Kupnja Stila

Autor d0m4g0j0r, 15 Listopad 2013, 23:25:42

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

d0m4g0j0r

Pozdrav svima...
Sutra idem pogledati auto za kupiti fiat stilo 1.4 16v 2004 godiste... odvozio cca 180000 km, benzinac i ima ugraden plin... cijena je 3000â,¬

Zanimaju me vasa iskustva ili / i preporuke za neko npr bolje auto do 3000â,¬

Mike20

Da ne otvaram novu istu temu, zanimaju me iskustva Stila s ovim motorom, redizjan 2004.g. Vidim da ih na forumu ima najviše poslije dizla, jako malo se piše o problemima s njima, više ima problema sa 1.2 i 1.6.

Zanima me potrošnja vozila, od 2004. bi trebale biti riješene kao mušice s elektronikom, jer inače znam da je struja bila boljka, i to nemislim na senzor u suvozačevom sjedalu, nego, koliko sam testirao osobno, najviše problema oko canbus komunikacije.

Nadalje me zanimaju vlasnici sa ugraÄ'enim plinom, koje plinske ureÄ'aje imaju, posebno ak netko ima STAG

Fala

draĹžen

Za aute te klase 1.4 je najgori izbor. 1.2 necu ni spominjati. To je tezak auto i to je mlitav motor. Ako hoces da donekle ide moras ga stiskati a onda pije kao 2.0. Pogotovo kad klimu upalis nista ne ide. 1.6 je m nimum.  Motor je trajan i lijepo se vozi.

Mike20

Ako 200kila teži Bravo 2 sa istim motorom ide zadovoljavajuće, onda Stilo ide dobro. Ima bolji omjer mase nego punto 2 sa 60ks motorom i nepunih 900 kila koji meni ide zadovoljavajuće.

Ove koje sam ja gledao Stile sa 1.4 motorom imaju nepunih 1100kg

Stilo sa 1.6 motorom ina nepunih 10KS više i 100-200kg više tak da ne mislim da ide bolje, s time da 1.4 ima 6 brzinsku getribu

Za stiskanje ima t-jeta  ;D

1.4 me zanima jer je jednostavnije konstrukcije tj. Fire motor je i naravno kombinacija s plinom, koliko sam gledao, može se prosječno voziti sa 8l plina na 100km

Slušam dalje vlasnike takvih Stila sa iskustvom

draĹžen

Svakako je vazno ono sto tebi znaci "zadovoljavajuće". Meni je to uzas sporo i mlitavo. Zato sam uzeo jtd. Ne znam zasto bi model 1.6 bio tezi 100-200 kg? Nema blok od granita.

cicili

1.4 zna trosit ulje i to mu je najveca mana po meni. Ide solidno za taj motor u takvom autu a potrosnja ako ga normalno vozis kod mene u puntu je oko 8l u gradu ali koliko sam pricao sa vlasnicima stila razlike u potrosnji i nema neke, na otvorenoj moze i 6l.  10l taj motor nemogu rec da nemoze popit ali moras mu dusu izvadit vjerovatno. Sve u svemu za gradske i prigradske relacije ako ima plin po meni najbolji izbor ako nepatis da ti auto do 100 ubrzava za 5sec. :)

Mike20

Da tak sam i mislio. Jedino potrošnja ulja je očito stvar do motora, taj 1.4 je fire, konstrukcijski izveden od 1.2 i nema posebnog razloga zašto bi trošio ulje, osim ak su radi stiskanja da bi auto išao, popucale ulje karike ili itvrdnule gumice ventila.

Gledao sam podatke i 1.6 je teži, ok očito nije sve u motoru nego i oko njega. Al da je 1.4 puno jednostavnije konstrukcije-to je

Silvio

Ja imam 1.4, i odličan je. Do sad nikakvih većih problema ima 230 tisuća, ugraÄ'en plin, i uopće nije tako spor kao Å¡ta ovaj gore baljezga gluposti. PotroÅ¡nja plina na otvorenoj cesti oko 6 i pol litara- vožnja za džaba.

Mike20

Citat: Silvio  u 01 Ožujak 2015, 16:28:29
Ja imam 1.4, i odličan je. Do sad nikakvih većih problema ima 230 tisuća, ugraÄ'en plin, i uopće nije tako spor kao Å¡ta ovaj gore baljezga gluposti. PotroÅ¡nja plina na otvorenoj cesti oko 6 i pol litara- vožnja za džaba.

E to, odgovor iz prve ruke, puno hvala
Ali molim lijepo bez takvih izraza, svi imamo pravo na mišljenje, nekome je 150 konja premalo, nekome je 60ks dosta.

Pregledao sam nekoliko stila benzinaca, sve od prvog vlasnika, niti jedan preko 150 000km.
Razočaran sam katastrofalnom kvalitetom unutrašnjosti, instrument tabla škriplje, plastika iznad otvora ventilacije je lagano deformirana, plastike središnje konzole ko da nisu na mjestu, motorići koji pokreću kazaljke su jako glasni.

Ovo uspreÄ'ujem sa svojim bivÅ¡im Puntom 2 iz 2004. godine

A Stilo je raÄ'en u NJemačkoj ili tak neÅ¡to.

Pitam vlasnika jednog Stila sa 1.4 16v motorom dal troši ulje, veli nisam primjetio. Izvadimo šipku ulja, šipka suha ko barut, ulje promijenjeno prije 8000km, Selenia 20K, motor nekih 130 000km, znači litru u pola ulja na 8000km.

Ok, nije to ni prestrašno,oko litre na 10 000km je ok, iako možda bi trebalo staviti neko 10w60 ulje



Silvio

Troši ulje, istina, ali to nije ništa prestrašno, takve su mašine.

Puntach

Stilo je koma kaj se kvalitete unutrasnjosti tice, pogotovo ovi modeli sa 3 vrata....
PoĹÄ,,tujem svakoga al se nikoga ne bojim, osim dragog Boga jer je razlog ĹÄ,,to postojim...

Dok zivot juri, ja cu lagano...

cicili

Trosi od 1 do 3l ulja na 10tkm taj motor ma kakvo god ulje sipao. Meni punto potrosi 3l na 10tkm i isprva se nisam moga naviknut ali evo 60 tkm uvijek ista potrosnja auto ide odlicno nikakvih problema, a koliko sam pricao sa vlasnicima istog vozila potrosnja je svima ista od prilike. Cinjenica je da se punto mk2b sporting vise vrti kod voznje lakse nabire okretaje od stila pa je mozda i to razlog vece potrosnje kod punta. Sve u sve to im je ocito normalna pojava i treba samo vodit brigu da nebude suha ko barut sipka kako sam procitao. ;)

Mike20

AL definitivno nije normalno da troši 3 litre na 10 000km iako je to u tvorničkim okvirima.
Zanima me dal i novi takav motor npr sa nekih 30-40 000km na satu toliko troši ulje.

A velika potrošnja može biti radi curenja na nekoj brtvi/semeringu, otvrdnutim gumicama i lošim uljnik karikama ak je kompresija dobra.

A problem je ak se na vrijeme ne vidi da fali ulja, ko ovaj gore navedeni biser, onda se tek napravi Å¡teta

blade8699

Citat: Mike20  u 28 Veljača 2015, 06:34:43
Da ne otvaram novu istu temu, zanimaju me iskustva Stila s ovim motorom, redizjan 2004.g. Vidim da ih na forumu ima najviše poslije dizla, jako malo se piše o problemima s njima, više ima problema sa 1.2 i 1.6.

Zanima me potrošnja vozila, od 2004. bi trebale biti riješene kao mušice s elektronikom, jer inače znam da je struja bila boljka, i to nemislim na senzor u suvozačevom sjedalu, nego, koliko sam testirao osobno, najviše problema oko canbus komunikacije.

Nadalje me zanimaju vlasnici sa ugraÄ'enim plinom, koje plinske ureÄ'aje imaju, posebno ak netko ima STAG

Fala

Imam vec dvije god 1.4 16v iz 2004., kupljen na 72000, sad na 96000 km. Grad 8-10, otvorena 5-6, autocesta 7-8 na 140 km/h u 6. brzini. Od kvarova jedino riknile dvije bobine, popravak zajedno s redovitim servisom i zamjenom ulja i filtera bio 700 KN.

U svakom slučaju jako isplativ i pouzdan auto, bar ovo vrijeme dok je kod mene :)

Mike20

Odlično, fala na info. Kak ti ulje troši?