Novi FIat Chroma: Zašto je prejeftin

Autor Morrison, 28 Svibanj 2013, 11:48:25

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

forsage

bemti citate više i ta dripanja s crticama i programiranjem...
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

crotiger1974

Citat: zvrk  u 09 Kolovoz 2013, 12:58:16
cromu 2.4 jtd sa 200ks ima kolega Domazalcan...i s njom ima hrpu problema...
a i ne može je prodati u Sloveniji, a ima dosta nisku cijenu...

takoÄ'er, isto jedan član je uzeo rabljenu Cromu...samo neznam koji motor, isto tako...hrpa problema...
utukao novaca i novaca....od getribe, pa do svega....

ove iz uvoza... treba im provjeriti kilometražu, navodno da su im većinom jako velike...pa skidaju dolje...

inače, kao auto...jer udoban...ide odlično...sve 5... ali eto... ljudi koje znam imaju loša iskustva...
To ona sto se prodavala za 5000 eura negdje na proljeće?
Hmmm, nakon sto sam vidio taj oglas i odlucio sam se za Chromu rekavši sam sebi da ću naći povoljno veliki auto.

Ja gledam ISKLJUÄŒIVO Chrome prvi vlasnik , i nikakav uvoz samo prvi vlasnik Hrvatska od dana proizvodnje da to tako velim i ponuda je ok , i cijene su ok.
Svi su mi rekli da ni pod razno ni ne gledam ove iz uvoza pogotovo talijanske.
Ja isključivo želim tu 2,4 jtd 147 kw/200 ks. Ima ih sa 90 k kilometara i sa 250 k kilometara.
razmisljao sam i da uzmem neku 100-130 k km, to je večinom od ekipe kojima je istekao upravo lizing, koji su to derali samo po autoputu, nažalost 100% je automatic ali što se može.

Stilo je možda 1-2 k eura jeftiniji ali usporeÄ'ivati 1,9 115 ks motor stilo karavan i to joÅ¡ stariji za barem 2 godine od Chrome gore navedene, em je prostranija, em je jača, elastičnija... Dobro dijelova nema toga sam svjestan po auto otpadima ali nakon Å¡to sam i kupio svoju mareu prije 6 godina imao sam neka ulaganja ali auto me nije iznevjerio .
Tako da ja imam samo pozitivna iskustva sa talijanima kada ih se dovede "u red".

Ispravite me ako griješim,
Thx, Crot

zvrk

evo, pitao sam ovog dečka iz slovenije kaj ima cromu...i rekao mi je ovo:

nisam prodao niti je necu prodat...

menjac je super... jer ima tih menjaca i u drugim avtomobilima

jedini problem su

alternator i EGR ventil

al kad to zamenis...onda je ok

ja sad imam problem sa injekotorm, al valjda cu rijesiti danas to...jer mi je avto kod mehanicara

crotiger1974

"možeš ga zatvorit...zablindiraj mu rupu di idu plinovi...ja imam sw-ski na svojoj gt-ejki ugašen...nema porasta snage samo ne čadži motor"

Odgovor Seb a na alfisit.hr na temi Å¡to i kako sa ERG ventilima.

Navodno se na nekim modelima to može i softwerski , pa ako to služi samo da reizgore plinovi da bude viÅ¡e eko , a manje čaÄ'i motor , to bih odmah zgasio, ofc , ako ne Å¡teti motoru.

bojan88

Egr se na cromi mora ugasiti softwerski, odmah je cipas i skines dpf ako ima te i njega  ugasis softweski, uzmi 1.9 jtd 16v, i dignes ga na 175-180 KS, ide kao smanut 250, ti 2.4 od 200 ks imali su nekih problema , na 2.4  210 KS su ispravljeni, ali ih nema u Cromi. Ovo ti govorim iz iskustva jer moj kucni prijatelj ima ovu 1.9 16v JTDi vozio sam je bezbroj puta . Auto je fantastican .  Ako te joÅ¡ Å¡to zanima u vezi  Crome pitaj. Lijep pozdrav!

crotiger1974

A nisam pametan. Želim jači motor da se ne vučem iza ekipe po autoputu i da mu netreba pol sata da krene, a neznam što ču dizanjem konjaže na 150 ks u napraviti. Koliko če to smanjiti životni vijek motora koje su sve negativne a koje pozitivne stvari nakon remapiranja.
Za 2,4 jtd do sada mi nitko ništa nije negativno napomenuo , dapače čuo sam samo pozitivne stvari ali od ljudi iz druge treče ruke, znači ne od vlasnika koji su ih vozili, i koliko sam čuo uvijek su svi mi njurgali samo zbog auto mjenjača i da oni to nebi zato uzimali.
Ja osobno sam odlučio to sa mjenjačem "zažmiriti" i ako treba pojest gov.. ako nebum imao sreče tako da se na to neobazirem.

ALI !!!
Sve informacije i preporuke/sugestije vrlo rado ću poslušati da dobijem full sliku.

Tako da unaprijed hvala,
Crot

franzi

2.4jtd 200ks je imao ozbiljan problem sa uljnom pumpom (čini mi se, ili vodenom) zbog čega su motori zaribavali. 1.9 multijet 150ks je savršen izbor za taj auto.

A zašto je prejeftin? Pa nije prejeftin, za tu lovu se mogu naći Lagune, Mazde 6 i takvi auti. Nisu atraktivni na tržištu rabljenih, Croma je još ružnjikava (pogotovo ako ima male felge), težak je i troši dosta.

Å ta bi tek rekao za Alfe 166, Lanciu Thesis i takve primjere? Alfu 166 u Italiji možeÅ¡ kupiti za 4500â,¬, 2006. godiÅ¡te, sa kožom i svim pizdarijama, 2.4jtd 185ks. Auto je vrhunski, a jeftin.

franjo-fritz

Prvi 2,4 koj se ugradjivao u ar 159 je bio problematična zbog klapni usisa koje su pucale i uletavale u bregaste te trgale klackalice koje su zaribale uljnu pumpu pa sa tim i cjeli motor .noviji model od 2006 sa tim nema problema,al je potrošač i servisi su skupi.1,9 jtdm motor je sasvim solidan i dovoljno jak za taj auto .nije trkac al moze normalno povući za normalnu vožnju.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Conan

Dobra je 1,9 jtdm 150 KS.
Ide bolje od Passata TDI 140 KS. Više treba samo ako želiš brzo obilazit one koji ti se maknu pri više od 150-160 km/h. Ubrzanja sa 120 na 150-160 su vrlo dobra osim ako trenutno ne voziš auto s više od 180 KS. U startu je nešto tromija od dvoventilnih TDI-a, 1,9 105 KS čipanog na 140 KS, npr.
DPF izvadit, EGR blokirat i očistit usisnu granu jer ti motori sa SWRL sustavom imaju problema zbog povrata čaÄ'e. Ako se EGR ne blokira dovoljno rano često odlaze usisne na kilometraži izmeÄ'u 100 tkm i 150 tkm. Ja na svojoj nisam čistio usisnu jer sam blokirao EGR na 40 tkm pa se nadam da će mi swirl poživjet :)
EDIT: sad sam vidio kolko je tema stara...al nek ostane za nekog tko će bit u nedoumici :)