Panorama krov pušta vodu

Autor alenzg, 27 Siječanj 2021, 08:59:09

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

alenzg

Pozdrav svima, imam Stila 1.9 Multijet, 3 vrata, 2005. god, s panoramom, u vlasniÅ¡tvu od 2014. godine. Otkad sam ga kupio, panorama krov nikad nije radio, ali nisam se nikad time pozabavio jer mi nije bilo bitno uopće, glavno da ne puÅ¡ta vodu....Å¡to i nije, donedavno. MeÄ'utim, sada auto redovito nalazim poslije kiÅ¡e ili kad ga operem na autopraonici, zaroÅ¡enih svih stakala iznutra, a po ovim hladnoćama to znači ujutro struganje stakala iznutra puno viÅ¡e nego izvana, pritom naravno sav sastrugani mraz pada usitnjen na  komandnu ploču, nesastrugani se otapa u vožnji pa kapa po njoj...a obloga ispod panorame je jako vlažna.

Å to se može po tom pitanju najefikasnije i najjeftinije učiniti (naravno, nebitna ikakva funkcionalnost krova uopće, samo da se zabrtvi dobro) i tko se time bavi uopće, neka preporuka u Zg eventualno? 

gandi

Najbrže funkcionalno rješenje ti je da zalijepiš american tape preko rubova panorame.
To provjereno funkcionira.

Onda kada doÄ'u malo topliji dani nema ti druge nego uhvatiti se ozbiljnog rjeÅ¡avanja toga.
--->>>    click here      <<<---

Tom

#2
Biti će da su ti se zaštopali kanali na odvod vode, imao sam takav problem neki dan na Grandeu.
Sa svake strane imaš po jedan kanal za odvod, uzmeš tanku paljenu žicu ili jako sitnu sajlicu i proguraš.

Za sad kako je gandi napisao, neku jaču traku preko rubova
Ako ga ne misliš koristiti, kad ga otvoriš staviš diht masu po rubu i zatvoriš trajno.
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...