Fiat stilo lagano podrhtavanje pri ubrzavanju

Autor hrg, 30 Studeni 2016, 09:19:17

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

SEB

Citat: hrg  u 08 Siječanj 2017, 21:46:52
Podrhtava u brzini, tj pri ubrzavanju od nekih 90-110, 120km/h. Čim pustim gas, prestane podrhtavanje. Prestaje i pri većim brzinama, barem se ne osjeća toliko kao pri 90-110.

Na leru i pri kretanju ne trese.
zvuci kao unutarnji zglobovi
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

ccm

Ista stvar je meni bila na Bravu, a cini mi se i na Alfi sada. Seb je natrpao masti pa se malo poboljsalo, ali i dalje je treslo. Koliko sam ja skuzio, posljedica je samo iritatna tresnja, ne moze se nista potrgat.
Inace, zanimljiva cinjenica je bila da sto sam vece felge imal, vise je treslo. Na 16-icama uopce nije treslo.
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

hrg

#17
Citat: SEB  u 09 Siječanj 2017, 06:41:08
zvuci kao unutarnji zglobovi

hvala Seb, da si blize doveo bih auto tebi da to rijesis :), ovdje bas i nije neki izbor majstora za Fiate.

Jeli obično podju oba zgloba ili samo jedan, ovaj mi je skidao desni i kaze da je po njemu on dobar i da nema nekih velikih tragova habanja? Auto vise treska pri ubrzavanju u desnom zavoju.

hrg

Citat: ccm  u 09 Siječanj 2017, 09:54:01
Ista stvar je meni bila na Bravu, a cini mi se i na Alfi sada. Seb je natrpao masti pa se malo poboljsalo, ali i dalje je treslo. Koliko sam ja skuzio, posljedica je samo iritatna tresnja, ne moze se nista potrgat.
Inace, zanimljiva cinjenica je bila da sto sam vece felge imal, vise je treslo. Na 16-icama uopce nije treslo.

Ma da, trese se na tim nekim brzinama, ako je cesta losija tesko mozes i skuziti, najvise se osjeti na dobrom asfaltu. Nakon postizanja te brzine od 110, 120 vibracije nestaju. Meni su i jedne i druge felge 15-tke, trese svakako.

hrg

Molim pomoć, koju mast da dodam u manzetnu unutarnjeg zgloba poluosovine jer je napukla na lijevoj strani, trebalo bi Tutela Mrm zero ali nisam je uspio pronaći, ima li kakva alternativa?

SEB

BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

hrg


hrg

#22
Citat: SEB  u 11 Siječanj 2017, 07:34:27
crna grafitna mast za zglobove

moze li ova Seb ako ne uspijem naci drugo:

TUTELA MRM 2

ona je po knjizi preporuka za Fiat Punta za unutarnje i vanjske zglobove?

SEB

BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

hrg

Rijeseno, promijenio poluosovine i više ne trese.

Mike20

Baš cijele poluosovine, nove ili rabljene?
Nisu se mogle šalice reparirati i križevi zamijeniti

hrg

Vjerovatno jesu, ali ovo mi je bilo jednostavnije, nisam nasao nikoga blizu da mi to sredi.
Narucio 2 nove kompletne poluosovine za 300 eura s Ebaya.

Mike20


jtdpower

a zasto moze trest kad pustim gas u drugoj ili trecoj na primjer na 50,60 nasat? isto poluosovine?

hrg

Citat: jtdpower  u 30 Siječanj 2017, 07:42:59
a zasto moze trest kad pustim gas u drugoj ili trecoj na primjer na 50,60 nasat? isto poluosovine?

ne vjerujem, meni bi prestao tresti kad bi pustio gas.

trese li na leru i kad ga gasiš?