Fiat Stilo JTD 59KW - Zveckanje kod alternatora

Autor speedy91, 02 Prosinac 2013, 16:25:42

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

speedy91

Stilo 1.9 JTD 59kW, čulo se skroz malo zveckanje u ili oko alternatora ( pogotovo kad sam upalio svijetla, odnosno uključio neko trošilo ). Nakon nekog vremena upalim auto ujutro i počne nabijat kao da je nešto upšalo u alternator, ali samo na ler gasu. Kada dam malo gasa, potpuno nestane. Dal je ima tko kakvog iskustva s time. Zanima me dal je alternator ili kvačilo remenice odnosno kak se to već zove.

kemba

90% remenica alternatora, a mogu bit i lezajevi alternatora, treba rastavit pa vidjet!

Sent from my C1905 using Tapatalk

Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

dgudan

Ako je remenica, nova cca 500 kuna + zamjena
A po tome kako si opisao gotovo sigurno je.
A možeš je i sam zamjeniti ali moraš imati specijalni nastava/ključ koji ti otprilike košta koliko i ruke kod nekog majstora.
Ali, kako što si gore dobio savjet, nebi bilo zgorega da ti električar provjeri čitavu stvar kada treba ići dolje...
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

speedy91

Evo zvao majstor, otišla oba španera od remena od alternatora. Alternator kao nov i kompresor klime.

speedy91

Evo ga ipak se ustanovilo da nije do španera. Rekao mi majstor da je ipak klima u pitanju. Promijenio je španere i još uvijek isti zvuk. Zvuk nestane kada se uključi klima, tako da sumnja na kompresor klime.

dgudan

#5
Pa i nije ti baš majstor neki, ako smijem primjetiti.
Ajmo mjenjati sve po redu pa dok ne "prestane"
Ako je stvarno do klime onda je gotovo sigurno otišao ležaj.
ImaÅ¡ negdje na forumu o kompresoru klime i ležaju. Stavio sam slike ležaja pa probaj potražiti meÄ'u starim temama.
Sam ležaj je jeftin ali je relativan problem promijeniti ga. Potreban je spec alat da se skine kvačilo klime ali i to se da napraviti uz malo snalažljivosti i bez spec alata.
U svakom slučaju javljaj dalje što je bilo...


---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

the-rider

ne treba nikakav specijalan alat, naskidao sam ih se dosta
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

dgudan

Citat: the-rider  u 05 Prosinac 2013, 17:08:01
ne treba nikakav specijalan alat, naskidao sam ih se dosta

Ja sam i napisao da se može i bez toga, a s obzirom da si takvih stvari napravio puno, nebi bilo zgorega da ovdje sa svima podijeliš malo svog iskustva i na taj način pomogneš u rješavanju dotičnog problema.
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

the-rider

skines vijak koji drzi kvacilo kompresora, sa izvlakacem ga izvadis van, ide i sa dva montiraca/odvijaca, i onda jedan osigurac drzi remenicu, isto je se izvuce sa izvlakacem i to je to
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

speedy91

u ponedjeljak vam javim sve kako je prošlo i što je bilo. I dgudan smiješ primjetiti i dobro primjećuješ. Samo malo mi je blesavo jer sam mijenjao taj ležaj klime u 7. mjesecu i uzeo skuplji. Došla me izmjena skoro pa 1000kn :/
I kad su mijenjali rekli su da treba neki poseban alat, tako da, ja ne bih znao.

dgudan

Ako si nedugo mijenjao ležaj klime onda bi trebao imati neku garanciju pa ak je do toga inzistiraj da ti se to riješi u na njihov trošak.
Jer definitivno nema smisla da ti se ležaj razleti nakon  4 mjeseca. Mislim ima ak si pehist kao Å¡to sam ja bio sa selenima zadnjeg mosta ali dobro...
Svakako bih preporučio odlazak majstoru koji je radio klimu i reklamirao posao.
U svakom slučaju, želim ti da proÄ'eÅ¡ čim povoljnije i bez puno natezanja!
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

speedy91

Prolem je u tome što sam ja 600km s autom od tog majstora koji mi je slagao klimu, točnije slagali su mi u frigo-alatima u adamovcu, a ja sam u metkoviću trenutno i tražio sam ih račun i rekli mi da mi je to kao bez pdv-a i da nemam računa. A izmjena tog ležaja me koštala oko 800 kuna i nešto sitno još. Tako da, ne znam dal mogu otić do njih i tražit ih da mi poprave to. Ne znam uopće dal bi mogo s autom i takvim ležajom doć do njih :/

dgudan

Evo jednog rješenja. Ako se dogovoriš sa tima u adamovcu i pristanu na reklamaciju možeš skinuti kompresor klime, staviti manji remen da se normalno voziš i poslati ga kod njih na popravak. Tako sam i ja kad sam radio servis kompresora.
E sad, da li će ti to sve biti jeftinije ili da napraviš servis negdje kod sebe to je sad nešto drugo.
S obzirom da je tvoj motor sa manje kw od moga ne znam dali bi ti bio dobar remen kojeg sam ja imao dok nije bilo klime na autu. Ako se odlučiš za ovu varijantu morao bi provjeriti u epperu ili negdje koji ti remen treba.
Ako ti pomogne moj kratki remen je bio original Fiat sa sljedećim oznakama:
06402010
55193679
A696
6PK815
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

speedy91

Ne vjerujem da će mi reklamaciju prihvatit jer nisam dobio ni račun ni potvrdu ni ništa :/ Došao sam ujutro prvi i rekli mi da je to kao jeftinije jer mi bez računa radili. Sutra ću sve znat što je i kako je dok me majstor nazove. Al razmišljao sam o tome da manji remen stavim bar privremeno.

cupavica lorena

kakva ti je remenica na radilici,tj da li je ispravna,da li je ikad mjenjana,najprije je da od nje dolaze zvukovi,ovu izmjenu lezaja si "kvalitetno"platio
ako nemate hobi,kupite fiat