Intervali zamjene filtera nafte

Autor hrg, 14 Lipanj 2017, 10:27:25

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

hrg

Molim pomoć, svako koliko mijenjate filter nafte i što stavljate, original ili zamjenske?

Unaprijed hvala

Bitanga

Osobno svakih 20 hiljada odnosno svaki drugi servis..
Zamjenski ali najskuplji

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


draĹžen

20 tisuća comline engleski. 50 kn.

hrg

ja ovdje nisam uspio naci nista osim Champion, nekih 200-tinjak kuna, valja li taj išta?

niko33

Svaki drugi servis,zamjenski.(pukel mi je konektor senzora prisustva vode pa sam kupoval one jeftinije filtere)

jtdpower

Ja sam placao 120kn zamjenski, treba ga samo dobro zavidat da ne bali naftu.

Miha.

Neznam kakav vi mazut sipate, al moj filter je nakon 40tkm bio u dosta dobrom stanju. Sad sam stavio Mahle skoro 500kn . Manual kaže svakih 60tkm ili 2godine, isto kažu i za filter zraka.

the-rider

ma najbolje svakih 10k km mijenjati filter  :haha7:
30-40k bez greske se prolazi
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Memphis

Citat: hrg  u 14 Lipanj 2017, 10:27:25
Molim pomoć, svako koliko mijenjate filter nafte i što stavljate, original ili zamjenske?

Unaprijed hvala
Mecem kaj se povoljno od poznatih brandova nadje. Najvise Bosch i Champion u zadnje vrijeme samo UFI. Iako bi UFI trebao biti prva ugradnja.
Menjam izmedju 30-60 tisuca ovisi koliko vremena prodje od zamijene.
Citat: dražen  u 14 Lipanj 2017, 17:46:04
20 tisuća comline engleski. 50 kn.
To ti je kina

Multijet

0989739290

Tooutman

Ja se drzao knjige znači 60tkm. Dojma sam da naše benge nisu toliko loše da nebi izdrzale zamjenu koja je deklarirana preventivno u knjizi, a i 90% tankam kod INE, Petrola a nekad točim i ono Class/Qmax gorivo. Unutra stavio UFI koji je i prva ugradnja samo bez Fiat loga. Kako mjenjao točno na 60tkm, nakon novog filtera, auto nije išao ništa bolje, a ni lošije.
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

dgudan

Meni zadnji bio 100tkm+. Jednostavno sam na njega zaboravio kad je trebalo mijenjati i nikakvih problema zbog toga...
Sjetio se napokon i na njega, kupio champion za cca 150 kuna (bez senzora, ostavio stari) i vozi dalje jednako kao i prije...
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---