Fiat Stilo - trokira

Autor matija1978, 22 Srpanj 2021, 10:10:09

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

matija1978

Pozdrav svima,
od davne 2002 vozim Fiat Stilo 1.6 koji me besprijekorno služi.
Tijekom skoro 20 godina zaista nije bilo većih problema...
Počelo mi se dešavati u zadnje vrijeme da mi auto trokira.
Spajanjem na komp ustanovljena je pogreška injektora na drugom cilindru.
Za početak sam zamijenio bobine na drugom i četvrtom cilindru ali ništa - auto i dalje trokira uz javljanje iste greške na istom cilindru.
Planiram ovaj tjedan kupiti injektor i zamjeniti injektor na tom drugom cilindru.
Ima tko kakav drugi prijedlog?
Hvala

Memphis

injector iako nemamo broj greške

Mike20

To ti je zato jer ga predugo voziš  :yesyes:
Treba vidjeti i parametre što je s ostalima, ako je jedan injektor načet, možda su i drugi.


matija1978

20 godina i jedva 100000 km...
Kad bi bilo riješ o Mercedesu, svi bi pisali da se tek razradio  :speechless-smiley-038:

Mike20

Pa i taj se tek razradio, motor je porijeklom (blok) iz 80tih/90tih i bez problema može odvrtiti 300 000km+

Sad kad si spomenuo koliko ima km, malo je jasnije. Probaj ubaciti injector cleaner u gorivo o malo "ispuhati"- razvrti kroz brzine po autocesti

matija1978

Da li netko ima neku preporuku za čistač i gdje nabaviti isti?
Inače, samo za info, injektor Magneti Marelli košta 750kn.

Bero

Ajd prije nego se baciš u potencijalno nepotrebni trošak zamjene injektora, prvo se uvjeri da je baš injektor neispravan, a ne npr. njegov konektor ili el. instalacija. Probaj mu zamijeniti mjesto na motoru, pa gledaj dal se greška "preselila" na taj cilindar.
Čistač injektora imaš za kupiti u auto dijelovima ili na benzinskoj, liqui moly i STP su najzastupljeniji proizvođači.
Ali ponavljam, može pomoći, ali sumnjam da će riješiti problem.
Samo boxer bajo moj :)

the-rider

ako baca gresku na elekticni dio nikakvo ciscenje nece pomoci, drugi injektor i gas, bar za stilo se lako nadu polovni, samo pazi da je isti model
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Mike20


Boxer

Ako je do injektora napravi si smjesu za čišćenje istih doma sam na sljedeći način...

Voziš do rezerve, kupiš 5l goriva, naliješ u kanister, uzmeš pola litre nitro razrjeđivača i 1 deci acetona industrijskog, to pomiješaš, uliješ u rezervoar i voziš opet do rezerve, nakon toga pun tank goriva ali prije točenja dodaj još pola litre nitra. Ako ih to ne očisti onda su gotovi.
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Mike20

Prvo točno očitaj grešku što piše i koji je kod greške
Onda ćeš znati dalje

matija1978

Zamijenio sam injektor, ali problem se opet pojavio...dakle nije bobina, nije injektor...može biti komp, kablovinje ili nešto treće...mislim da odustajem od rješavanja problema i vozim dokle ide :-)

Mike20

Da, može biti i komp. Poznata boljka tog motora. Komp je na vrućem i vibracijama pa se pinovi odleme.
Ja sam komp na svom premjestio

Memphis

Citat: matija1978  u 14 Listopad 2021, 09:45:45
Zamijenio sam injektor, ali problem se opet pojavio...dakle nije bobina, nije injektor...može biti komp, kablovinje ili nešto treće...mislim da odustajem od rješavanja problema i vozim dokle ide :-)
Jel kad si zamjenio problem nestao pa se opet pojavio ili je nakon zamijene bilo sve isto?