspram maree, za koju opet dijelova ima tako reči u svakom šoping centru ...

Ja radim malu kilometražu godišnje cca 3-4 k km sada ali ako bih uzeo taj auto , češće bih išao na viksu i to , možda bi nabacio i 8-10 nevjerujem ali recimo da bih koristio više auto.

Unaprijed hvala, na svim dobrim savjetima.ž

Vaš crot
a da probaš sa stilom karavanom...???ja sam isto dugo tražio dobru maru karavan na kraju odustao i uzeo stilo...naravno da mi nije žao tak da...razmisli
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

crotiger1974

Stilo jednostavno nema nijedan motor u karavan verziji koji me zanima.
Chromi ima kod nas dosta od prvih vlasnika očito je ljudima iscurio lizing jer su večinom 2007+sa servisnom knjigom i sa od 90-130 k km. A i ja sam si razmisljao da ako bih uzimao najradje bih neku sa frisko slozenim ili sa "razlupanim" mjenjačem.
Zašto nisu složili taj mjenjač koji je loš još od Stila Abartha neeče mi nikada biti jasno ...


Pozz

tempradrifter

nema taj mjenjac veze s onim u stilu abarth, to je aisin af40 il tak nes 6brzina i jako dobar mjenajc, ugraduje se u hrpu drugih auta http://en.wikipedia.org/wiki/AWTF-80_SC
po meni je to u cromi bolji izbor nego manualac, cak dosta bolje ide (nacipan)

zvrk

cromu 2.4 jtd sa 200ks ima kolega Domazalcan...i s njom ima hrpu problema...
a i ne može je prodati u Sloveniji, a ima dosta nisku cijenu...

takoÄ'er, isto jedan član je uzeo rabljenu Cromu...samo neznam koji motor, isto tako...hrpa problema...
utukao novaca i novaca....od getribe, pa do svega....

ove iz uvoza... treba im provjeriti kilometražu, navodno da su im većinom jako velike...pa skidaju dolje...

inače, kao auto...jer udoban...ide odlično...sve 5... ali eto... ljudi koje znam imaju loša iskustva...


forsage

Citat: crotiger1974  u 09 Kolovoz 2013, 08:28:04
Stilo jednostavno nema nijedan motor u karavan verziji koji me zanima.
Chromi ima kod nas dosta od prvih vlasnika očito je ljudima iscurio lizing jer su večinom 2007+sa servisnom knjigom i sa od 90-130 k km. A i ja sam si razmisljao da ako bih uzimao najradje bih neku sa frisko slozenim ili sa "razlupanim" mjenjačem.
Zašto nisu složili taj mjenjač koji je loš još od Stila Abartha neeče mi nikada biti jasno ...
jesi uopće probao koji stilo karavan sa jtd motorom od 115 ili 140 ks da si tak siguran da te nijedan od tih motora ne zanima...a spominjeÅ¡ mareu koja u 1.9 jtd verziji ima 110 ks motor koji je ipak malo slabiji od ovog 115 a o 140 ks mjet-u da i ne pričam...takoÄ'er nebi ni usporeÄ'ivao u većini slučajeva opremljenost i konačnu udobnost stila naspram mare...i ja sam gledao uzet maru 2002-2003 godinu i kad nisam niÅ¡ naÅ¡ao uzeo tog stila i moram ti reć da se to nemre usporeÄ'ivat...nije ni ta marea imperativ a croma je rijetka iako podcijenjena ali gledaj di ćeÅ¡ za to dijelove nabavljat a očito ima svojih muÅ¡ica viÅ¡e nego stilo koji je doraÄ'eniji itd...


Pozz
marea ima motor tih godišta oko 2002-2003 1.9 jtd sa 110 ks i 2.4 jtd sa 130 ks a stilo ima 1.9 jtd sa 115 ks i 1.9 mjet sa 140 ks i što
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...