Stilo 1.9 JTD 2004. g par problema?

Autor Mike20, 24 Veljača 2020, 08:51:38

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mike20

Dakle, susjedov Stilo javlja gešku airbag failure, svijetli lampica. Nakon kontakta, napravi check, lapica se ugasi, al očito nema neki podatak, pa se opet upali uz poruku.

Auto je bio u ovlaÅ¡tenom FIat servisu, takoÄ'er se nisu mogli spojiti, ponudili reparaciju centrale za 2000kn.

Zamijenili smo centralu, jer s MES-om se nisam uspio spojiti.

Nakon druge rabljene centrale, opet isto.
Auto ima samo vozačev i suvozačev airbag, nema onaj senzor u sjedalima, ispod njih je samo jedan konektor sa dvije žice za mikroprekidač zakopčanosti pojasa.

Ovak brzim pregledom nisam ništa našao sumnjivo, osim što se lampica zavezanosti pojasa ugasi kad uštekaš vozačev pojas, al se ne gasi ako uštekaš suvozačev pojas, niti kad otpojim konektor i direktno kontakte spojim


Inače, čudno mi je da u ovlaštenom nisu niš konkretno detektirali, iako npr. na autu nije radilo daljinsko, ponudili su mu izradu drugog ključa za 1500kn. Očito nisu apsolutno ništa provjerili, jer sam ja samo ponovno upario ključ, 4 klika MES-om i 20 sekundi posla, tako da sumnjam u nadaleko poznatu nestručnost poznatog Vž ovlaštenog FIat servisa

Da je na autu koji od airbagova neispravan, morao bi se moći spojiti na ecu airbaga i to detektirati.
Sad, dal je toliko moguće da u obje centrale neispravne, sumnjam

Inače auto radi savršeno,original 200 000km, drugi vlasnik, kupljen u RH, nikad razbijan, svi ostali ecu-i u autu nemaju niti jedne greške

the-rider

osciloskop i provjeriti can bus komunikaciju(ako je uopce ima njegov airbag, ne da mi se traziti)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Mike20

#2
Hm, to bude najzadnja opcija.

Danas spojen na drugu dijagnostiku. Izbacio grešku-2. stupanj bočnog vozačevog airbaga.

Njega nema tvornički. Moguće da je nespretan prijevod, jer 2 stupnja ima vozačev airbag, moguće da je do njega.
Mislim da bočni nisu two-stage, samo prednji.

Znači ili on ili zavojnica volana

the-rider

ako se spaja dijag onda lako, cupas jedan po jedan airbag da nades koji baca tu gresku

jedna korisna igracka kad se igras sa jastucima

https://www.aliexpress.com/item/4000026220457.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2b924c4dEu30R5
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Tooutman

Ne znam sad na pamet, a jesi li provjerio koliko ima natrkeljen ECU da kao ima zračnih? Probaj ih softverski smanjit  pa proxy. Vidi stanje, pa onda opet vraćaj. Možda ih ima viÅ¡e nek fizički jesu unutra. Ovo ovako iz glave.
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Mike20

Nemrem airbag čupati van dok je aku spojen, ali ovo s aliexpress je odlična stvar, moram naručiti to.

Pa nebi smjelo to biti problem s brojem jastuka. Original ecu prije nije javljao niš, drugi ecu je po broju potpuno isti.
Inače sam doznao da su u ovlaštenom skidali instrumente, a mislim da za to ide volan dole.
Tak da moguće da su i tu nešto zeznuli.

Najjači servis za Fiate u ovom dijelu  :haha7: