Problem nakon uklanjanja swirl flapsa 1.9 Multijet 150CV

Autor KMP, 11 Prosinac 2020, 23:21:43

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

KMP

Pozdrav ekipa, trebao bi pomoć.
Imam Stilo SW 1.9 MJ 150CV i swirl flapovi su mi otišli pa sam išao skidati usisnu granu da izbacim swirl flaps. Auto ima 315.000 i mapu gdje je pojačan na 193ks i isključen EGR.
Auto je radio odlično prije "projekta".
Da bi skinuo usisnu granu morao sam skinuti CR pumpu, otpustiti alternator, skinuti zupčasti, skinuti CR nosac (koji sam izbrusio da mogu staviti usisnu granu nazad s nosačem i zupčastim smontiranim; blaženi Opeli i Saab). Skinuti EGR i očišćen, isto kao i hladnjak EGRa. Upresani alu čepovi u usisnu granu i očišćeni throttle body, grana i MAP senzor od cade. Motor stavljen u fazu s alatom i uzubljen s oznakama na zupčastom. Zamijenjen termostat i očišćen kompletan usis od kutije filtera zraka, svih cijevi od i do turba, jedino intercooler nisam skidao. I sve posloženo nazad.

Auto neće da upali. Iskopčam MAP senzor i u "limp back home" modu radi ok ali ne prima gas dobro. Isproban novi MAP i MAF senzor i ista stvar. Provjeren vakuum i ne vjerujem da igdje pusta. Na dijagnostici mi MAF pokazuje isti volumen zraka pri svim obrtajima, a na novom senzoru se mijenja volumen ali mi temperatura prikazuje konstantno 50 stupnjeva. Sumnjam da je MAF  :kmeee:

Da li itko ima kakav savjet ili da je imao sličan problem? Već sam lood i ne znam kaj da radim. Pomoć molim.

Boxer

Negdje si krivo poštekao konektore na grani vjerojatno, ako se ne varam ima ih koji su jednaki ili nešto nisi uštekao
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

KMP

Bok, hvala na odgovoru.

No sve mi je ustekano. Na dijagnostici bi mi izbacilo gresku da nije. Ima CR pumpa, MAP, EGR, vakuum za gasenje i senzor temperature na termostatu.

Budem jos jednom pregledao sve.

Boxer

Ja sam s frendom rješavao sličan problem na puntu jtd kad smo mjenjali motor pa pobrkali konektore mislim oko cr pumpe, tako nešto. Zbog mafa se auto ne bi gasio sigurno
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

KMP

Isao sam provjeriti da li je motor u fazi pa sam zamijeni zubcasti. Podeseno s alatom po Fiat eLearn koracima. Evo i video:
https://youtu.be/69dJDWfWm7w

Prekontrolirani svi konektori i spojen na dijagnostiku. MES ne nalazi gresku. Isto tako i Launch dijagnostika. MAP i MAF zamijenjeni.

Auto upali i jako tesko ide u okretaje i smrdi iz auspuha, vidi se da nije dobro izgaranje. Kad iskopcam MAP mogu se voziti.

Nemam ideju sto vise da napravim. :ljut5: Pomoc molim


KMP

Pozdrav ekipa!
Evo update.
Uspio sam rijesiti problem.
Kako sam EGR iskljucio u mapi nije mi na dijagnostici izbacivao nikakvu gresku. Kad sam ga ponovno skinuo propustao je pa sam ga fizicki zablokirao i auto radi bolje nego ikad.

Bero

Fizičko blokiranje EGR-a je valjda prva stvar koju treba napraviti kada softverski isključiÅ¡ EGR  :grin:
Samo boxer bajo moj :)

Tom

Citat: Bero  u 01 Siječanj 2021, 18:33:21
Fizičko blokiranje EGR-a je valjda prva stvar koju treba napraviti kada softverski isključiÅ¡ EGR  :grin:

Odmah blokiraš, bio isključen ili ne
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

the-rider

ne mozes ga blokirati na novijim jtd-ima, baca gresku onda
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Miha.

Ja vam kažem da se može, ali baci grešku.(kome smeta)
Sad je bar jasnije :haha7:

Tom

Bravo 2012, 1,6 JTD 88 kw ne baca nikakvu grešku.
Lancia Delta 2010, 1,9 Twinturbo 140 kw ne baca grešku.
Treba samo blokirati na pravom mjstu i pustiti kako je.
Kada se EGR obriše, onda se može fizički skinuti i staviti poklopci ili ostaviti
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

Miha.

Baš sve što si rekao je netočno. :zbunj: Pogledaj kakva je pločica, ako je s rupama onda nema greške. Skini jack s egra pa vidi jel će u safe mod.

Ne kužim ovo s blokiranjem na pravom mjestu. Jedino ispravno je blokiranje usisne grane, a bilo bi dobro i na ispuÅ¡noj grani jer iza nje ima par spojeva  iz kojih bi poslije moglo puÅ¡tat..

Boxer

Al ne kužim zašto bi to radili i drkali po autima ?
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

the-rider

najgori primjer posljedica egr-a, clio 2 1.5 dci, usis se doslovce zastopa od ugljena, tamo je malo extreman slucaj jer je idiotski slozen usis, ali redovito na dizelima bude posteno prljav usis, recimo bmw e90 i ta generacija, da ne bude da je samo reno  :to:
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Boxer

Dečki radite takve gluposti da to nisu istine, drkate i kemijate po autima kojima nakon xxx xxxkm treba uložiti 150-200â,¬ u novi EGR ventil i auto će opet odvoziti xxx xxx km s novim ventilom bez greÅ¡ke. Ja nikad na nijednom autu nisam blokirao egr niti neću, na 156 radi, na xsari radi, na ivecu radi već 550 000km i nikad nije bio mjenjan, znam jer imam kombi od prvog dana, na oko 400tkm sam ga tretirao Sintoflonom DSC i nikakvih problema nemam niti je neÅ¡to začaÄ'eno bilo. Na Citroenu sam dao zamjeniti EGR jer ga je zajebano skinuti a počeo je zacukavati pa onda skidati pa čistiti pa da ne bude dobro nije imalo nekog smisla a za DSC tretman je bilo prekasno jer je vlasnik prije nas već dobrano napunio EGR ali dao sam evo 200â,¬ i auto vozi dalje bez ikakvih problema i greÅ¡aka. ZaÅ¡to dirati neÅ¡to Å¡to može bez greÅ¡ke raditi i sve može biti apsolutno funkcionalno ? Pa nisam čuo nikoga da mu auto nakon blokiranja EGR-a ide bolje ili manje troÅ¡i ili bilo Å¡to slično. Ovako date pare maperu da ga softwerski ugasi pa kemijate, Å¡arafite a na kraju nema od toga nikakvih rezultata, auto ide isto. Jednom u 2 godine je dovoljno treirati aditivima i nikakvih problema neće biti a aditiva već za to ima koliko hoćete.
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...