MK1 - Curi ulje

Autor MarkoOne, 01 Prosinac 2014, 18:40:51

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

topolino

Citat: Nikic  u 10 Ožujak 2015, 19:53:22
Ev problem. Neki dan oprao u praoni motor da vidim di slini i primjetio sam gdje. Sta bi mogao bit problem

Poslano sa Galaxy S4 Active


Pa problem je sto je to FIRE motor. Iskreno ako pusta bilo di osim na semerinzima nemoj trosit lovu na brtve. Taj motor je poznat po tome da je uvjek mastan.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Nikic

To znam.. kaze mi mehaničar kod kojeg sam trebao ici pod sredjivat "nije fiat ako ne slini"

Poslano sa Galaxy S4 Active

Just a Black Snail

Nikic

Ali da ne radim bezveze jos jedan post da ne spammam, danas sam na upaljen motor isao vidjeti ulje, i poceo je kao malo pljuckat. Jel to neki golem problem ili prolazno, jer prije 200km sam mijenjao ulje seleniu gold i filtere i usuo sam tocno 2.8lit. Kakvi su moguci belaji..??

Poslano sa Galaxy S4 Active

Just a Black Snail

Nikic

#48
To jest pljuckalo je na mjeracu ulja, kod stangice..

Poslano sa Galaxy S4 Active
Just a Black Snail

tomislav_vg

Normalno je da pljucka jer je mjerac dosta nisko
Better one day in FIAT then a life in VOLKSWAGEN!!!!


                                                          Punto Freak!

franjo-fritz

Nije normalno da na stangici ulja plnucka ulje.... Nabija kompresiju u doljnji dio motora i dize ulje tj. Karike za zamjenu..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

franjo-fritz

Problem tih motora semering radilice. Bregaste i poklopac vent.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

ivanm

Citat: franjo-fritz  u 11 Ožujak 2015, 00:16:16
Problem tih motora semering radilice. Bregaste i poklopac vent.

tak je i to troje mijenjaj u paketu..

Nikic

Hvala momci, zlatni ste, a pod poklopac ventila mislite brtva ili bas 'poklopac'

Poslano sa Galaxy S4 Active

Just a Black Snail

Green Punto

samo brtva ventil dekla
Cuore Sportivo   :wiii:

ante

#55
Poz ekipa imam par pitanja
na puntu prije par dana primjetio sam da mi se sljeva ulje niz crjevo od imerlaufa , mjenjao sam semering bregaste ali opet lagano curi motor ima 60000 tkm da moze negdi drogo nabivat pritisak osim u karter pa da mi tako izbaciva ulje ja sam sumnjao na karike ali ima dobru kompresiju

Mike20

ULjne karike su ti gotove

ante

Ma znao sam da su karike a kad svi majstori govore da nisu karike i mene cinu budalon a ja sam jos najveci majstor od svih njih , dali itko zna koliko bi me izasli djelovi ja bi to sam radio 

crev1986

Karike propjevale ! A kosta ce te onoliku koliko ces htjet ulozit ! Oces uzet skf lezaj ili kineski oces kinrske karike ili malo bolje ispod 1000 e pravu generalku ne racunaj al da sve napravis od a do z

hattrick

malo pretjerujete to je mk1,meni na puntu hgtu je klipnjaca izbila radilicu i totalna havarija motora je bila,pa cijela generalka me kostala oko 8700kn plus sta je i set kvacila stavljen.tako da za mk1 1000eura je previse