Jtd 85 kW MAP senzor

Autor draĹžen, 08 Veljača 2017, 17:43:18

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

draĹžen

Zašto bih se ljutio? Total je odlično ulje. Ja pazim inače da ne idem preko 12 tkm s uljem ionako ali tko ti je rekao da je to loše ulje? Uvoznik je Tembo Zagreb koji total prodaje 25 godina. Frend mi u HDI stavlja vece 15 godina. Ako je dobar za HDI dobar je i za jtd. Ima gradaciju koja mi treba i to je to. Ja za seleniu 100 kn ne dam. Za litru. Još sam i Shell stavljao helix ultra. . U firmi gdje radim stavljaju inu 10w40 i auto odlično radi.

jtdpower

Ma par mehanicara mi reklo kojih znam,  stvarno nije skupo to ulje total ako je dobro kao sto kazes, u mene je isto 10w40 trenutno, sad neznam sta na izmjeni ulit koju gradaciju...

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


draĹžen

Odi u Interspar. Još je na akciji. 159 kn 5 litara. 5w40. Total quartz 9000.

prci9999

Ljudi trebala bi mi pomoć!-Upalila mi se crvena lampica od motora sa porukom Check engine.Auto normalno vozi,.Spojim a na dijagnostiku i izbacuje gresku P 0235 Pritisak prednabijanja(turbo)  i  P 0404 EGR.Cudno mi je za tu gresku EGR jer sam  EGR blokirao sa pločicom prije 5-6 godina.Danas sam iÅ¡ao skinit i očistit EGR i MAP senzor.EGR  nije bio nesto puno zaprljan dok je MAP bio katastrofica i ocistim ga sa contact cleanerom.Vratim sve nazad,gresku ponovno izbacuje P 0235 koju vise ne mogu niti izbrisati,vjerojatno je MAP skroz rikavela.Ali,kad sam iÅ¡ao upaliti auto nesto je počelo lupati i odma sam ga izgasio,pa sad neznam sta bi moglo biti.Pazio sam da sve vratim kako je i bilo.Ima li ko kakvu ideju do cega je

Mike20

Iz opisanog "nešto lupa" , nema šanse skužti što je, pa radi tih simptoma vozi odmah auto k meštru da ne bude prekasno.
Lupanje u motoru nikako nije dobar znak

prci9999

slazem se,muci me znas kako...danas cu ponovno rastavit pa vidit....a naÄ'em sinoc na srpskom forumu,nekom liku se isto to dogodilo i kao da je bilo nesto do EGR

prci9999

Opet sam krenio rastavljat,sad sam skinio i klapnu usisa i egr i map....pa sad cistim usis i klapnu..,.i tek sad vidim da mi je egr zapekao,nije bio nesto prljav,ali je zapekao i cini mi se u zatvorenom polozaju.Sad -  neznam ima li to veze sa tim lupanjem,...a stavio sam plocicu ima 5-6 godina....probam ga razradit sad....nije mi nikako jasno to lupanje,bilo je sve u redu prije rastavljanja

Mike20

Zvukovi su subjektivni. Nekome možda lupanje, drugom kliktanje i štektanje. Samo lupanje, ko čekičanje dva metala, je loš znak

topolino

Verojatno je dizelsko lupanje kao na hladan start, a vani debeli minus. Ti dimi na auspuh sivo ili crno?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

prci9999

a neznam sta je iza bacilo,ja sam ga kresnio,nesto je kao lupilo,i ja ga ugasim odma,neznam ima li ikakve veze taj egr sto je mi je bio zapekao,al opet,,plocicu sam imao...tesko je rec haha...evo sad ga razraÄ'ujem,lagano je krenio gore dolje,al sa kljestima moram

the-rider

si spricao cistac u usis?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

prci9999

nisam,nego sam na kuhaču okomotao krpe pa tako cistio,puna vreca crnih krpa,evo razradio sam egr pa ga vratim i da vidim kaj sam napravil,a sve me frka upalit ga....map 99% ne valja,a ne vjerujem da je do njega

the-rider

nema veze ni map ni egr, vjerovatno su ti komadi ugljena pali u cilindar
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

prci9999

Razradio *** EGR,sad lagano ide,otvara-zatvara,opet sam ga blokirao pločicom...sve očistio i vratio i jebote,sad je sve u redu.Napravio Ä'ir tu po brdima,gas do jaja di god sam mogao i lampica se ne pali.Å ta ti je Stilo haha....ljudi,hvala svakako

prci9999

Opet mi javlja gresku,crvena lampica check engine.Svijetli nekih 10-15 min i nestane.Moram naručit Map pa vidit sta ce se dalje dogaÄ'at