ISKUSTVA s novom cromom 1.9 jtd

Autor kemba, 18 Srpanj 2013, 14:55:37

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

a.m.alfa

Kakva je ova Croma za održavanje,mislim na dijelove podvozija?
pretpostavljam da je mehanika ista kao na ostalim autima iz Fiat grupe
www.alfisti.hr
www.lancia-klub.com

kemba

A podvozje je opelovo i samim tim je relativno skupo za odrzavanje

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk

Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

creat

Eto nakon vise od 10 godina sto vozim punta odlucio sam kupiti noviji fiat, konkretno cromu. Od prvog dana taj auto mi se strasno dopada, imam dvoje klinaca i svako ljeto putujem za godisnji u rijeku a putovao bi i cesce da imam malo bolji auto, punto je 95 godiste i nikad me nije ostavio na cesti ali vrijeme je za nesto bolje. Trebam savjete na sta da pazim, iz uvoza ih ima jako puno, vec dva mjeseca pratim njuskalo i samo jedan covjek je prodavao a da je prvi vlasnik i da je djelovao u redu. Auto planiram kupiti poslije 2 mjeseca jer  tad dizem kredit pa ako netko zna da netko prodaje a da nije uvoz i muljator slobodno nek javi, svaki savjet je dobrodosao.

Alien

TeÅ¡ko ćeÅ¡ naći Cromu da je kupljena u HR. Crome su bile dosta skupe a nisu baÅ¡ bile popularne kod nas tako da su se nove rijetko kupovale. Sad su se počele viÅ¡e prodavat kod nas jer su im cijene dosta pale vani pa je tu prilika za zaradu prekupaca. Meni se auto isto sviÄ'a ili je to ljubav prema Fiatu tako da mi je Croma jedan od favorita. Održavanje će bit znatno skuplje od održavanja Punta.   

franjo-fritz

Samo bježi od automatika. Getribe su katastrofa.. Ruku na srce meni je koma,, ko grobarsko vozilo al sve je stvar ukusa
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

M.P.

Ja se baÅ¡ družio proÅ¡li tjedan s kolegovom cromom 1.9jtd 150, 2009g, nekih 4-5 dana, pa evo par crtica o samom autu. Konkretno, ovaj je napucan opremom, dosta težak pa tih 150ks i ne dolazi baÅ¡ do izražaja, al ipak se osjeti da autu ne fali snage. U startu mi malo bio čudan, jer se i na najnižem položaju sica sjedi ko u kamionu, al je zato preglednost izvrsna, retrovizori kamionski,  a uz senzore i sva silna pomagala auto se vozi kao gradski bez obzira na 4,8m dužine. Na 170-180, auto troÅ¡i cca 8-9l, proguta sve Å¡ta se stavi u njega, iza mjesta viÅ¡e nego u autobusu. Portapak ima i dupli pod, a u njega stane veÅ¡ maÅ¡ina i manji frižider :D. Auto nije neÅ¡to pretjerano lijep, al nije ni ružan,  al zato super radno vozilo i primarni cilj mu je prijevoz velike obitelji i kufera, a ne modna pista. Zamjerke idu na položaj sjedenja, ja se nikako nisam mogao 100% namjestit, jer se volan ni u kojoj poziciji ne može namjestit da meni paÅ¡e. Sjedi se visoko i pregledno Å¡to je odlično za takav tip vozila, al volan je jednostavno u svim položajima previÅ¡e nakoÅ¡en, kao autobus :D .  I zavrÅ¡na obrada nije na nekoj visini, finije mi je izraÄ'ena alfa iz 2001 ( prvenstveno mislim na unutraÅ¡nje materijale, zvuk kod zatvaranja vrata i tako neke sitnice ) al to je manje bitno. Sve u svemu, odlično obiteljsko vozilo. Da mi tako neÅ¡to treba, definitvno bi razmislio o cromi, jer sigurno puno daje za neveliku cijenu

creat

Kod nas ih bas ima malo, u sloveniji isto, avtonet gledam, ima jos koja slovenska stranica za aute ?
sto se tice automatika to ni u ludilu  ;D premda koliko sam uspio skuziti sami mjenjaci i nisu tako losi koliko ih ljudi ne odrzavaju a i daju se reparirat ako nista drugo, na pasatu kolegi otisao automatski mjenjac i dok je skuzio koliko ga kosta popravak rasplakao se. Meni se prva linija cak vise svidja nego redizajn, i posebno mi se dopada unutrasnjost, recimo gledao sam alfe 159 sw, isti su motori i izvana odlicno izgleda,prednja strana ubija ali unutrasnjost mi je bezveze, nek se alfisti ne uvrijede  ;D al sto kaze franjo sve je stvar ukusa.

franjo-fritz

Sve je stvar ukusa u želja naravno... Al ruku na srce ar 159 sw ti. Je svemirsko vozilo naspram krame ups pardon crome
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Miha.

U alfi pogineš dok u istom slučaju u cromi nebi imao ni lakšu ozljedu :P Pa sad koji je krama?

franjo-fritz

Da baš.. Imas ar 159 pa znaš?
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Miha.

Isprika, ja pročitao 156 sw :rofl

franjo-fritz

A i 156 je dobar komad lima.. Nije bas mekana
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

creat

jtd 88kw i 110kw su najcesci motori, citao sam da su po izdrzljivosti tu negdje, oko 180000 kilometara je prosjek ovih sto se prodaju, pod uvjetom da je to realna kilometraza to ne bi smio biti problem za te motore, meni nije bitno ubrzanje niti da vuce nesto pretjerano, pretpostavljam da je 88kw jeftiniji za odrzavati a i zanima me potrosnja to nisam mogao nacina netu, pretpostavljam da slabiji manje trosi ?

M.P.

Auto je težak, i to se zaista osjeti, čak i sa ovim 110kw. Na papiru djeluje jako, u stvarnosti niÅ¡ta specijalno. Auto ima +1500kg.  Ovaj 88kw ja ne bi uzimao, pogotovo ako ga natrpaÅ¡ ljudima i stvarima, ne znam koliko će ugodno ga bit vozit

Miha.

O čem pričaš, ide ova 110kw ko metak skoro ko moj Bravo iako je teža :nod: