Fiat Stilo 1.9 JTD - Savjet o uljima

Autor prci9999, 08 Listopad 2012, 02:16:41

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

prci9999

Trebam mijenjati ulje u stilu,trenutno je unutra ina milenium 5w40(auto kupljen s tim uljem),a mene zanima da li bi bilo kakve razlike u kvaliteti kad bi ga ja zamijenio sa shellovim uljem 5w40 (metro 5L  250kn) poÅ¡to mi je financijski upola jeftinije i od ina milenium i od selenie,a takodjer me zanima i kada se treba mijenjati filter goriva na stilu,dosada sam mijenjao(na prijasnjem autu-citroen) sve u kompletu - filter zraka,ulja i goriva jedanput godisnje,poÅ¡to vidim da neki ne mijenjaju nikako filter goriva,a i cijene filtera goriva variraju od 120 do 370 kn kako u kojoj trgovini- pa ako moze neko malo pojasnit-Hvala

forsage

Imaš na ovom forumu već x tema o ulju i savjetima za točenje pa malo koristi onaj gore desno search engine...što se tiče ulja kratko i jasno....selenia TD.
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

kemba

kod mene od prvog dana mobil 10w i nema nikakvih problema, mjenjaj ga svakih 10 tkm i samo peglaj
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

prci9999

litra selenie 5w40 dodje oko 100kn litra,dok filter goriva na 4 mjesta 4 različite cijene (120 kn,220 kn,260 kn i 370) - ali ipak ne bih ja stavljao 10w40,nisam vam pametan  :help:

raymo_

moze i 5w-40 nije neka razlika cak je i bolje za zimu jer je rjedje ;)

kemba

ma daj koja zima u makarskoj tamo ako padne temp ispod nule plate misu u crkvi

ja ti kazem sto ja sipam kod sebe
stari u 2.4 jtd samo selieniu td sipa znaci 10w40 nista rjedje
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

dgudan

Ja od prve izmjene do sada, a i u buduće stavljam  ROWE 5w/40i. Uzimam ga kod uvoznika u ZG.
Mijenjam poslije svakih prijeÄ'enih 20tkm a tada sa uljem naravno ide filter ulja + filter zraka.
Sa ovim uljem sam napravio 100tkm i od kada ga promijenim pa sve do sljedeće potrebne izmjene ne potroši ga ni milimetra.
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

tempradrifter

nekužim zašto bi staljao 5w40, kad u auto propisano ide 10w40? šta ćeš s tim dobit osim gubitka para?

Miha.

Citat: dgudan  u 08 Listopad 2012, 20:38:31
Ja od prve izmjene do sada, a i u buduće stavljam  ROWE 5w/40i. Uzimam ga kod uvoznika u ZG.
Mijenjam poslije svakih prijeÄ'enih 20tkm a tada sa uljem naravno ide filter ulja + filter zraka.
Sa ovim uljem sam napravio 100tkm i od kada ga promijenim pa sve do sljedeće potrebne izmjene ne potroši ga ni milimetra.
To nije dobro,nevalja ti ulje, ako ga ne troši, troši se motor onda. Neka potrošnja ulja mora biti.

prci9999

tempradrifter ...kolko ja znam fiat za stilo preporucuje seleniu ulje 5w40 a ne 10w40,al mene zanima dali bi bilo kakvih negativnih posljedica kad bi ja ulio u njega neko jeftinije ulje 5w40

tempradrifter

da baš gledam selenia wr 5-40 ili 5w30 ako je -20, to u sedici stavljam jel ima dpf a u stilo 10w40 godinama i na 10000 ne potroši ni crticu ulja

dgudan

Citat: tempradrifter  u 09 Listopad 2012, 10:08:22
nekužim zašto bi staljao 5w40, kad u auto propisano ide 10w40? šta ćeš s tim dobit osim gubitka para?

A gle, ulje je segment o kojem svatko ima svoje zašto i zato, i o tome bi mogli na široko i dugačko...
Što ja smatram da dobivam tim uljem - kvalitetnije ulje = duži vijek trajanja motora.
A što se cijene tiče, kupujem ga po cijeni nekih kvalitetnih ulja u kljasi 10w/40 tako da ne gubim ništa ni u toj priči...
Ali kao što kažem, svatko od nas ima svojeg favorita kako u svemu tako i u uljima
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

dgudan

Citat: Kiro  u 09 Listopad 2012, 10:17:24
To nije dobro,nevalja ti ulje, ako ga ne troši, troši se motor onda. Neka potrošnja ulja mora biti.


1. Zašto nije dobro ako motor ne potroši mogu slobodno reći nimalo ulja od izmjene do izmjene!?
2. Na temelju čega si zaključio da sa uljem nije nešto u redu!?

Pa jasno da se sve "troši" sa kilometrima...


---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

Miha.

Pa onda ne podmazuje, ako ne troši :D Ako ti veliš da ti na 20tkm ne potroši ništa. Neki minorni film ulja mora ostat na stijenkama cilindra, shodno taj film koji ostaje izgori :82:


tempradrifter

Citat: Kiro  u 09 Listopad 2012, 19:35:33
Pa onda ne podmazuje, ako ne troši :D Ako ti veliš da ti na 20tkm ne potroši ništa. Neki minorni film ulja mora ostat na stijenkama cilindra, shodno taj film koji ostaje izgori :82:

po manualu od stila normalna je potrošnja do 400ml na 1000km