Stilo-unutarnji kiler

Autor sime, 21 Veljača 2017, 22:08:57

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

sime

Da li za zamjenu unutarnjeg kilera treba skidati cijelu armaturu? Kad upalim grijanje prvih par minuta osjetim neki smrad a i pomalo izgubi antifriza. Ne magle mi se nista stakla i nema tekucine na tapetu pa ne znam da li je poceo unutarnji kiler pomalo pustati. Unutar motora ne mogu naci da igdje pusta.

Stilo M

PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

sime

Otkrio sam problem. Procurila pumpa vode. Prije 70000km zajedno sa zupčastim remenom stavljena nova Rouville zamjenska pumpa. Prije toga sam uvijek stavljao original pumpu i mijenjao je svaku drugu izmjenu remena. Izdržala bi 180000km i bila bi kao nova kad bi je skinuo. Ova zamjenska nije ni trećinu originala izdržala. Koja je dobra zamjenska pumpa?

kiky776

Ja sam od skf-a stavio, ovako na oko mi se činila kvalitetna, ali sam tek 15000 napravio s njom
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

sime

Činila se i Ruville pod rukom kao original ali se pokazala loša.

elak

Citat: sime  u 22 Veljača 2017, 19:02:35
Otkrio sam problem. Procurila pumpa vode. Prije 70000km zajedno sa zupčastim remenom stavljena nova Rouville zamjenska pumpa. Prije toga sam uvijek stavljao original pumpu i mijenjao je svaku drugu izmjenu remena. Izdržala bi 180000km i bila bi kao nova kad bi je skinuo. Ova zamjenska nije ni trećinu originala izdržala. Koja je dobra zamjenska pumpa?
e pa jel se remenje i pumpa ne mjenja zajedno svakih 120000 km,citam da ti mjenjas svaki  drugi put

sime

Original sam mijenjao svaki drugi put i bila je nakon 180tkm jos dobra. Sad sam stavio zamjensku i nakon 70tkm je procurila.

lik-bj

meni ja airtex pumpa zaribala na 50tkm. mislim da nemoram objšnjavati što se dogodilo.
tako da ja sada više neznam kojim dijelovima vijerovati i na koliko raditi veliki servis.

aquarius017

Uzmi SKF 480kn ili Hepu 390kn....

Poslano sa Asus Zenfone2


sime

Montirana Hepu. Stara nije puštala na semeringu već na brtvi izmežu kučišta i glave iako sam pri montaži tu stavio dihtung pastu.

the-rider

onda je tvoja greska a ne pumpa
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

sime

Misliš da nisam trebao dodavati dihtung pastu ili?

the-rider

nju samo sa uljem namazes da lijepo legne
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

sime

Ona ima samo gumeni prsten. Bojim se da bi samo tako prije procurila.

the-rider

znam da ima samo gumicu
kako iz tvornice ne curi, a nije namazana silikonom
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.