Stilo 85kw jtd ulje po xxx put

Autor iggy_pop, 13 Listopad 2015, 11:52:53

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Igor87

Razlog zaÅ¡to ja koristim seleniu je jednostavan, ne mijenjam ono Å¡to valja. Ako nisi imao problema do sada sa uljem koje koristiÅ¡ zaÅ¡to stavljati neku drugo? U konačnici ne mijenjaÅ¡ ulje baÅ¡ tako često da bi razlika od 20-ak kn po litri neÅ¡to puno značila. Drži se onoga Å¡to ti se pokazalo ok koje god to ulje bilo.  :ok:

buzz11

Koliko znam tvornicka preporuka, za taj motor, je 10W-40 ACEA A3/B3 specifikacije i tu je kraj price. Koji proizvodac posve je svejedno. ACEA specifikacija je bitna. Koji viskozitet manje je bitno. Ulja sa viskozitetnim specifikacijama 10W-40 i 5W-40 namijenjena su ionako za isti raspon vanjskih temperatura.
Razlika 10W-40 i 5W-40 je u sastavu (polusintetika/sintetika) i u intervalu izmjene. Kako svi uglavnom mijenjate ulje na 10-15 tkm, 10W-40 je sasvim dobar izbor pogotovo za taj "stari" JTD. 

Nekad davno sam imao Seat Ibizu 1.9 TD, 75 ks. Isto sam tako uvijek kemijao ovo ulje, ono ulje. I tako kupim ja tad neki divlji Total. Idem na more, cigla na gasu. Dodem na naplatne, pustim gas, lampica od ulja hop i piju, piju, piju. Vratim se u Zg do VW servisa i kazem sto se desava. Tip me gleda, kad si promijenio ulje, filtere, bla? Jucer. Koje ulje? Total bla bla. Tip me gleda i kaze decko ti si lud. Ina Delta 5 unutra. kakvi Totali i slicne gluposti. Ulio Deltu, nikad vise piju, piju.

Poanta je u specifikacijama, a ne proizvodacu.

Selenia je samo jedno u nizu kvalitetnih ulja.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

draĹžen

Kad sam uzeo svog prije dvije god odem mehi svom koji radi 25 god a glavni klijenti su mu uvoznici trulja iz italije. Ima isti stilo jtd samo mw. Kaze mi on da je tom motoru 10w40 najbolje. Selenia td. Sad celim mu kako mi u knjizici vozila ipak pise preporuka 5w40. On se nasmije i kaze tvoja stvar kako ces novce trošiti. Selenia td mi je ista cijena kao ovaj shell pa sam ipak odlučio za shell

crev1986


draĹžen

Krašić Goran u Savskoj prije ORA-e.

aquarius017

Stilo 1.9 JTD 8V traži ulje A3/B4, koje ispunjava ili premašuje specifikaciju Fiat 9.55535-N2.

Ja koristim Shell Helix Ultra 5W-40. Za izmjenu ide 4,7lit, tako da uzmem kanticu 5lit (200kn) i filter Bosch (70kn) i mijenjam na 8-10tkm. Od izmjene do izmjene potroši 1-2 crtice ulja.

Shell kalkulator: http://lubematch.shell.com/hr/en_GB/browse

Mobil kalkulator: http://www.mobil.co.uk/UK-English-LCW/carengineoils_which-oil.aspx

Castrol kalkulator: http://applications.castrol.com/oilselector/en_gb/recommendation?vehicleType=cars&manufacturer=fiat&model=stilo-(2001-2008)&modelType=stilo-1-9-jtd-(74-85-kw)-(2001-2005)


Mike20

Citat: buzz11  u 14 Listopad 2015, 21:57:50

Poanta je u specifikacijama, a ne proizvodacu.

Selenia je samo jedno u nizu kvalitetnih ulja.

Upravo tako, čemu tolka razbijanja glave oko toga

dinko1981

Ma mozete to milion puta ponovit al opet ce netko ponovo pitat 'koje ulje je bolje?' i sapunica krece iz pocetka.

iggy_pop

#23
Citat: dinko1981  u 17 Listopad 2015, 10:34:51
Ma mozete to milion puta ponovit al opet ce netko ponovo pitat 'koje ulje je bolje?' i sapunica krece iz pocetka.


Ma iskreno da ti kazem ja sam novi u svjetu "fiat-dizel-turbo"
Tako da sam morao pitati jer na svakom forumu je moooore onih pametnih glava koji kazu "proizvodjac kaze to i nema dalje to je najbolje".
Ma hajde. Ali hajmo malo pogledati "out of the box".
Kupis brendiran telefon i rikne punjac, i svi polete odmah u oficijelnu prodavnicu i kupe brendiran punjac od 30-50 eura, jer "tako kaze proizvodjac". Ahaaaaa jes' jes'...
Nadjes punjac koji ispunjava amperazu i voltazu bez velikog ÷/- i koji se podudara sa originalnim a takvih je hiljade i caos, kraj price.
E tako i ulje, nadjes neko koje ispunjava zapisano i gotovo. Recimo juce u prodavnici naletim na castrol GTX koji nikad nisam ni gledao a vidim da na naljepnici ponosito stoji taj neki A3/B4. Ne kazem da cu uzeti ali sam mislio da je to ulje namjenjeno za auta skule aprx godiste 1990. Znaci malo open yuor mind i mozda ostane para da se ode i na kilu janjetine i salatu hahahahah.
Ja ipak volim da ne ispadnem ovca u stadu koje uredjuje neki pas.


tiki

Citat: alister  u 13 Listopad 2015, 12:09:57
Shell helix 5w-40 Ultra Diesel kao dodatak na popis  :super:
ja već duže koristim eneos 5W/40, i zadovoljan sam. Nikada nisam dosuo kap ulja, a na satu je sada 461.000 km (stilo jtd 115KS). Ranije sam pretežno koristio seleniu, ali je razlika u cijeni bila razlog prelaska a malo sam pogledao za eneos ulja i vidim da su svi zadovoljni(navodno prva ugradnja u japanska vozila)

Memphis

Koje god ulje staviš bit će dobro ... samo je bitna redovita izmjena to čini motor trajnim.