Fiat Stilo 1.9 JTD HITNO PROBLEM!

Autor StefSutila, 02 Veljača 2018, 21:51:07

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

StefSutila

Pozdrav svima.
Trebam pomoc od nekoga ako je imo slicna iskustva.
Kreno sam vozit i ajmo rec maaalo naglije startao ali tek u 2 brzini bez proklizavanja.
I pri brzini od 60-70 volan mi se uzasno poceo tresti i culo se neko lupkanje.
Smanjim brzinu 40-50 i nista primjetno.
Tijekom brzine 60 pa nadalje sve jace trese ali pri pritisku kvacila jos se sve to pojaca.
Probo sam palit i gasit auto,zamasnjak nije,dize okretaje u leru normalno ko i prije i nema nikakve tresnje ni lupkanja.
Ubacio sam ga u brzinu ugasio auto i probo gurat naprijed-natrag,i ima neki zvuk pri izlazu osovine iz getribe,jeli moguce da je kriz od poluosovine se rasipo?
Hvala unaprijed!
Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 185hp+
STILO 1.9 JTD  150HP+ K.A.W suspension

dgudan

Ako si siguran da nije zamašnjak onda provjeri križeve poluosovina...
Oni se daju kupiti posebno. Ja sam mijenjao na svojem...
Problem je jedino Å¡to ako je otiÅ¡ao križni ležaj, moraÅ¡ ga izvaditi, izmjeriti i pobrojati koliko ima zubi jer ih ima nekoliko različitih koji su se ugraÄ'ivali pa da ne kupiÅ¡ pogreÅ¡ni...
Imaš zeger na poluosovini koji drži križni ležaj... Skini manžete i vidi jel u tome problem...
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

StefSutila

A za zamsnjak sam poprilino siguran da niue,kazem okretaju nisu bitni,nema udarca niti lupkanja niti mijenja okretaje prilikom stiskanja kvacila u leru
A vjv je kriz posto kad stisnem kvacilo trese,ima lufta vjc i tada trese
Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 185hp+
STILO 1.9 JTD  150HP+ K.A.W suspension


StefSutila

Zvuci smijesno ali jeli moguce da mi se napravio uteg od snijega negdje pa da mi je zato uzasno treslo,iso sada vidit i sve ko i prije ni pri 100 kmh nista ne trese :p
Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 185hp+
STILO 1.9 JTD  150HP+ K.A.W suspension

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

dgudan

Eh... snijeg...
Onda ti je vrlo vjerojatno bilo nečega na felgama što je radilo disbalans...
Ako je sad sve ok a nisi ništa radio...
Snijeg, blato...
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---