Stilo 2.4 20v Abarth - iskustva

Autor Psiho, 13 Kolovoz 2014, 18:54:52

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Psiho

A gle ja za svoje novce hocu sto vise, jbg malo mi je glupo dati za stila jtd sa osnovnom opremom 3000-3500eur kada za te novce dobijem alfu sa istim motorom i gro opreme. Ako nadem stila kakav mi pase za ok novce kupit cu ga jer mi se svida auto i mami mi smijesak kada ga vidim, a ako ne pa ima i drugi auta koji mi mame smijesak za iste novce ;)
Bistar sam kao krem juha :D

Psiho

Citat: cupavica lorena  u 15 Kolovoz 2014, 15:43:30
tu je nekoliko ljudi forumasa napisalo puno tocnih tvrdnji oko stila jtd a isto tako i abartha,ja ti samo mogu reci da ako ga nadjes dizela da ima manje od 250tkm to ti je isto kao da si ga kupio novoga,cast izuzecima ali za 3000eura imaju puno vise nego sto je prikazano bilo kakovom provjerom,potvrdu iz stanice za tehnicki pregled i servisnu knjigu ja ti mogu napraviti za kakav god auto hoces i da ima kilometara koliko god hoces,uglavnom na 250tkm je na tom autu sve napravljeno kao i na 120tkm,tako da ako nije bio jako lupan i donekle je odrzavan auto je ok,to je tako sa svakom markom vozila ne samo sa fiat grupacijom,sto se tice voznje za sto ti treba auto,85 zdravih i ispravnih kw je u nekakovoj medjugradskoj,gradskoj i locco voznji puno zahvalnije od 2.4 benzinskog motora,vani iz uvoza pogotovo iz italije i dezele,mozes kupiti auto i sa klimom da je automatska,staklenim krovom i navigacijom i brdo druge opreme ali moras sam traziti,ovi nasi sverceri ne kupuju takve stilace vani zato sto su 400-500 eura skuplji u odnosu na obicne modele,kod nas je dovoljno da ima bilokakovu klimu i moze se prodati,s obzirom da su za nijh davanja cca 1000eura,toliko im je manja zarada na prodaji,ponekad se u oglasu pojavi kakav sumaher koji je bio ostecen,pa ima manje kilometara,istim time je i jeftiniji za uvoz i to je ukratko to,navigacija u stilu radi,krov ne skripi,telefon u njemu je zakon stvar,ali ako je sve drzano u redu,ako nije to je drugi par cipela,ja osobno sam kupio novog karavana 85kw 2.5.2005,godine,sada je na 270tkm,navigacija na autu radi bez greske od prvog dana,krov je stakleni,neki dan je u karlovcu bio prolom oblaka,kapi kise nema u autu,na nikakovim neravninama nista ne skripi i ne lupa ili bilo sto drugo,telefon u radiu radi savrseno,radio se sam pojacava i smanjiva povecanjem ili smanjivanjem buke u autu,straznja vrata se duplo otvaraju sve radi savrseno,svaka lampica osvijetljenja radi i nikada dirana,nakon osam godina zamjenjen akumulator preventivno ne zato sto je crknuo,auto je seleniu vidio samo u tvornici i nikada vise,vozen na dugacke fure,kratke,polukratke,italiji,sloveniji,bosni,cijela hr,juzni dio svedske,jedina zamjerka na autu mogu biti sijalice kratkog svijetla,izgaraju jednom godisnje,bar meni,eto ukratko od mene,moj dojam o stilu kojeg sam kupio novog ispod cekica po eperu je proizveden 2.5.2005.godine,znaci isti dan kada sam ga kupio,sa time da sam ga gledao i isprobao mjesec dana prije nego je kupljen,trenutno ih imam 5 komada koje koristim i svi imaju za nase pojmove jako puno kilometara,od toga su dva modela sa "najgorim"motorom koji se ugradjivao u stilo tj.1.8 16v sa varijatorom faze ventila,mogu za njih dati samo super pozitivne ocjene u svakom pogledu,vozim i stilo karavan 2.4 20v turbo benzinac i najljepse mi je sjesti u 85kw karavana jtd i promatrati koliko se ljudi cude kako tako veliki auto tako dobro ide a nije diran niti cipan niti bilo sto i jos uvijek vozi na originalnom kvacilu i ne klizi i ne lupa zamasnjak eto moji skromni dojmovi o stilu
Ovo je najpametniji i najopsirniji odgovor koj sam do sada dobio i hvala i svaka cast na stvarno opsirnom objasnjenju :beer:
Bistar sam kao krem juha :D

draĹžen

Jedno su lijepe zelje a jedno je realnost. Sad,moze ti se desiti da ga kupis full full u super stanju za tu lovu ako je nekome hitno. A stilo je stilo,a alfa je alfa. Nije to osim motora isto. Svakako javi kad kupis i predstavi vozilo. Sretno

Psiho

Budem sigurno, nadam se da to bude sto prije :)
Bistar sam kao krem juha :D

cupavica lorena

kolega LUDAMAN nije *** ugradjen je iz brazilske maree karavan 2.4 turbo benzinac,atestiran je naravno,pretpostavljam da mozes pretpostaviti kakav je to sex,ukratko od dvije maree i dva stila znaci ukupno cetiri auta su napravljena dva,stilo tb i mara 2.4 20v
ako nemate hobi,kupite fiat

Mairon

Citat: cupavica lorena  u 16 Kolovoz 2014, 14:10:07
kolega LUDAMAN nije ugradjen je iz brazilske maree karavan 2.4 turbo benzinac,atestiran je naravno,pretpostavljam da mozes pretpostaviti kakav je to sex,ukratko od dvije maree i dva stila znaci ukupno cetiri auta su napravljena dva,stilo tb i mara 2.4 20v

Rariteti, marica 2.4 :)

cupavica lorena

ma takvih mara ima na bacanje ali u brazilu nazalost ne kod nas
ako nemate hobi,kupite fiat

franjo-fritz

Bilo je po otpadiima u italiji marea wekend 2:4-20 vt od karabinjerA al sve ubiti motori
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

dinko1981

A zasto to nije predstavljeno ovdje na forumu, ipak je to unikat u ovom dijelu svijeta?!

jtdrs

okani se abarta...samo si može navuč posla na grbaču ;D...ak najdeÅ¡ dosta para stilo 19 jtd ,jet 103 kw,..auto troÅ¡i malo,ide kao kuga,elastičan je motor i trajan........načipani 85 kw...nemre priči blizu orginalnom mjetu,niti po startu,niti po meÄ'u ubrzanjima,ponajprije radi getribe,jel ima 5 a mjet 6 brzina...i stom getribom je mrak...ja sam imao 156 mjet  sa 103 kw...i joÅ¡ mi sad žal kaj sam je prodao....sad je dobar i stilo 85 kw.....2002.god...skoro 300 tisuča i radi kao urica.....pa nek neko veli da fiati ne valjaju :no2:

njurci10

Citat: Psiho  u 16 Kolovoz 2014, 11:57:42
A gle ja za svoje novce hocu sto vise, jbg malo mi je glupo dati za stila jtd sa osnovnom opremom 3000-3500eur kada za te novce dobijem alfu sa istim motorom i gro opreme. Ako nadem stila kakav mi pase za ok novce kupit cu ga jer mi se svida auto i mami mi smijesak kada ga vidim, a ako ne pa ima i drugi auta koji mi mame smijesak za iste novce ;)
nije da previse znam o stilu abarthu al od svih sam cuo da se samo njih klonim :D
ok ima puno opreme al sta ti vrijedi oprema ako ce vise biti po mehanicarima nego u voznji? :/
La vita e bella!

draĹžen

Citat: jtdrs  u 17 Kolovoz 2014, 00:11:56
okani se abarta...samo si može navuč posla na grbaču ;D...ak najdeÅ¡ dosta para stilo 19 jtd ,jet 103 kw,..auto troÅ¡i malo,ide kao kuga,elastičan je motor i trajan........načipani 85 kw...nemre priči blizu orginalnom mjetu,niti po startu,niti po meÄ'u ubrzanjima,ponajprije radi getribe,jel ima 5 a mjet 6 brzina...i stom getribom je mrak...ja sam imao 156 mjet  sa 103 kw...i joÅ¡ mi sad žal kaj sam je prodao....sad je dobar i stilo 85 kw.....2002.god...skoro 300 tisuča i radi kao urica.....pa nek neko veli da fiati ne valjaju :no2:
off topic je ali moram pitati jel moze u stilo 85 kw s 5 brzina ici getriba s 6 od mjeta? Bez kemijanja nekog?

Psiho

Citat: njurci10  u 17 Kolovoz 2014, 05:12:41
nije da previse znam o stilu abarthu al od svih sam cuo da se samo njih klonim :D
ok ima puno opreme al sta ti vrijedi oprema ako ce vise biti po mehanicarima nego u voznji? :/
Ma da i ja sad bjezim od abartha, trazim dobrog stila sa 3 vrata jtd i gledam alfe 147jtd,156 2.4jtd i jts pa bumo vidli jel mi bude pala sjekira u med ili u drek ]
Bistar sam kao krem juha :D

Mairon

Stilo Abarth je postojao i sa ručnim mjenjačem. Svi ih se klone radi tog robotiziranog automatskog mjenjača. Ali nažalost kod nas samo uvoze ove sa tim lošim mjenjačem, jer su jeftini. Vani sa ručnim mjenjačem i sa ne puno km koštaju od 2500 do 4500 eur i nemaju navigaciju ti modeli i imaju ručnu klimu. Ima ih par komada samo na mobile.de.

Takav bi već bio ok izbor, svi su 2004. i 2005. kad su neke sitnice ispravljene. Ali eto, ništa od toga. Drži se jtd-a.

cupavica lorena

s obzirom na nesto malo iskustva sa svim motorima u stilo modelima,po opisu tvojih potreba i financijskih sredstava moja skromna preporuka je 85kw jtd,alfa 147 je bolji auto ali postoji "ali" u vezi nje,156 je isto tako super auto imao sam ih more u svom zivotu i opet topla preporuka 85kw jtd,ponavljam kako si opisao svoje potrebe moje misljenje i odabir bi bio 85kw jtd,nemojte krivo shvatiti ali po opisu potreba covjeku je taj motor i vise nego dovoljan,a sto se tice predstavljanja neznam i nisam siguran,meni su hobi fiat auti i to je radjeno iz gusta i izazova da vidim da li se moze napraviti,auto nije unikat,mozda da zato sto je u karavan ubacen takav motor,ako bi predstavljao stila trebao bi predstaviti i tipo 1.4 turbo ie,jednostavno jos uvijek mi nije gust pokazivati auto koji nije napravio km u svakodnevnoj upotrebi koliko bih htio da napravi,netko to mozda razumije netko ne,citav zivot slusam bajke ljudi o svemocnim automobilima bez kvarova i sa druge strane o fiat vozilima kao losima,kroz neko vrijeme na jednom stilu ce biti milja km prevaljenih i njega cu prvog predstaviti sa svim fotkama i opisom odrzavanja auta do tih kilometara,meni je to izazov da vidim koliko stvarno taj fiat dizel "nevalja"u odnosu na" najbolji" auto na nasim cestama,o drugom autu ce tema biti tamo gdje i pripada u vw forumu,mozda postoji i ovdje podforum za takvo nesto jos ga nisam trazio,ako netko zna neka napise gdje,kolega moja isprika za spam tvoje teme ali volio bih ti pomoci da nadjes auto i budes zadovoljan sa njime,jos jednom se ispricavam ali komentirati malo moram
ako nemate hobi,kupite fiat