Luft na volanu Stilo 1.9 JTD 16v

Autor alenzg, 10 Siječanj 2018, 11:28:14

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

alenzg

ProÅ¡le godine na tehničkom veli mi tip da imam lufta na volanu, okreće ga u mjestu lijevo desno i pokazuje mi... i da bi trebalo promijenit spone, no pustio me...i sad kako mi se opet bliži tehnički, velim ajd da to sredim. DoÄ'em kod mog majstora kaj mi dela privatno u fuÅ¡u, veli imaÅ¡ lufta  trebalo bi promijenit obje vilice za optimalno rjeÅ¡enje, u najmanju ruku jednu plus spone i selen neki...cca 2 000 kn minimalno. DoÄ'em drugom majstoru, neki tip u Zagorju di mi žena radi, navodno jako dobar, ima obrt i sve...veli stanje je super kaj on sve viÄ'a, ajd ima mrvica lufta, samo taj selen i sponu jednu eventualno zamijenit.
Odem po treće miÅ¡ljenje, servis Turek u ZapruÄ'u ona ženska automehaničarka kaj drži, veli niÅ¡ od toga ne treba, ili je do aksijalnih ležajeva ili je letva volana, nemre se znat dok se ne raskopa...i sad si ja mislim wtf, kaj da idem po četvrto miÅ¡ljenje i gdje? Ili da pustim sve u k..c i ne zamaram se time:)

alenzg

Inače nisam primjetio da mi ništa lupa u vožnji, auto se skroz normalno ponaša po mom mišljenju...no kako sam uzeo nove Michelinke Crossclimate, bojim ih se stavit i vozim se na starim gumama jer mi taj moj majstor (prvonavedeni) veli da ako to ne sredim s ovjesom, ne mogu napravit špur, a ako ne napravim špur da će mi pojest nove gume...i sad kaj da se radi?

topolino

Luft na volanu je letva. Sve ostalo na ovjesu ako ima lufta lupka ili lupa, ali na voljanu nema lufta.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

alenzg

I što ako je letva, to se popravlja/mijenja...? koliki trošak cca?

topolino

U zg imas firmu za reparaciju letvi. Tvoja je hidro letva ako se nevaram, mislim da je mene izaslo bubnut cu 1500 kn sve skupa
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Memphis

Citat: alenzg  u 10 Siječanj 2018, 11:38:35
Inače nisam primjetio da mi ništa lupa u vožnji, auto se skroz normalno ponaša po mom mišljenju...no kako sam uzeo nove Michelinke Crossclimate, bojim ih se stavit i vozim se na starim gumama jer mi taj moj majstor (prvonavedeni) veli da ako to ne sredim s ovjesom, ne mogu napravit špur, a ako ne napravim špur da će mi pojest nove gume...i sad kaj da se radi?
ZaÅ¡to bi reparirao letvu ako je samo do spone?  Digni auto na dizalicu i kotač mrdaj lijevo-desno ako ima lufa onda je do spone (pod uvjetom da ti je sav ostali ovjes ok uključujući i krajnike) ... ako je piksa na letvi volana onda spona ima lufta kad ju cimaÅ¡ gore-dole ..

Ako nemreš naći pravog mehu odi kod vulkanizera koji radi optiku nek ti pogleda kaj je.

Memphis

Ako na oba kotača imaš lufta onda je vjerojatno letva ... kad cimaš volan lijevo desno jel se čuje kaj?

alenzg

Ne čuje se ništa, jedino kad do kraja lijevo motam pri izlaženju iz parkinga čuje se kao neko lagano struganje

Memphis

Onda je moguće da je samo spona. Mislim sad je to viÅ¡e nagaÄ'anje ali moraÅ¡ naći nekoga da ti to vidi jer bu ti pojelo gume.

alenzg

A eto troje ih je već pogledalo i tri mišljenja različita imam...bogtemazo, imam sreću da je samo auto u pitanju, a ne zdravlje:)

Ima li neki razlog možda da bi me ovaj moj meho htio zaj..., mijenjat cijele vilice a da ne treba? Je li po pitanju posla velika razlika ako se mijenjaju vilice i ako se mijenjaju samo spone/seleni?


bubinho

i sad ti na ovo reci da danas ima normalnih majstora  :joj:

topolino

Otidi u bertol ili u hyundai birt dugo selo. (Rade sve marke auta i ne fusare).
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: