Servo volana Stilo 1.4

Autor 6speed, 16 Srpanj 2016, 23:49:44

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

6speed

Ne radi servo, koji su mogući uzroci i šta treba učiniti? Hvala.

elak

meni nije radio kad mi je oslabio akumulator,servo ti je električni , i kad sam stavio novi akomulator radi .servo valda više treba struje nego što je potrebno za paljenje auta.Sa starim akomulatorom auto je palio bez problema ali servo nije radilo i kad sam stavio novi servo radi.To je bilo u mom slučaju što ne mora biti i kod tebe

prci9999

Trebam savjet šta napravit,Fiat Stilo 1.9 jtd,zadnjih tjedan dana mi na svakom paljenju ne uključi CITY servo,inače je bio stalno uključen,a sad ga moram svaki put nakon šta upalim pritisnit rukom CITY.Uz to,na svakom paljenju auta,tj.kad dam kontakt i idem ga zaverglat,čuje se neki zvuk,šuštanje neko,kao recimo radio kad nema stanica😆 i taj zvuk kao da dolazi negdje ispod volana ili tu negdje...upali iz prve,ali kazaljke se nekako zamrznu na sekundu i onda iza toga bude normalno...upale se crvena lampica volana(servo) i akumulatora,ali se odma i ugase.Mjerio sam akumulator,bilo je 12.1V kad je ugasen bio,skinio sam ga,punio ga jedan dan,i sad mi je 12.7V kad je auto ugasen,kad ga upalim je 13.94V.Prva 2-3 puta nakon punjenja je bilo u redu sve,a sad opet ebe taj servo i to šuštanje na paljenju....Aku je star 4 godine,74Ah.

Mike20

City se ni ne uključuje sam kod paljenja, svaki put ga moraš uključiti.
12.1V znači da je akumulator gotov.
Cjerojatno veći pad napona kod verglanja uzrokuje te probleme.
Dok motor radi, uključi kratka svjetla i grijač stražnjeg stakla i onda mjeri napon na aku u leru.

prci9999

Ja do sada godinama nisam city ukljucivao i uvijek je bio uključen,evo sad zadnjih dana ga moram ukljucit svako paljenje....a akumulator nakon sta sam ga  ponovo punio i spojio,mjerio sam napon sa ukljucenim kratkim i dugim svjetlima,upaljenim radiom i upaljenim city i napon je bio 13,94V....13.95V....ja sve imam sumnje na akumulator,a sve me 'frka' ako uzmem novi da će se opet isto ponavljat....spajao sam dijagnostiku isto,al ne mogu se spojit na servo...pa sad trazim po forumima sta moram prelemit

the-rider

aku se ispituje testerom, sam napon ti nista ne znaci
izmjeri napon ujutro na prvom paljenju koliko pada, ako pada ispod 10V aku je mrtav
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

prci9999

Da,pao je ispod 10V na paljenju....znači,definitivno akumulator jel?

Mike20

Da, zato ti elektronika "poludi" jer je pad napona prevelik.
Akumulatori su sve lošije kvalitete, čak i oni markirani.

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

forsage

ako želiš biti siguran da je do akumulatora posudi dobar akumulator i spoji ga.....pa vidi jel problem isti ili je nestao...za ovo ti je to najjeftinija dijagnostika...odmah češ znati sve.
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...