Stilo 1.9 JTD 85KW - pali ne pali problem

Autor dgudan, 09 Prosinac 2021, 23:22:07

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dgudan

Imam problem sa Stilom...
Naime zeza sa paljenjem.
Kod anlasanja nekad ne upali, sve češće. I tako nema pravila koliko puta.
Ponekad upali nakon 2-3 puta a nekad ne upali niti nakon 50 puta što ga pokušam upaliti tj ne upali uopče.
Znaći, auto anlasa najnormalnije ali ne želi upaliti.
Kao da nema goriva dok neće a naravno da ima.
Bio na dijagnostici, nema zabilježenu niti jednu grešku.
EGR je blokiran od ranije.
Promijenjen je senzor tlaka goriva, senzor radilice i filter goriva.
Pomaka nema.
Posumnjao možda na ključ, jednako i sa originalnim rezervnim.
Kada upali radi najnormalnije kao da se ništa nije desilo i kao da nema nikakvih problema.
Najnormalniji rad motora, ne dimi, ne trokira, vuče najnormalnije, kao da apsolutno ništa nije bilo...

Molim prijedloge i sugestije.
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

forsage

izvadi nakratko ono malo crijevo dovoda goriva na fileter gumeno i pripremi si malu posudicu za to gorivo....daj prvo kontakt a onda i verglaj dok je to crijevo otkopčano, provjeri jel ima dobar minus komp, možeš i stisnuti gumb ispod kokpita za prekid dovoda goriva i vratit ga natrag, malo pogledaj i očisti map senzor....zvuči kao da ne dobiva informaciju kompjuter da ima gorivo dok auto anlasa....eliminiraj još te stvari...ako trebaš imam ti ja jedan map senzor potpuno ispravan (negdje).
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

dgudan

Hvala na sugestijama...

Nakon sveg isprobanog, auto je završio u ovlaštenom servisu gdje su bili izuzetno susretljivi i dali maksimum da bi riješili problem...
Kako se isti problem dešavao i kod njih a komp i dalje nije zabilježio niti jednu jedinu gršku i oni su krenuli metodom eliminacije dio po dio na koji se sumnjalo da bi mogao raditi problem.
Da ne duljim, nađena su dva možebitna problema koja su sanirana i za sad auto pali.
Nakon skidanja plastične cijevi od interculera do usisa pronađen je "neki" komadić/dio gumenog šlaufića koji je vrlo vjerojatno povremeno blokirao zaklopku i radio probleme. Nikome jasno nije od kud je to došlo tu i kak nije motor povukao u sebe i kak do sada nije to radilo probleme.
A druga stvar je da je jedan vakuum šlaufić bio ispucan pa je zamijenjen.
Vrijeme će pokazati da li je to bilo uzrok problema.
Za sad nakon tih intervencija auto je testiran bezbroj puta u servisu tijekom tri dana i niti jednom se nije desilo da nije upalio.
Dva dana se svakodnevno vozi i za sad je sve normalno i uredu.
Tolpo se nadam da će tako biti i dalje...
Eto...
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

Mike20


dgudan

Tri dana nisu problem... 
Ni vremenski ni financijski u ovom slučaju jer imamo vrlo dobar dugogodišnji odnos...
Zaista su korektni bili...
A svi se nadamo da je problem riješen...
Jer takvi "nepostojeći" kvarovi su nočna mora kako nama tako i majstorima...
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

Mike20

Ja vakuumske cijevi npr. na autu sam uvijek mijenjao preventivno.  :party-smiley-016: