Fiat Stilo JTD 115KS - vibracije na leru

Autor Zvone 1.9 jtd, 03 Prosinac 2014, 07:17:56

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Zvone 1.9 jtd

Pozdrav ljudima;
Ovaj problem mi se desava otkad sam kupio stila,znaci nemiran rad u leru,trese se motor i to dobro i prenosi u unutrasnjost na volan i siceve,mjenjao sam nosac mjenjaca ispod akumulatora i vibracije su ostale,ni jedan drugi nosac ne prenosi,ja sumnjam na dizne jer kad gorivo dodje na rezervu motor se smiri i vibracije nestanu skroz,ima li itko kakvu ideju sta bi moglo bit?

draĹžen

Vjerovatno ti je veliki hidraulicni nosac gotov . on j desno. Ne moze volan tresti i vibrirati od goriva.

Zvone 1.9 jtd

Desni hidraulicni nije u dobrom stanju,vidio sam da je propao dobro,al ne znam,motor se sam od sebe dosta trese na leru,radi extra,nema popratnih zvukova drugih,samo se dosta trese,imam mareu jtd kojoj se motor kad stavim ruku na njega puno manje trese

Multijet

Zamašnjak?
Ista stvar kod mene, na leru trese, u vožnji kako kada, neki puta pogodi se da se ništa ne osjeti.
Zamijenio sve i miran ko bubica
0989739290

Zvone 1.9 jtd

A moguce da je on pri kraju,mada ga ne cujem nikako,samo da napomenem kad gasim auto bez kvacila cuje se metalni zvuk klik klak u getribi,dali to moze bit potisna ili opruge na lameli ili nesto trece,zamajac bi se cuo i s kvacilom i bez jer se uvijek vrti?

draĹžen

Ak mozes kupi na revers nosac. Stavi i vidi. Ako su vibre ostale skini i vrati u trgovinu. To se ja spremam napraviti. Meni kad su visoke temp trese jako puno manje nego kod nizih. Zamijenio sam ovaj ispod akua i situacija se popravila ali samo dok nije zahladnilo. Rekao mi Barić u sisku koji je alfa i omega za alfe i fiate da je sigurno do hidraulicnog. Ja cu poluditi koliko trese. Ili to rijesim ili ide na bubanj.

Zvone 1.9 jtd

I kod mene je tako,kad je hladno dosta vise trese,a vidit cu za taj nosac,mislim da je skup dosta,ako ga promjenis javi mi utiske

draĹžen

U tokicu s rabatom ti je 730 kn. Lageros koji je partner foruma ima za 620. Originalni je 1250

Zvone 1.9 jtd

 :facepalm: prilicno je skup,provjerit cu ovdje u Grudama koliko kosta,onaj akronov lijevi sam platio 98 KM

Multijet

Nije se nešto posebno čulo, više su se osjetile vibracije. Kada gasiš bilo koji auto bez kvačila čuje se getriba jer se onda vrte vratila u njoj i naravno kada prestaje vrtnja da se čuju uzubljenja na zupčanicima.Probaj vidjeti razliku sa i bez kvačila, ako je razlika onda je to ono o čemu ja pričam, u protivnom ako je zamašnjak mene je komplet sa rukama izašlo 6,5k kuna.
0989739290

amadeus

dali je netko uspio rijesit problem....iste muke imam sa svojim

Multijet

Najprije kod dobrog majstora i utvrditi šta je, skup sport da bi mijenjao ovo i ono a ne riješiš problem
0989739290

Stilo M

Vibracije mogu uzrokovat i neispravne dizne i zamasnjak
Netreba se odmah bazirat samo na nosace
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

amadeus

to sam i ja posumnjao al zamajac nit tuce nit se cuje.ulio u tank ono cudo za ciscenje injektora,i vidi vraga kao da ga jr malo primirilo.kako da ustanovim ispravnost dizni bez puno para?trese on i dalje ali turcic cijelo vrijeme zakucan na 850 i ne mrda ni dlaku pa sam pretpostavio da nisu dizne.lud sam vise od majstora,svaki ima drugu dijagnozu.i dalje sumnjam da je smece od akrona krivo jer je 200km vozio bez zvukova i vibri kad je zamjenjen