ISKUSTVA s novom cromom 1.9 jtd

Autor kemba, 18 Srpanj 2013, 14:55:37

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

kemba

eto ekipa pisite ko ima i ko sto zna o tom autu

radi se o sljedecem posto razmisljam o kupovini auta, a mora biti karavan i mora biti talijan
odluka je pala na cromu i to striktno 1,9 jtd ako bog dragi da i svi svetci bozji od cudesnih 150 konjica

volio bi znati iskustva iz prve ruke

i da ne zaboravim o redizajnu je rijec ne o onoj ruznoj prvoj seriji

hvala
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

kemba

pa nemogu vjerovati da nitko nema taj auto

opet cu bit pokusni kunic
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

DinoG

Koliko sam cuo u toj klasi je croma naj opcija, najvise za relativno male pare

cupavica lorena

ja sam ih uvezao nekoliko,da li da pisem ili ne,par tisuca sam snjima odvozio,ako hoces napisat cu neke dojmove iz svojeg iskustva,nisam nikad imao ni jednu dugorocno
ako nemate hobi,kupite fiat

kemba

pa reci boga mu mando
koje su mane sto ti se nije svidjelo

lagana usporedba koliko znam imas stila stilo vs croma
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

cupavica lorena

bucna je dosta kao i stilo,malo manje od stila ali bucna,88kw totalno preslaba,cak i 110kw neide bas onako muski,ako hoces kupiti za brzo voziti trazi 2.4m-jet,ovjes trajnost kao i na stilu jedino ova 2.4 nema na nasim cestama trajnost,ali ovjes nije kompliciran i skup,teska je i velika nije onako startna kako ocekivas za turbo auto 150 konja,zednija u svim rezimima voznje u odnosu na stilo za najmanje litru vise pije,podvoz ti je kao vectraC,sto se tice prakticnosti super auto,sto se tice opreme bez prigovora,izgled nekome se svidja nekome ne,kada jednom kupis jako tesko prodati,zato i polovna ima male cijene,ako mislis auto voziti bar 5 godina nema boljeg auta na trzistu niti jeftinijeg,samo ovisi za kakvu voznju ju trazis,ako trazis brz auto a da ga ne cipas trazi 2.4,ako mislis cipati 110kw trazi,pretpostavljam da te benzinci ne zanimaju,i obavezno model iza 2008.godine,kao sto sam i napisao prije nisam niti jednu vozio dulje vrijeme,uglavnom udobnija od stila i brava tu nema govora,trosi vise s kojim god motorom usporedio,opreme vise u svakom slucaju,i kao sto sam napisao zvucna izolacija motora nije bas na nivou auta,a neke druge zamjerke nemam,velika je i visoka,2005. je 88kwm-jet sa navigacijom nova kostala 4000 eura vise nego stilo karavan koji sam tada kupio nov,da  je bila manja razlika u cijeni sada bih se vozio s njom umjesto stila,najbitnije je prethodno redovito odrzavanje,motore ti ne moram opisivat jer je suvisno,uglavnom auto je prvenstveno obiteljski nije trkaci ako me razumijes sto ti hocu reci
ako nemate hobi,kupite fiat

kemba

ma vidi nisam vise balavac da se volim naganjivati po cesti
al volim se povesti gdje uvjeti dozvoljavaju i vise od dozvoljene brzine

recimo ovako
usporedba stila karavana 115 ks
i croma mjet 150 ks
jesu tu negdje u ubrzanju i kranjoj brzini, iskreno vise od ovog kak stilo sa 115 ks ide meni netreba, moj karavance poklopi 200 bez pardona a od toga mi brze netreba

a zaljubljenik sam u fiata tako da mislim da one njihove standardne musice mi ni najmanje nesmetaju navikao sam s godinam na to
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

cupavica lorena

to za sto sto pises da ti treba si bez ikakve brige,i zaboravio sam napisati da ima jako dobro grijanje,puno bolje i od stila i  brava2
ako nemate hobi,kupite fiat

kemba

Citat: cupavica lorena  u 25 Srpanj 2013, 02:39:06
to za sto sto pises da ti treba si bez ikakve brige,i zaboravio sam napisati da ima jako dobro grijanje,puno bolje i od stila i  brava2

jedna od jakoooo bitnih informacija
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

kemba

dakle pitanjce
kakvi su mjenjaci
mušice, kvarovi itd

zapela mi za oko cromica 2009 god, mjet 150 ks jedini problem je to sto je automatik

pa ako itko ima ikakvu inf o mjenjacima bio bi zahvalan

Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

dsinep

Imam ja, ok moj je 2.4 motor, al nema problem, redovota zamjena ulja i to je to. I od drugih sam čuo da je skoro neuništiv.
E sad dal ih ima više vrsta, al mislim da je Aisen ili Aisin tak nekako

kemba

nisam nikad fiata vozio s automatskim mjenjacem, audia i mecu jesam al ovo jok

pa sam malo skeptican prema njemu,
al opet ako hoces uzet cromu da ima kak spada opremu ima i automatski mjenjac

pa ga hebi sad
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

cupavica lorena

problem moze biti a nemora,ovisi gdje je vozena,koliko kilometara je stvarno prosla,ako ti na probi ima bilo kakva sumnja na mjenjac bjezi od nje,alternator hoce vrlo rado riknuti,i na zadnjem ovjesu one banane ili kako god ih zvao vole prolupati,prednje vilice voze koliko i na stilu,diskovi ako su kocnice u redu se trose puno brzje nego na stilu,ta 2009.je redizajn pa nema problema sa usisnom,granom,na redizajnu je i servo volan poboljsan,desna poluosovina se hoce usukati od zamora materijala pa ti cijeli auto proizvodi vibracije,lagane ali se osjete i to neovisno o brzini voznje i u bilo kojoj brzini,zanimljivo da najcesce prozvodi vibracije izmedju 2 i 2.5 tisuce obrtaja motora,inace zadnji ovjes je neovisan isti kao na vectri C i signumu,zato i odlazi,kuku ne podnosi nikako,felge pasu sa njih i skoro sav donji postroj i prednji i zadnji,tako da to nije skupo,na probi obavezno zagrij mjenjac,izvadi mjerac ulja i vidi kakvo je ulje,ako nije crvene boje i prozirno nesto nije u redu,inace je unutra long-life ulje koje se ne mjenja,filter ulja mjenjaca nema,ulje mjenjas kad repariras mjenjac,inace ako se da reparirati dijelovi za mjenjac kostaju 400 eura,ako je tezi kvar dijelovi su 700 eura plus naravno ruke,za voziti ga je kao svakog automatika,netko ga voli netko mrzi,ako je vozen po gradu dobro pazi kako mjenja 2-3 i 3-4 i nazad,ako imas dijagnostiku mozes ga spojiti da vidis kako se ponasa mjenjac u radu,i najbolje bi bilo da ga spojis bez obzira na sve,potrosnja ti strogo gradske voznje na tom motoru ispod 9l ne ide,tako je i sa rucnim mjenjacem,ako ides kad u zagreb javi mi se dat cu ti broj od covijeka koji je kupio jednu koja je bila taksi vani prije dvije godine je imala 560tkm kad ju je kupio sada ima malo vise on ju vozi dvije godine pa da ju vidis kako izgleda i kakvih problema je imao s njom i kako vozi,ja nisam niti jednu duze vozi od par tisuca kilometara,ali stilo i novi bravo su obicne kante u usporedbi s njom,mjenjac kao mjenjac nije nikakav bauk,sada ti mogu napisati 40 vrsta auta u koje se ugradjuje to onako iz glave,ako radi dobro radit ce zauvijek dobro ako ne znas sto ti je ciniti,s druge strane znas koliko kosta plivajuci zamasnjak i st kvacila za taj motor,a kilometri su tu da je to za izmjenu,110kw je jace od 85 sve znas,ako je auo iz italije to ti mogu provjeriti za kilometre bez problema,samo se javi na pp
ako nemate hobi,kupite fiat

kemba

Svaka cast na odgovoru, nego ako padne odluka definitivna za tat auto ides ti u shoping samnom :-)

Sent from my C1905 using Tapatalk

Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

cupavica lorena

u cemu ti mogu pomoci,sigurno cu ti pomoci,i dati savjet o onome sa cime sam se susretao u praksi,javi se prije i nemas beda nikakvog
ako nemate hobi,kupite fiat