otežano paljenje

Autor DARAC, 13 Rujan 2018, 00:48:15

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

the-rider

ima jedan ili dva senzora?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

DARAC

Koliko sam vidio ima samo jedan.kad sam ga kupovao dobio sam samo ovaj koji sam zamjenio.evo danas sve ok kad sam ga palio.temperatura na min. i pali na "zub".posumnjao sam i na termostat ali logički mi  nije da mjeri krivo zbog njega.skužio sam da kad mi pokaže max. temperaturu upali se ventilator kilera a motor je radio niti miutu a ti mi se desilo rano ujutro jučer kad je bilo dosta hladno i to jutro je teÅ¡ko upalio jer he temp. motora odmah bila na prvoj crti kad sam dao kontakt.

the-rider

ili ti zica dira masu ili je kompjuter krepa, a tesko da dira masu, onda bi odmah isla u max
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

DARAC

Dali mogu sam nekako provjeriti dali je komp. u pitanju ili moram ići u servis? Kakva je procedura kod zamjene kompa i dali se stari može popraviti i koja je cijena?

Memphis

provjeri pritisak goriva

DARAC

Sumnjam da bi zbog pritiska goriva krivo se očitavala temp. motora kad je hladan-ali to je fiat pa je sve možda moguče :rofl:.Ima li još tko kakav savjet ili prijedlog što bi se moglo provjeriti po sistemu "uradi sam" prije nego odem nekome na servis?

Antonijo

Provjeri žice da možda neka nije negdje u prekidu.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

jtdpower

provaj s drugim kompjuterom

DARAC

bio sam kod majstora i ustanovio je da je komp u kvaru.navodno se neda popraviti što mi nije logično jer malo radi pa malo ne radi.drugi komp polovni košta oko 350-400e što je skoro pola vrijednosti auta :tres:.dali netko zna tko se bavi popravcima kompa na području zagreba

Mike20

Dosta je čak i poznato da na 1.6 16V kompu znaju propasti pinovi na priključku ecu-a, pa ponekad gubi spoj u utikaču

Memphis

vjerojatno pinovi koje treba ponovo zalemit

Mike20

A ak to ne pomaže, onda skineš s ispravnog takvog Stila negdje na šrotu ecu motora, body komp i ključ

DARAC

dali znate možda tko bi mogao prelemiti pinove na podrućju zagreba.ne usudim se to sam raditi mada sam gledao na youtube neizgleda komplicirano a i nemam čim da to odradim.

Antonijo

Elektronik alarm
Zagreb, Nova cesta 73
+385 (1) 382 1333
Kod njih sam bio nekoliko puta, pa mogu preporučiti.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Mike20

Tak je, i ja sam kod njih dao slagati ecu