Fiat stilo 1.9 jtd problem sa temperaturom motora

Autor babinjo, 13 Studeni 2016, 09:45:09

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

babinjo

Od prije par dana kako sam počeo paliti grijanje kazaljka temperatuture ne stoji na sredini, kad isklučim grijanje  popne se na sredinu a kad uključim grijanje i ventilaciju da puÅ¡e padne na drugu crtu to mise prije nije deÅ¡avalo uvijek je držala na sredini ,jedno crijevo vruće drugo hladno nakon par minuta rada  na mjestu i ovo drugo bude vruće Å¡ta bi trebalo znači da termostat funkcionira ali dojam mi je da u kabini loÅ¡e grije. Mjenjao bih termostat 650kn novi al neda mi se raditi napamet pa ak je netko imao sličnih problema nek se javi svaka izmjena iskustava dobro doÄ'e :ok:

Stilo M

Nejvjerojatnije je termostat

Jeftinija solucija je ubacit od Renaulta 4 termostat u crijevo ispred original termostata
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

vedri28

Kako je u vožnji? Ako je termostat stalno otvoren u vožnji s malo ili bez gasa kazaljka bi trebala biti konstantno u hladnom.
Punto 188.2 1.2 16V
Stilo 1.4 16V
Bravo 1.9 JTD 120

draĹžen


danci1993

I ja imam R4 termostat, funkcionira bez ikakvih problema

babinjo

u vožnji kad idem nizbrdo kazaljka pada  al me buni ovo sa crijevima jer da je ostao otvoren oba bi crijeva bila vruća,kako je ovo ovo sa ovim od renoa postojeći ostaje a ovaj se ubaciva u crijevo koje ide na termostat?

Stilo M

Postojeci ostaje a ovaj od R4 se stavi u crijevo ispred termostata.
Nakon toga pazit vise na temperaturu da se nebi originalni zaglavio i tempratura otisla u crveno
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

Multijet

Imaš hrpu postova na tu temu,i ja imam termostat od R4 i nikakvih problema,temperatura na polovici i ljeti i zimi. Originalni kada krepa ostane otvoren i nema grijanja,samo ubaci od R4 u crijevo ispred original termostata,pipac okreni prema motoru i samo gas
0989739290

aquarius017

R4 već tri godine, nikakvih problema. Za 50 kn i malo vremena riješiš tu nevolju.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk


babinjo

Danas bio u dućanu i ponuda je sljedeća magneti mareli termostat 110 kn i  joÅ¡ nekakav meni nepoznat proizvoÄ'ač 67 kn e sad prodavač kaže da ovi otvaraju na 86 stupnjeva a originalni na 88 nije nekakva drastična razlika  pa motoru to neće naÅ¡koditi? I joÅ¡ me zanima kad ubacim termostat u crijevo dali bi bilo dobro sam termostat stegnuti sa Å¡elnom da ne bi doÅ¡lo do pomicanja termostata u crijevu?

Multijet

Može ali nema potrebe,dovoljno ga drži crijevo,vidjet ćeš kada budeš stavljao
0989739290

draĹžen


Stilo M

Spremi se na malo muke jer ga nije bas lako ugurat u crijevo
Morat ces malo grijat crijevo malo podmazat termostat
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

danci1993


babinjo

Evo konačno ugraÄ'en termostat od r 4  i funkcionira kazaljka na sredini non stop bez obzira jel grijanje upaljeno il ne,moram reći da sam se dosta namučio kod ugradnje ,u svakom slučaju hvala ekipi na savjetima. :bravo2: