Fiat stilo lagano podrhtavanje pri ubrzavanju

Autor hrg, 30 Studeni 2016, 09:19:17

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

hrg

Pozdrav svima, znam da je bilo vec tema ali evo ponovo pitanje - dogadja mi se da Stilo Multijet 88kw lagano podrhtava pri jačem ubrzavanju i poslije te vibracije nestanu.

Na leru radi prilično mirno i ako se vozi po gradu te vibracije se ne osjećaju i teško je uočiti problem, pri gašenju ne trese i ne lupa.

Tražeći po internetu našao sam moguće uzroke - nosač motora ispod akumulatora, poluosovina odnosno križ poluosovine, zamašnjak, kakva su vaša iskustva s tim i jeste li imali sličnih problema?

SEB

BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

hrg

Citat: SEB  u 30 Studeni 2016, 09:26:27
najčešće budu unutarnji zglobovi
Seb, hvala na odgovoru.
Jos jedno pitanje, da li se moze promijenti samo te zglobove ili se mijenjaju komplet poluosovine, te mogu li se naci zamjenski dijelovi ili ide samo original i kolike cijene mogu ocekivati?
Unaprijed hvala.

SEB

Citat: hrg  u 30 Studeni 2016, 09:35:04
Seb, hvala na odgovoru.
Jos jedno pitanje, da li se moze promijenti samo te zglobove ili se mijenjaju komplet poluosovine, te mogu li se naci zamjenski dijelovi ili ide samo original i kolike cijene mogu ocekivati?
Unaprijed hvala.
mislim da idu posebno ali trebao bi mi broj šasije da bi znao točno
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

danci1993

i ja sam u procesu trazenja kompletnih poluosovina jer mi se ista stvar dogaÄ'a samo sto to kod mene traje oko godinu dana, zanima me gdje bi mogao potrazit poluosovine a da me za komad ne traze 1500kn (polovnu), kriz sam isto mjenjao ali nije do njega, seb ce najbolje rec koji dio prije ode ali mislim da salica u vise slucajeva strada prije nego kriz.

Mike20

Šalice sam ja dao reparirati, zamijenio križeve, sve skupa 1500 kuna za obje poluosovine (t-jet ima poluosovine sa šalicama i križevima na unutarnjoj strani)

SEB

Citat: Mike20  u 30 Studeni 2016, 18:47:20
Šalice sam ja dao reparirati, zamijenio križeve, sve skupa 1500 kuna za obje poluosovine (t-jet ima poluosovine sa šalicama i križevima na unutarnjoj strani)
disi ih repariro?
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

Mike20

Privat angažman prek kolege alfista  :D:
Zasad je dobro, nema podrhtavanja, kad budem provjeravao mast, budem vidio kakvi su ti križevi po 200-300kn, i taj  ovi sloj unutar Å¡alice

Osim toga, kod mene je podrhtavanje, posebno u zavoju i lupkanje, bilo radi vanjskog homokinetičkog zgloba. Kad sam ga skinuo, micanjem s rukom se nije tak primjetila zračnost, al njegovom zamjenom, promjena je bila drastična

danci1993

Citat: Mike20  u 01 Prosinac 2016, 09:56:33
Privat angažman prek kolege alfista  :D:
Zasad je dobro, nema podrhtavanja, kad budem provjeravao mast, budem vidio kakvi su ti križevi po 200-300kn, i taj  ovi sloj unutar Å¡alice

Osim toga, kod mene je podrhtavanje, posebno u zavoju i lupkanje, bilo radi vanjskog homokinetičkog zgloba. Kad sam ga skinuo, micanjem s rukom se nije tak primjetila zračnost, al njegovom zamjenom, promjena je bila drastična

jel bi mogao on odradit mog stila da stvar funkcionira kako treba ?

hrg

Još nisam siguran da li je to problem i uzrok podrhtavanja ali našao sam kompletnu poluosovinu na Silux autodijelovi,

https://www.silux.hr/proizvodi/ovjes-i-pogon/pogoni-osi/pogonska-gred/poluosovine?car=112701

cijena je više nego prihvatljiva, da li je itko od vas stavio ove poluosovine na auto?

hrg

Vozio sam auto kod mehaničara, skinuo je desnu poluosovinu, po njemu nema nekih velikih tragova habanja na šalici unutarnjeg zgloba, kaže i da je križ u redu, masti ima.
Ponovo sam provao auto, vibracije se najviše primjete na brzini od 90 do nekih 110 km/h , pogotovo na dobrom asfaltu.

Da li je moguće da trese samo na tim brzinama radi zglobova i nakon toga prestane?

Mike20

Ne. Od 90-120 tresu gume, koje su loše, deformirane itd

hrg

Gume su nove i balansirane, na čeličnim felgama, a isto mi se dogadjalo sa ljetnim gumama na alu-felgama. Jos jedna stvar, ne trese mi volan nego cijelo auto podrhtava.

Stilo M

Dali podrhtava i dok je u brzini auto i dok je u leru na toj brzini?
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

hrg

Citat: Stilo M  u 08 Siječanj 2017, 21:19:00
Dali podrhtava i dok je u brzini auto i dok je u leru na toj brzini?

Podrhtava u brzini, tj pri ubrzavanju od nekih 90-110, 120km/h. Čim pustim gas, prestane podrhtavanje. Prestaje i pri većim brzinama, barem se ne osjeća toliko kao pri 90-110.

Na leru i pri kretanju ne trese.