Kupnja rabljenog Stila

Autor matecro007, 25 Siječanj 2017, 12:48:54

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

franjo-fritz

Ma  bijezi od tog panorama krova jedino ako nema dodatnu opremu














Kišobran
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

matecro007

Nema nis posebno sad na njusci, ikate vi kakve prijedloge?

Mike20

Iz osobnog iskustva, da bi kupio nešto solidno, trebaš pregledati bar 10-15 auta, počevši od onog što znaš da je loše, do boljih, bar po opisu.
Tak.bar nešto i naučiš i skužiš što gledati.
Idealno je da ga možeÅ¡ zaÅ¡tekati na dijagnostiku pa malo provjeriti, plus   mjerač debljine laka.
Prati oglase pa će naići nešto. Jedino je problem što na Njuškalu ćeš teže naći, jer je drastično pao broj ljudi koja tamo oglašava. E sad, koju alternativu su pronašli, ne znam, index, čačkalica, plavi....

matecro007

Gledao sam prije golfa i pola. Drze vrijednost i preko 200 000km imaju vecina. Kia rio mi se cinila zanimljiva al skupa trenutno, do nje sam naisao na getza koji je po ljudima na netu auto toci-vozi. Jedina zamjerka mi je mala snaga. Znam da svaki auto moze potegnut al meni se dopada osjecaj njutnmetra kad te zaljepi za sic. Clio je brz,lagan,5 vrata , pristupacna cijena i jos uvijek mi je jedna od opcija. Megane 1.9dci bi jos trebo pronjuskat. Peugeot kao i citroen jednostavno ne volim. Od mazde sam gledo samo 323f 2000 godiste. ne pasu mi po izgledu isto tako stigle su ih godine. Stilo me zaintrigiro zbog pouzdanog motora snage i relativno uredu cijene samo ih trenutno nema u oglasima koji se isplati uzet. Novi favorit mi je focus 1.8 tdci 5 vrata i njega idem vidjet u nedjelju sa ovog linka http://www.njuskalo.hr/auti/ford-focus-1.8-tdci-oglas-21392909. Pa ako imate kakve smjernice za njega il nekakve informacije sve je dobro doslo. Rekao mi je frajer da je mjenjo turbinu i platio ju soma eura, isto tako vjerujem da je auto pred velikim servisom tak da sam spreman snosit poslijedice ako se uspostavi da je auto ispravan za kupnju.

Mike20

Iako nije tema, Ford je dobar izbor, iako su znali dosta imati problema s hrÄ'om, posebno prve serije, ne znam da li je to Å¡to poboljÅ¡ano kod tih godiÅ¡ta.
Kao i kod svakog dizla, bitna je povijest održavanja i realnost km na satu.
Za 3800/ojra je bio na NjuÅ¡kalu Bravo 2 2007.g  90ks verzija, za 4500 je bio jedan s plinom.
Naveo si da si gledao i dizele, i benzincem, pa male aute ko Getz pa.veće.
Znači nebitno ti je veličina, i dizel benzin

matecro007

Citat: Mike20  u 28 Siječanj 2017, 02:00:29
Iako nije tema, Ford je dobar izbor, iako su znali dosta imati problema s hrÄ'om, posebno prve serije, ne znam da li je to Å¡to poboljÅ¡ano kod tih godiÅ¡ta.
Kao i kod svakog dizla, bitna je povijest održavanja i realnost km na satu.
Za 3800/ojra je bio na NjuÅ¡kalu Bravo 2 2007.g  90ks verzija, za 4500 je bio jedan s plinom.
Naveo si da si gledao i dizele, i benzincem, pa male aute ko Getz pa.veće.
Znači nebitno ti je veličina, i dizel benzin
Benzince? Ne sjecam se da sam ijednu rijec reko o benzincima. Ako jesam moj bed. Nebi htio imati benzinca jer trenutno vozim dizelasa tu i tamo.
Velicina priznam da sam zajebo za mazdu 323f malo je veca, ali to je samo bilo prosirenje izbora.
Al jednu stvar sam raskrstio a to je uvoz.

Ak nadem neki iz 2003godine stilo jel bi se mogo nekako testirat dali ima problema sa elektronikom osim ici mehanicaru?

Mike20

Getz sa malom snagom-to me asociralo na malog benzinca
Al zašto ne, benzinac s plinom, veća je vjerojatnost da su km originalni i nema nekih skupih dijelova koji mogu otići itd

Za testere za talijane opcija ti je 10 dolara ELM adapter+ Multiecuscan program i laptop i sve vidiš

matecro007

Drzat cu se ipak izmedu stila i focusa.

Sad malo gledam i 2003 godiste stila. Na kaj da se ovdje pazim?

kiky776

Na ovima do 2003 vidis odmah po tabli da li imaju probleme sa elektronikom, jer se pale i gase svakakve lampice i greške javlja.
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

matecro007


kiky776

Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

Mike20

Niš posebno, 3500eu Regan
Imaš tu na forumu ponudu, noviji i bolji za manje novaca

matecro007

Citat: Mike20  u 28 Siječanj 2017, 16:59:10
Niš posebno, 3500eu Regan
Imaš tu na forumu ponudu, noviji i bolji za manje novaca
U oglasima vidim samo 1,6 i abarth. Moze link kakav?

Mike20

Evo

Citat: dražen  u 28 Siječanj 2017, 15:54:28
Ja imam 2004 redizajn 3 vrata s novim amortizerima oprugama velikim servisom remenicom alternatora,gumama novim vilicama i stabilizatorima. Motor kapi ulja ne troši kvačilo ispravno nigdje ništa ne curi nijedna lampica ne svijetli i dao bi ga za 2800 i nijedan poziv nisam imao. Eto. Vlasnik sam 3 god i ništa skrivenih mana nema. Eh i nove nosače sve stavio klima ispravna..

matecro007

Hvala na linku, covjek je rekao da ce ga ipak zadrzat.
Jel ima mozda ko iz zga da ode samnom pogledat auto. Glupo pitanje al moram pokusat.