Stilo 2.4 20v Abarth - iskustva

Autor Psiho, 13 Kolovoz 2014, 18:54:52

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Psiho

Nadam se da je tema na pravom mjestu ugl. Da krenemo:
Uskoro kupujem 1. auto i tako nakon duljeg trazenja po internetu i forumima (i razg sa mamom jer ipak placa pola auta) odluka  je pala na stila abarth. E pa posto nigdje nema tema koja mi daje odgovore na sva pitanja otvorio sam ovu pa me zanima sljedece
1. Vasa iskustva sa njim
2. Cijena velikog i malog servisa
3. Svijetle li stvarno lampice cijelo vrijeme (mislim na lampice upozorenja)
4. Kako podnose plin jer mi je to ipak interesantnija opcija kada pogledam cijene benzina.
5.kakav je ss mjenjac zapravo kvari li se cesto

I sto mislite o ovima:
http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-stilo-2.4-abarth-plin-oglas-8215454
ili
http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-stilo-abart-automatik-oglas-11911503

Znam da neki kazu da taj auto ne zasluzuje ime abarth, ali meni je 170ks i vise nego dosta
Bistar sam kao krem juha :D

draĹžen

Auto mi je imao prijatelj. Živi uzas. Mijenjac je srao dok nije dao 500 e za popravak i odmah ga prodao. U gradu je trosio oko 14 litara kratkih relacija. Stalno mu je nesto reklamiralo na tabli a auto je normalno vozio. Otvor na krovu je skripao preko neravnina. U pogledu performansi nista specijalno. Mapirani jtd se nosi s njim bez problema a trosi dva puta manje. Ukratko,bjezi od toga . vjerovatno te kod njega privlaci cijena koja je manja od 2500 e?. 10 litara plina?? Ne moze ispod 16 u gradu. Mozda na otvorenoj cesti moze 12. Laze lik.

Psiho

To za kratke relacije znam, ali tako i tako radim 3000km godisnje pa mi je to ok, a na plin bi vozio samo kad idem na more ili neke dalje ture. Za siber sam cuo da se puno ljudi zali. Nije cijena manja od 2500eur. Mislim potrosit oko 3000eur na auto i jos 500eur na moguce kvarove, jel to ok cijena za postenog stila? Meni je zapravo auto fora zbog mjenjaca i zbog sve opreme koja je na autu. Nisam neki rrejser da mi auto sluzi za ganjanje, ali ipak volim da mi auto ima rezervu snage kada treba povuci. Mene zapravo najvise muce te lampice jer me odmah okp opali. Uglavnom nije preporucljiva kupovina? Kvragu. Ajmo jos ljudi sa iskustvima. Pa di su nestali svi stilaci. A i neznam koj auto ima toliko opreme za 3000-3500eur
Bistar sam kao krem juha :D

VeX

Jesi pročitao iskustva ljudi tu na forumu koji su ga imali? Ako se dobro sjećam mjenjač je nikakav i malo tko ga uopće zna složit. I kolega je dobro napisao, tih 170KS nije ništa spektakularno. I stilo sam po sebi nije auto za trke. I nema ih općenito puno što znači da su dijelovi skuplji.
A Å¡to se tiče opreme to stoji, obično imaju super opremu. Ali Ä'aba oprema kad stalno neÅ¡to od tog rikne, stalo nekaj na komandnoj ploči blinka...

IMO JTD puno bolja opcija. Svog stila prije 3 godine (2002.) nisam mogao prodat za 4500Eura kolko sam tražio. Jednostavno na tržištu ne prolaze dobro iako je stilo u globalu super auto.

Mairon

Treba uzeti 2004. na dalje godište, navodno je stvar sa greškama riješena. Jtd je najbolji izbor, s 2.4 20v se nećeš usrečiti sigurno. Zato i idu po cijeni 1.6 16v vulgaris opreme.

Psiho

Procitao sam sve teme o stilu abarth, ali znas kako je to kad zapnes za nekaj :smrc:
a dizel mi je interesantan samo onaj od 150ks a taj je puno skuplji u oglasnicima. Jedino mi onda ostaje traziti neku alfu 147 sa 1.9 jtd. Ali jos trazim iskustva, samo pisite jer zasada su iskutva katastrofalna, ali jos uvijek je opcija otvorena.d
Bistar sam kao krem juha :D

VeX

Ako smijem pitat zašto je bitno da je 150KS?

Psiho

Smijes naravno, nemam ja kaj skrivati. Ma nije zapravo bitno da je 150. Sve iznad 120 je i vise nego ok. Nego je vazno da je brzi od frendove skode octavie 1.9tdi  :zloco salim se naravno, ma svi auti su u obitelji bili prije oko 150ks i ne mislim auto mjenjati nakon godinu dana nego sada kaj kupim mislim voziti barem 5-6 god dok sam ne skupim za novi auto i taj bude onda valjda do 70god  ;D i
Bistar sam kao krem juha :D

VeX

Sve 5 ali Å¡to zapravo tebi predstavljaju ti KS-ovi? Bit brži od frenda je vrlo relativan pojam.  ;)
Stilo sa 120KS i 150KS u suÅ¡tini ubrzavaju vrlo vrlo slično do npr. 100 - 120km/h ali će ovaj s 150KS moći postići u konačnici veću brzinu i vjerojatno će neÅ¡to lakÅ¡e postić odreÄ'enu brzinu. Al ovaj sa 120KS se vrlo lako može Ćipnut pa si onda na istom (remap se obično radi 25% momenta i 15% snage kolko sam upoznat) Znači ovaj 120KS je sigurno viÅ¡e nego dovoljan kaj se tiče snage i čak bih rekao da je to best buy.

Psiho

Ma ovo brze od frenda je sala, sta nije stilo jtd 115ks? Ma gle ja nisam vrhunski vozac da mi je 130 ili 150 neka prebitna razlika, ali ne bih se htijeo kupiti auto pa onda nakon 3-4 mjeseca kukati da mi je preslab i bacat novce na neki tjuning iz kojeg bum dobi 10ak konja, onda odmah kupim auto za kojeg mislim da bude oka
Bistar sam kao krem juha :D

draĹžen

Ja imam jtd 85 kw i reci za njega da je slab je suludo. Auto ide kao sumanut,trosi malo jedino sto traktorira unutra ali meni su slabi nosaci pa se nadam uskoro to rijesiti. Za preporuku. Ili 147 jtd. Vrhunska vozila za malo novca. Bjezi od abartha

Psiho

Nisam ja nikoga htio uvrijedit, al opet kazem nisu ni konji toliko bitni koliko je bitna oprema, jednostavno mi je lijepse voziti auto koj ima serijsku nav/siber/aut. Klimu i to, da uzmem jtda moram staviti 2din radio jer mi je lijepsa unutrasnjost odmah. I da stavim cip a to je vec 500eur bez servisa za meni neke osnovne stvari. A i tesko mi je nac dobrog jtda za te novce da je regan bar 6. Mjeseci
Bistar sam kao krem juha :D

VeX

Piše da si nov i neiskusan u tvom profilu pa daj ti nama reci što si do sada vozio pa da možemo bolje razumjet zašto se bojiš da će ti 120KS biti za pra dana preslabo jer takav auto ide preko 200km/h bez većeg problema.
Bolje uložit u 2din i čip (da se razumijemo, čip ti nije uopće potreban) nego se kasnije ne vozit. Ako se groziÅ¡ roktavosti onda ti tu ne mogu pomoć.  ;D

Psiho

Dosad od tate sam vozio prije stari bmw e39 523i, posluzim se sa dedinom xantiom 2.0 vsx i tu i tamo ford scorpion koj ce u otpis za par dana. E i brava je bila jedno vrijeme ali 1.6 i tada jos nisam imao vozacku pq sam je vozio samo u slavoniji do njive itako
Bistar sam kao krem juha :D

Psiho

Meni je jasno da sam ja za tebe balavac, rrejser i da mislis da cu ubiti nekoga sa tim autom, ali stvarno nemam neku namjeru vozit 200 na sat, najvise kaj sam se vozio sam u autu je 140 i to na autocesti. Snagu trazim kod pretjecanja da mogu povuc bez saltanja u nizu stalno i neki normalni 0-100 da nema bas 14 sek. Sve ispod 9.5 mi je prihvatljivo
Bistar sam kao krem juha :D