Fiat Stilo jtd 115 ks - Zvuk zavijanja

Autor Zvone 1.9 jtd, 03 Rujan 2014, 14:01:48

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dgudan

---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

forsage

hmm...djelomično...idem sistemom eleminacije...dakle crijevo kod intercoolera je bilo napuknuto pa sam ga zamijenio, pa kad sam vidio da su mi ruke do laktova bile crne onda sam sve plastike blatobrana i motora poskidao i sve oprao, onda je bila rupa na kutiji filtera zraka koju sam zalemio (iako sam znao za tu rupu i s njom je auto i prije vukao normalno), onda sam još skinuo maf senzor i očistio ga komplet i kupio novu gumicu dihtunga maf senzora pošto je stara bila porozna...turbina znam da radi pa sam nju eliminirao....e sad ostaje ventilić regulacije turbine, vakumi i zatvorit ono malo crijevo što ide sa prigušnika od kutije filtera.Jučer mi iznenada povukao na 2500 o/min ko lud...i tako ga probam par puta potjerat ali turbina dakle tek oko 2500 počne filat..naravno odveo me opet u safe mode pa to opet treba brisat grešku.
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

2mario2

Isti problem imam ja. Kasno fila i onda kad ga rastegnem mi baci u safe mod. Samo kaj meni niš ne svijetli i kad ugasim auto i opet upalim ide dobro uz puno crnog dima dok ga ne baci u safe mod ponovo nakon malo više gasa. Jedina dobra stvar kod toga kad neda više od 3000 okretaja je da onda ne dimi apsolutno niš

Mike20

NIš bez dijagnostike. Čim baca u safe mod, zabilješi nekakvu grešku. Ako ne, pratiti parametre u vožnji. tlak, ubrizgavanje itd

Tom

Mogu ti ja pogledati greške, samo drugi tjedan, za vikend je Delta pa sam malo u gužvi
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

forsage

Ajd mi se javi u inbox Tom sa brojem mobitela.
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

Memphis

Možda previše druka pa ga zato baca u SF

forsage

pod greškom naravno ide samo do 3000 , obrisao grešku i opet vuče ko manijak od 2500 do oko 3500-4000 i onda opet ode u safe mode..ali me zabrinjava zašto ne vuče kao prije od 1800-2000???na 1800-2000 je mrtav...mislim malo vuče i radi turbina ali slabo naspram prije dok je čak i crijevo bilo puknuto-čak s i šištanje čulo prije i s rupom na kutiji filtera je vuko zdravo od 1800-2000....a sad je u tom području skoro mrtav...i naravno ak ga poteram jače ode u safe.
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...