Fiat croma 1.9jtd m 150 ks 2006 godina

Autor Tom1994, 10 Siječanj 2017, 09:46:38

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tom1994

Dobro jutro ovako imam pitanje kupio sam fiat cromu auto dimi plavu na hladno dok se ne zagrije do neke odredene temperature i poslje toga samo baci crni dim van ako ga stisnem malo ili turiram, a kad ga ostavim toplog na nekih 10 min ugasenog i ponovno upalim auto opet pocne dimit plavo iopet nakon nekog vremena prestane ne trosi ulje ni kap, auto vuce ko blesav i na toplo i na hladno makar ga nikad na hladno ne stiscem jer nije dobro za motor al hoce primit gas stvarno auto vuce da nije za vjerovat injektori testirani i svi su dobri pa me eto znaima kaj da radim

Mike20

Plavi dim je sagorjelo ulje.
Tako da ulje sigurno dolazi u cilindre tj. troši ga. Troši ga i ganc novi motor, makar deci dva na 10 000km.
Ulje ti ulazi u motor ili preko turbine ili gumica ventila.
Croma je krstarica i nju nitko prije tebe nije kupio da ju vozi samo nedjeljom na misu. Realnoj e očekivati da je takav auto radio i 50 000km godišnje, pa je pitanje stvarnog stanja km, tj. motora i ovih simptoma. Skini cijevi od turba, vidi jel ima u njima puno ulja

Alien

Ako se smije znat gdje si kupio auto? Da li je iz uvoza ili je kupljen novi u HR, (ovih je jako malo). Koliko ima km?

Tom1994

Auto je kupljen u rh ima 187000 km veliki servis je napravljen

Mike20

Ti si ga kupio u RH?
Da li je auto od prvog dana u RH, ili je dopeljan izvana nekada?
Koliko imaš oglasa gdje piše prvi vlasnik u RH, a auto uvezen izvana...

Tom1994


Mike20

AKo nisi sam svoj majstor, vozi auto do nekoga tko se kuži.
Imaš Bertola, koji zna svoj posao, neće ti uzeti novce za nešto što nije napravio

Naravno potrošit ćeš novaca.
Ako nemaš novaca za to, vozi dok nešto ne crkne (tipa reparacija turbine ili tak nešto)
AK ti ne troši ulje, a malo zadimi kod prvog paljenja, neće se motor raspasti.

Tom1994

Idem danas kod majstora jucee sam malo proucava i auto radi na mjestu zgrijan je i samo mi nestaje antifriz iz posude ja oderafim cep i antifriz se vrati na max na kolko i treba biti i od jednom mi nestane grijanja u autu i tada auto pocne dimit plavo i nakom nekog vremena kak se zagrije malo prestane

Tom1994

Da zaboravio sam napisat da kad odserafim cep napravi mi ko pritisak nutra i pljusne antifriz van kroz odusak

Tom1994

A od kad dam sredio dizne auto ne dimi vise na prvo paljenje nego samo u tom nekom trnutku kad se temp digne za jedno polje i od tog polja do drugog i onda prestane

Mike20

Opisani simptomi mogu biti radi napuknute glave motora, zna se dogaÄ'ati na 16V glavama dizla, ne samo kod Fiata
Opet, preko foruma nećeš popraviti auto, tad da možemo naklapati danima, tim više što nećeš ništa sam šrafati

Ono Å¡to možeÅ¡ sam je provjeriti dal ima dosta antifriza, razina se gleda u posudi dok je motor hladan/ohlaÄ'en

Tom1994

Evo ga sva nagadanja su otisla na dihtung glave otiso je jer auto nabija pritisak u posudu i zato dimi ako ce neko imat problem ko ja evo rijesenje je tu popravak cjeli iznosi 1500 kn sa djelovima i rukama

kiky776

To je cijena samo za brtvu i ruke ? ili je tu i brušenje, ulje, filter, razvod ?
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

Tom1994