Fiat stilo 1.9 jtd problem sa temperaturom motora

Autor babinjo, 13 Studeni 2016, 09:45:09

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Memphis

Koliko ćeš dat za taj Wahler i koliko si dao za sve ove do sad mogao si već kupit normalan termostat. Sumnjam da ćeš išta postić i sa tim 3-4 termostatom jer mislim da to nije do termostata već nečeg drugog.

R4termostat

Pa baÅ¡ i ne 120kn za 3 R4 i joÅ¡ 100kn za dva crijeva. Ukupno 220kn. Da sam kupovao "originale" sigurno bih joÅ¡ spalio  preko 1000kn. Ricambi nisam nikad kupovao.
Jučer sam skinuo crijevo i provjerio oznake. R4 koje imam nisu isti, jedan ima oznake drugi nema.
Ovaj s oznakom 89C otvara na 77-78 i kada otvori skine još do 75C.
Bez oznake otvara na 79-81, ali on ne pada kada otvori.
Od ta dva znam sada koji je bolji i taj će ostati dok wahler-u ne doÄ'e na neku akciju.
Pitao sam na dva mjesta 160kn i 130kn, to mi je sada previÅ¡e za eksperiment. 
Hvala na odgovorima.

Boxer

A Å¡to si napravio s originalnim termowtatom kad si stavio od R4 ?
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Mike20

Ne kužim.
Behr termostat za jtd 115ks je cca 500kn, Behr je OEM proizvoÄ'ač za talijane.
Dakle original

R4termostat

Prvog sam bacio.
Drugog sam kod zamjene ostavio za uzorak ako zatreba.
Kada sam krenuo sa R4 "eksperimentom"  prvo sam samo dodao R4 termostat  crijevo.
Nije mi ga se dalo skidati, kako bih izbacio termostat iz kučišta.
Nakon trećeg  R4 sam se "potrudio" pa izrezao zaÅ¡tekali termostat iz kučiÅ¡ta, iz ovog koji je ostao kao uzorak.
Ono što sam primijetio je da se sa "izrezanim" termostatom malo sporije temperatura podiže.
Kada se otvori nema velikog temperaturnog skoka, kojeg je bilo dok je zaÅ¡tekali termostat ostao u kučiÅ¡tu. 



R4termostat

Citat: Mike20  u 12 Veljača 2020, 21:18:46
Ne kužim.
Behr termostat za jtd 115ks je cca 500kn, Behr je OEM proizvoÄ'ač za talijane.
Dakle original

To sam i ja mislio. Samo da napomenem, vozim Marea-u 1.6 benzinca.
Zato su termostati valjda  bili neÅ¡to jeftiniji.
Nije Stilo ni dizel, ali je Fiat i R4 problem, pa valjda nisam izvan teme. 

Tom

Imam praksu da originalni termostat ostavljam unutra, ništa ne diram, osim ako je ostao zatvoren, ali to se do sad nije dogodilo.
Samo u crijevo naguram od R4. Koliko sam ih ugradio do sad nije nitko prigovarao, samo treba staviti onaj koji otvara na 86 ili 89.
Kod sebe sam ugradio očito krivi  :82: otvara prerano i kazaljka stoji lijevo kako se vidi na slici. Lijen sam ga ići vaditi i stavljati drugi, ali je interesantno kada se motor zagrije da kazaljka doÄ'e doÄ'e ravno i onda ga otvori i padne lijevo.

Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

R4termostat

Ja sam ga išao skidati da vidim vidim kakav će biti efekt.
Ako ništa drugo bolji je protok kada se izvadi iz kućišta. Po ljeti to može biti samo plus.
A i taj temperaturni skok mi nije baÅ¡ bilo lijepo vidjeti pa je i to jedan razlog zbog kojeg sam ipak iÅ¡ao na uklanjanje.  Gdje si kupovao te od 89C koje si ugraÄ'ivao, tko je proizvoÄ'ač ?

Očito je da uz različite temperature ima i različitih verzija unutar iste kutije s istom oznakom.
Kako sam napisao kod mene je jedan imao oznake drugi koji malo bolje radi nije.
79C na kraju su me uvjerili  ipak nije problematično, tako da ću i dalje  voziti  ovako.
   
Kako god bilo. Ova opcija je ipak bolja od 350kn za "original". 
Bitnije od novaca je da se ne osjećam više kao ovca za šišanje :)
Rezervno crijevo i termostat je u gepeku za svaki slučaj. 
Imam zimski i ljetni termostat :).
A poslije sam gledao uz wahlera ima još i gates, pa ću isprobati i to kada naleti.
Hvala svima na pomoći.



Tom

Za R4 sam našao od Wahler-a, Gates-a, ima ih u Tokiću i Ciaku. Ima Behr, Swag i Topran.
Topran imaju lokalnom dućanu Auto klasik, samo kaj Topran ima ravni rub, dok je Wahler zaobljen i lakše ulazi u crijevo.
Baš za svoj auto našao sam na internetu, mislim neka engleska stranca, ima neki Abakus za 19 Eura i Carolstat za 31 Euro.
Razmišljam da naručim
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

R4termostat

Ja ću ipak uzeti Wahlera, skuplji je ali po iskustvima korisnika vrijedi.
Wahlerov termostat kod forumaša dgudan radi 4 godine kako treba.
Veliki plus je ako ga je lakÅ¡e  nagurati u crijevo.  Bolje preporuke od toga nema.
Ja gledam još neke dijelove na autodoc.si, pa kada budem naručivao uzeti ću i termostat.
Tamo je 14 eura, skoro 50kn manje nego kod nas. 

Boxer

opet pitam, kakve si modifikacije napravio na originalnom termostatu kad si ugradio ovaj od R4
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Mike20


Memphis

Citat: R4termostat  u 12 Veljača 2020, 13:56:48
Pa baÅ¡ i ne 120kn za 3 R4 i joÅ¡ 100kn za dva crijeva. Ukupno 220kn. Da sam kupovao "originale" sigurno bih joÅ¡ spalio  preko 1000kn. Ricambi nisam nikad kupovao.
Niti ne moraš jer taj behr imaš aftermarkertu a imaš još povoljniji Vernet ... oko 350 kn. A ti si već sad potrošio više od pola koliko košta pravi termostat a nisi još ništa napravio.

Memphis

Citat: R4termostat  u 13 Veljača 2020, 17:35:42
To sam i ja mislio. Samo da napomenem, vozim Marea-u 1.6 benzinca.
Zato su termostati valjda  bili neÅ¡to jeftiniji.
Nije Stilo ni dizel, ali je Fiat i R4 problem, pa valjda nisam izvan teme. 

Znači marea 1.6 je u pitanju?
Evo i termostata ...
https://www.autokreso.hr/autodijelovi/Bez%20kategorije/termostat-10058070/