Fiat stilo trese

Autor domagoj, 26 Kolovoz 2015, 19:08:01

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

franjo-fritz

Mogu biti i čašice poluosovina svašta nešto moze biti
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

niko33

Citat: franjo-fritz  u 11 Listopad 2015, 00:15:49
Mogu biti i čašice poluosovina svašta nešto moze biti
Divim nam se - napisali smo 4 stranice mogucih uzroka na pitanje "trese?".Valjda jedini problem kojeg moze prouzrokovat pola dijelova na motoru,ovjesu,prijenosu....
Glupo uopce pogadat na ovaj nacin :ok:

Jedini zakljucak na ovu temu je-vizualno pregledat kolko mozes,ako nista ne primjetis-najbolje kod majstora.

franjo-fritz

Ma da stvarno....? . A ja mislio kako majstori služe samo reklame radi... Napisani su moguci uzroci a uzroka moze biti xy...
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

niko33


forsage

u mom slučaju su gume eliminirane jer su izbalansirane i ne trese kad se ne ubrzava naglo, nedavno sam mijenjao potisni ležaj(druk lager)jer mi je iscurilo ulje radi kvara (papučica ostala na podu) i tada smo vidjeli da stanje korpe i lamele odgovara kilometrima jer je još originalno i još u jako dobrom stanju tak da korpa i lamela nisu...(htio sam mijenjat set ali majstor mi veli da nema još potrebe)ostaju križevi-čašice poluosovina kak kaže franjo. Ubacit ćemo malo masti unutra i vidjeti kak je onda ak je malo bolje onda je to to i to bu trebalo mijenjati a mast bu samo kratkoročno odgodila zamjenu.
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

dgudan

I, kaj je na kraju treslo? Jesi otkrio?
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

forsage

ubacio masti u čašice i trese 90% manje al su očito potrošene i trebalo bu ih mijenjati ali to je bilo to uglavnom...
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

luxmaN

Ma rodjo, samo gazi dok se ne rastrese sve

Poslano sa mog D2303 koristeći Tapatalk

Don't drive faster than your guardian angel can fly!

amadeus

jeli netko rijesio problem?stavio sam akrona lijevi i opet trese.z

amadeus

neemrem vjerovat da nitko nece odgovorit....pa niste valjda svi postali gluhi na vibracije

babinjo

I ovaj moj stilo je cista misterija nikako da rijesim ovu tresnju pri polazenju,promjenio kvacilo jucer casicu i kriz poluosovine prije pola godine nosace na mjenjacu i nema pomoci uvik isto :ljut5:dodje mi da uzmem kantu benzina i zapalim ga  .

Stilo M

Moj karavan od uvijek ima jace vibracije u leru
Karavan JTD 115
Naviko se ocito jer JTD je uvijek grublje radio..tek Mjet-i mislim da rade ugladenije

Na nekim forumima sam procitao da se nosac ispod akumulatora stavi od Stila 1.8 i da vibracije nestanu..nisam probo pa nemogu tvrdit ali dosta njih je potvrdilo da su napravili isto i rijesili problem

Uglavnom,da ponovimo..
Dizne,zamasnjak,kvacilo i ocito svi nosaci..
Za tresnju u leru mislim da nebi trebalo biti nista drugo
Trzanje kod kretanja je potrosena salica poluosovine/kriz
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001