Stilo JTD 59kW - prolupao motor

Autor Mario_N, 01 Ožujak 2017, 22:34:04

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

lik-bj

59kw i 85kw je isti motor razlika turbina ecu intercooler.
imaš na njuški u bjelovaru motor to ti nije daleko mislim da je sa svim agregatima znači još to rasprodaš.http://www.njuskalo.hr/motor-pogonski-dijelovi/fiat-stilo-1.9-jtd-motor-agregati-oglas-15781981

Mario_N

Citat: dražen  u 04 Ožujak 2017, 23:12:13
To mi je inače poznanik iz škole. Ide ispod svake cijene a ako nema a stanju ide redovito u Italiju pa donese štap treba. Baš javi šta je bilo

Naravno, neću sumrak sagu prekinuti dok je najzanimljivije  :wink: :grin:

Citat: jtdpower  u 05 Ožujak 2017, 05:07:10
Ja bi isto rekao da je taj motor imao puno vise km,  moj glas ide da ides na.jaci 85 kw ;)

Ima tu u KŽ jedan sad već pomalo gospodin, rekao bih tata-mata za FIAT-a, zamolit ću ga da spoji mog Stila na dijagnostiku pa da vidimo kolika mu je zbilja kilometraža a ne ovo po urici.
Gledao sam isto da stavim 85kW motor ali dosta toga treba mijenjati, ako sam dobro shvatio getribu, polusovine...

A što se tiče ovog motora sa njuškala, kad sam vidio umjesto čepa ulja papirnati ubrus... :zbunj: :facepalm:

Mario_N

Citat: lik-bj  u 05 Ožujak 2017, 12:52:46
A što se tiče ovog motora sa njuškala, kad sam vidio umjesto čepa ulja papirnati ubrus... :zbunj: :facepalm:

Ali svejedno hvala, cijenim svaku pomoć koja mi je sad i više nego dobrodošla!

Mario_N

Napokon se javio mehaničar, danas popodne poslije posla idem do njega da čujem sve u detalje ali ovako preko telefona cifra blizu 10k kn.

draĹžen

Ovaj moj nema motor? Jbt previše je to za taj auto.

Mario_N

Nisam ga još zvao, do 15.30 sam na poslu tak da ću ga zvrcnuti poslije 4.

Mario_N

Citat: dražen  u 06 Ožujak 2017, 12:37:59
Ovaj moj nema motor? Jbt previše je to za taj auto.

Zvao, čovjek je u Italiji, sutra se vraća ali kaže da sad nema ništa takvog.
Još jednom hvala za broj.

Bio kod mehaničara popodne. Motor raskopan skroz, fina hrpa dijelova.
Leteći ležaj (oba dijela) drugog cilindra (tj druge klipnjače) rastučen ko da ga je netko čekićem stanjivao na debljinu 2 lista papira. Uljna pumpa nije zaribala (i nju je rastavio), veli mi čovjek ili loše ulje ili motor ko zna koliko km. Ulje teško, od kad je kod mene točio samo Seleniu 10W40 Turbo Diesel. Bacio sam pogled na cilindre, kao novi, klipovi skoro kao novi, ma sve skoro kao novo...i sad budi pametan šta mu bi. Ni njemu nije jasno kak se leteći tako rastukao.
Da slažem ovaj motor trošak cca 10k kuna, a ako uspijem naći motor do 300 eura trošak (sa motorom) cca 7k kuna. Pokazao mi ponudu za dijelove od....Auto Kreše valjda, nisam zapamtio, nova radilica "samo" 4.520,00kn.
Zašto 7k sa rabljenim motorom? Treba novi set kvačila (zamašnjak je dobar), novi set zupčastog (stazni remen je dobar) i naravno ulje i antifriz, pa kad već radi sve onda sam mu rekao neka promijeni i ulje u getribi.
Pa će slijedeći vlasnik biti miran 60k km (ako motor ne prolupa).

Mike20

Taj motor ima 500 000km+, i nije Å¡paran, ganjan je na hladno itd.
Uglavnom ako je i ulje na vrijeme mijenjamo, često je ganjan i to je leteće ubilo.
Tebi u biti treba samo radilica. Pa nema Marea M motor u dijelovima na oglasima?
Ak je ostalo ok, složi i vozi dalje

Nitko ti neće prodati samo radilicu iz motora. Vidi ovaj motor za 2300kn, skini na njemu karter i odšrafi klipnjače da vidiš stanje radilice. To ti je jednostavan zahvat na licu mjesta

Stilo M

Citat: Mike20  u 07 Ožujak 2017, 06:43:44
Taj motor ima 500 000km+, i nije Å¡paran, ganjan je na hladno itd.
Uglavnom ako je i ulje na vrijeme mijenjamo, često je ganjan i to je leteće ubilo.
Tebi u biti treba samo radilica. Pa nema Marea M motor u dijelovima na oglasima?
Ak je ostalo ok, složi i vozi dalje

Nitko ti neće prodati samo radilicu iz motora. Vidi ovaj motor za 2300kn, skini na njemu karter i odšrafi klipnjače da vidiš stanje radilice. To ti je jednostavan zahvat na licu mjesta
Ja radilicu prodo
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

draĹžen

Nazovi ga ponovo pa pitaj da ti radilicu donese iz Italije ako je još tamo. Da ne kupuješ novu. Puno je to novca

Boxer

U punto koji vrijedi 10tkn ispravan ulupati još 7tkn da bi postao ispravan apsolutno nema nikakvog smisla, to je ko da kupiš kurvi cvijeće, potraži razbijen auto takav ako baš hoćeš to složiti i prebaci sve i vozi dalje
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

draĹžen


honored22

 Javi se ivanstilo on ima djelove

Mario_N

Tu na forumu? Potražit ću ga, hvala!

Mike20, da sam ja mehaničar onda bi bilo lako, ali da ja to i skidam mogu samo blejati ko tele u Å¡arena vrata.  :jao:
A to što kažeš za kilometražu me ne bi uopće začudilo. Badava mi sad kaj sam ga mazio i pazio kad ga je tupan prije mene razvalio.

Dražen, još jednom hvala za broj ali neću ga zvati (objašnjenje zašto u nastavku), rekao mi je da se danas vraća pa ću ga probati sutra zvrcnuti, objasniti mu situaciju i čuti kaj će mi odgovoriti.

Boxer, žao mi auta jer je ostatak u dosta dobrom stanju za godine i kilometre, prošle godine sam nabacao u njega cca 13k kuna i da ga sad prodam po kili nema smisla. Nema smisla ni ovo sve baš ali kaj mogu, moram ga složiti htio-ne htio. Da ga vozim ili da ga prodam. Slagat ću ga da ga vozim a hoće li na prodaju razmislit ću.

I da se ispravim, jučer sam pisao umoran ko stoka pa sam neke stvari i omanuo.
Trebam mijenjati: radilica, klipnjača i klip drugog cilindra, sve leteće i karike, set kvačila i set zupčastog, brtve, filtere, ulje i antifriz. Klip tog drugog cilindra (na kojem se razletio leteći) je puknuo na jednom mjestu ali taman ispod karike pa se nije ništa odkrhnulo i izrisalo cilindar, karika je zadržala taj komad na mjestu. Klip je puknuo pošto je nabijao po glavi. Na glavi je napravljeno hidrotestiranje (valjda sam dobro zapamtio izraz) i glava se može pobrusiti i vratiti nazad ako bih slagao svoj motor. Uljna pumpa je OK, tragovi trošenja su minimalni, turbina je isto dobra - nije ostala bez podmazivanja.

Boxer

Ma uzmi drugi motor i bok, kakkvo slaganje
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...