Fiat Stilo JTD 1.9 59kW SW VELIKI SERVIS

Autor milex, 09 Svibanj 2014, 12:42:05

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

milex

PoÅ¡tovanje , planiram da uradim veliki servis pa sam u dilemi oko dijelova i njihovog kvaliteta (DAYCO,ACRON....)tako i njihove ugradnje? Ili da uradim servis sa SKF-ovim dijelovima???  :82:

Jedan mi mehanićar daje 5god. ili 10000km garancije ali ne radi sa SKF-om.
Zovnem trgovinu za SKF daju 1god. garancije   :82:


elak

ne znam jel ti je ovo greÅ¡ka u pisanju ili , mehanićar ti daje garanciju 5 god. ili 10000 km. tu kilometražu preÄ'eÅ¡ za pola godine.kod nas servis sa orginalnim dijelovima za fiat daje 2god. ili  100000 km, i doÄ'e 2500 kn

milex

Citat: milex  u 09 Svibanj 2014, 12:42:05
PoÅ¡tovanje , planiram da uradim veliki servis pa sam u dilemi oko dijelova i njihovog kvaliteta (DAYCO,ACRON....)tako i njihove ugradnje? Ili da uradim servis sa SKF-ovim dijelovima???  :82:

Jedan mi mehanićar daje 5god. ili 10000km garancije ali ne radi sa SKF-om.
Zovnem trgovinu za SKF daju 1god. garancije   :82:



Ispravka,  pola godine ili 10000km   :mjuza:

dinko1981

Ja sam se nekoliko puta opekao sa zamjenskim dijelovima, čak i renomiranima (TRW) a tu garanciju moÅ¡ objesit mačku o rep jer uvijek naÄ'u neki izgovor. Da si mogu priuÅ¡tit iÅ¡ao bih samo u ovlaÅ¡teni servis sa originalnim dijelovima jer to je ipak kakva - takva sigurnost, ali na žalost nemogu ...

cupavica lorena

sa JTD motorima sam odvozio malo vise od milijun i sedamsto tisuca kilometara,bravo,brava,marea,stilo i novi bravo,govorim o autima sa kojima se vozim,stavljao sam sve i svasta od remenja i napinjaca,iz tog iskustva ti mogu reci da se nikada nije nista sa nicim dogodilo ako mjenjeas sve sto treba,nikada na niti jednom autu nisam mjenjao remenje na vrijeme ni po starosti niti po kilometrazi,toliko :funny: :funny: :funny:
ako nemate hobi,kupite fiat

Denaboy

ja sam prošle godine u bosni odradio veliki servis, sa SKF ležajevima i klizačima, jedan remen bosh, drugi contitech i zasada je sve ok. to su tamo bili najskuplji dijelovi, a najjeftiniji su bili mislim i oko 100 eura jeftiniji.
po mom ako imas love uzmes najskuplje, a ako ne ,tada bar remenje uzmeš neko kvalitetnije.
ja nisam neki stručnjak za te stvari, već samo iznosim neko svoje mišljenje.

milex

Set INA remenje ( unutraÅ¡nji set ) + pumpa vode akron = 230 KM a  ( SKF= 190 KM  ) ,  mikro remen (vanjski set ) 200 KM , a
( SKF = 150 KM ).

Koje da uzmem dijelove?

Denaboy

#7
Citat: Denaboy  u 10 Svibanj 2014, 16:10:38
ja sam prošle godine u bosni odradio veliki servis, sa SKF ležajevima i klizačima, jedan remen bosh, drugi contitech i zasada je sve ok. to su tamo bili najskuplji dijelovi, a najjeftiniji su bili mislim i oko 100 eura jeftiniji.
po mom ako imas love uzmes najskuplje, a ako ne ,tada bar remenje uzmeš neko kvalitetnije.
ja nisam neki stručnjak za te stvari, već samo iznosim neko svoje mišljenje.

zaboravio sam da kazem, cijena 625KM i garancija na 60 000km.

da sam prvo otiÅ¡ao i kupio sve dijelove i s njima doÅ¡ao na granicu , mogao sam ostvariti i povrat poreza od nekih 100tinjak KM i onda se ponovo vratiti u bosnu na ugradnju. a nemožeÅ¡ doći s ugraÄ'enim dijelovima i tražiti povrat poreza Å¡to ja nisam znao.

Denaboy

Citat: milex  u 10 Svibanj 2014, 16:24:06
Set INA remenje ( unutraÅ¡nji set ) + pumpa vode akron = 230 KM a  ( SKF= 190 KM  ) ,  mikro remen (vanjski set ) 200 KM , a
( SKF = 150 KM ).

Koje da uzmem dijelove?

kao što sam i rekao da nisam stručnjak za te stvari, ali sam čitao po forumima i došao do zaključka da ako se radi o ležajevima da se preporučuje da budu SKF, tako da sam se odlučio da ih kupim bez obzira na cijenu.

cupavica lorena

sto god stavis neces pogrijesiti,ali cijene bi trebale biti jos manje,u hr sam prije tri tjedna conti-tech remen,pumpu vode graf,micro-v remen gates,sve filtere origigi(champion) platio 911kuna,conti-tech set-remen i sve pod remen
ako nemate hobi,kupite fiat